[Polední zprávy] • Poplatky na ETH síti jsou už dva měsíce vyšší než na BTC síti • a další články

5
(1)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Austrálie a Singapur zavedly digitální přeshraniční proces pomocí blockchainu • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Z kryptotrhů během noci a dneška zmizelo 80 mld. USD • Veteráni uklidňují, že pokles trhů se pravidelně opakuje • a...

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. Chcete si nakoupit kryptoměny, nebo...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. 

TRHY

Bitcoin po včerejším oznámení, že Square koupil bitcoiny v hodnotě 50 milionů dolarů, reagoval výrazným skokem na 10 900 USD. Většina altcoinů jej následovala a kupříkladu Ethereum vzrostlo o 3 % a pohybuje se kolem 350 USD, Ripple o 2,6 % a obchoduje se nad 0,25 USD. Celkově vzrostla celková tržní kapitalizace z 331 miliard na 343 miliard dolarů za den.

Naši NEJNOVĚJŠÍ technickou analýzu najdete zde: BTC/USD – V úplném závěru trianglu, přijde průraz už dnes? (Update) a přehled trhů tady: BTC: Býčí trh zastavuje rezistence!

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat na KMC.

Kryptoměny

Poplatky na ETH síti jsou už dva měsíce vyšší než na BTC síti

Poplatky za transakce s Etherem (ETH) jsou už dva měsíce vyšší, než poplatky v síti BTC. Agregátor dat kryptotrhu Messari o tom tweetoval 8. října a poznamenal, že je to nejdelší období v historii, kdy výnosy z transakčních poplatků v Ethereum překonaly bitcoiny.

Ripple vstupuje do oboru půjček

Ripple nyní expanduje do oblasti půjček. Podle společnosti Ripple bude úvěrová linka umožňovat malým a středním podnikům rozšířit své podnikání tam, kde by jinak čelily „zastavenému růstu“, a bránit jejich schopnosti konkurovat větším společnostem. Společnosti využívající ODL na RippleNet, síti poskytovatelů plateb, budou moci koupit XRP od Ripple na úvěr a bude jim účtován poplatek za vypůjčenou částku. Tato služba je navržena tak, aby usnadnila levnější financování přeshraničních plateb ve srovnání s tradičními prostředky, a byla vyzkoušena zákazníky RippleNet prostřednictvím pilotního programu, uvedla společnost.

Banky, burzy, firmy

CTO BitMexu proupuštěn na kauci 5 mil. USD

CTO BitMEX, Samuel Reed, který byl 1. října obviněn a zatčen americkým ministerstvem spravedlnosti, byl propuštěn na kauci ve výši 5 milionů dolarů. Podle soudního dokumentu bylo Reedovo propuštění schváleno 3. října za podmínek, že se dostaví před soudní řízení a pokud bude usvědčen, nebude se bránit výkonu trestu. Soudní jednání proběhlo 1. října prostřednictvím videokonference.

DeFi

SysCoin a CorionX se spojily pro podporu a rozvoj stablecoinů a DeFi

CorionX, platforma navržená k podpoře globálního přijetí stablecoinů a decentralizovaných finančních platforem, oznámila, že uzavře partnerství se Syscoinem, aby pomohla řešit dvě z největších překážek vstupu do DeFi – povědomí a náklady. Aby bylo DeFi dostupnější a umožnilo se více lidem vyzkoušet výhody právě DeFi, potřebuje průmysl způsob, jak snížit poplatky – a to je přesně to, čeho chce CorionX dosáhnout tímto svým partnerstvím se Syscoinem.

Regulace, CBDC

Sedm centrálních bank se spojilo v průzkumu CBDC

Banka pro mezinárodní vypořádání (BIS) vydala prohlášení, že skupina sedmi centrálních bank a BIS „identifikovala základní principy nezbytné pro to, aby jakékoli veřejně dostupné CBDC pomohly centrálním bankám splnit jejich cíle veřejné politiky“. BIS je globální instituce, která pomáhá národním centrálním bankám. CBDC jsou horkým tématem letošního roku a řada zemí vyjádřila zájem o tento typ aktiv. Čína prosadila plány na svůj CBDC (digitální jüan) i přesto, že čínská centrální banka k této zprávě nepřispěla. Čína je uprostřed testování svého digitálního aktiva a dokončila transakce v digitálním jüanu v hodnotě přibližně 162 milionů USD. Bank of England, Federální rezervní systém USA a Bank of Japan patří mezi řídící orgány podílející se na tvorbě dokumentu s názvem: Digitální měny centrální banky: základní principy a základní rysy. Z prohlášení BIS však bylo jasné, že zúčastněné strany nezahrnuly do zprávy stanoviska týkající se zavedení takové měny, ani nespecifikovaly žádné pevné plány na výrobu takového aktiva.

Čína testuje CBDC věnováním 10 milionů digitálních juanů lidem 

Hlavní čínské město Šen-čen zahajuje pilotní program propagace digitálního jüanu veřejnou reklamou. Ve spolupráci s centrální bankou země plánuje Shenzhen distribuovat celkem 10 milionů digitálních juanů (1,5 milionu dolarů). Rozdané peníze budou údajně distribuovány 50 000 příjemcům prostřednictvím loterie. Obyvatelé Shenzhenu mohou začít online podávat žádosti o účast 9. října. Podle zprávy bude mít každý „dárek“ hodnotu 200 renminbi a lze jej utratit od 12. října do 18. října u kteréhokoli z 3 389 obchodníků v Shenzhenu Luohu District. Podle pravidel používání nelze dárkové peníze převést na jinou osobu ani si je nechat vyplatit na vlastní bankovní účet, uvádí zpráva. Nevyužitá částka bude od vítězů údajně převzata zpět po 18. říjnu, pokud nebude utracena.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře