[Polední zprávy] • Pompliano: Bitcoin by mohl dosáhnout 100 000 USD • Coinbase: Bitcoin slouží jako brána do altcoinů • a další novinky

4.2
(5)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo.

TRHY

Třídenní růst Bitcoinu v pátek prudce skončil, když cena klesla přibližně o 700 USD z místního maxima poblíž 9 900 USD. Nyní se cena BTC pohybuje kolem 9 600 USD a aktuálně mírně klesá. Detailnější informace o vývoji na kryptotrzích najdete v našich TA:

Naše NEJNOVĚJŠÍ analýzy a přehled nejzajímavějších coinů za poslední den najdete zde: S&P500 a NASDAQBTC/USD. Také se můžete podívat na přehled dění na kryptotrzích za včerejšek.

Kryptoměny

Spoluzakladatel společnosti Morgan Creek Digital Anthony Pompliano říká, že postavení bitcoinů mezi tradičními investory se začíná měnit. V rozhovoru pro Yahoo Finance Pompliano říká, že čím dál více se BTC daří dokazovat, že předpovědi jeho konce byly liché. Poukazuje na skutečnost, že JP Morgan nyní poskytuje bankovní služby kryptoburzám Coinbase a Gemini jako znamení toho, co má přijít. “Bitcoin neodchází.” Vidíme, jak mnoho investorů z Wall Streetu skutečně vkládá BTC do svých portfolií. Nakonec si myslím, že banky nebudou moci tento prostor dále ignorovat. “… říkám, že si myslím, že bitcoiny do roku 2021 dosáhnou 100 000 USD za BTC, což je v tradičním finančním světě evidentně více než 10násobné zvýšení v relativně krátkém časovém období.”

Uběhlo dva a půl roku od té doby, co CryptoKitties daly zabrat Ethereu, a poptávka po NFT tokenech je stále silná. Nyní došlo k problémům u platformy Nifty, kvůli překvapivému dropu nových tokenů. Do hodiny od oznámení platforma Nifty tweetovala, že se přihlásilo 100 nových uživatelů. O tři hodiny později platforma zveřejnila, že „obrovský počet uživatelů“ měl pro mnoho uživatelů za následek významné zpomalení napříč platformou. Přibližně tři minuty po spuštění se všech 100 tokenů vyprodalo.

Kryptoburzy, banky

Zakladatel Binance a generální ředitel Changpeng Zhao, jinak známý jako CZ, věří, že africký kontinent nabízí jedinečné příležitosti pro přijetí a rozvoj kryptoměn. Lídr Binance poskytl řadu zajímavých poznatků během exkluzivní relace „Zeptejte se mě na cokoli“ pořádané na Zoomu pro klíčové členy africké kryptoměnné komunity.

Ve snaze poskytnout přesnější informace týkající se kryptoburz, populární webová stránka pro sledování dat CoinMarketCap (CMC) zahájila hodnocení burz podle webového provozu. Je zajímavé, že společnost Binance, která nedávno koupila CMC, v současné době zaujímá první místo s dokonalým skóre. Je však třeba poznamenat, že data z webového provozu z populárního zdroje Similarweb zcela potvrzují žebříček webových stránek a řadí Binance jako dominantního lídra s měsíčními návštěvníky více než 23 milionů pouze za měsíc duben. Potvrzuje také následné pořadí následujících dvou burz – Coinbase Pro a BitMEX, protože jejich webové stránky obdržely 21,7 milionu, respektive 8 milionů.

Bitcoin (BTC) se podle nového výzkumu Coinbase chová jako brána pro vstup do světa altcoinů. Výzkum zjistil, že zatímco 60% uživatelů kupuje bitcoiny jako svůj první nákup kryptoměny, pouze 24% investorů poté bitcoiny drží.

Podvody a scamy

Jen pár dnů po provedení kybernetického útoku na právnickou firmu se sídlem v New Yorku zdvojnásobila proslulá hackerská skupina REvil svou poptávku. Útočníci, kteří byli dříve spojeni s četnými požadavky na výkupné v kryptoměnách, nyní hrozí, že uvolní „špinavé informace“ na prezidenta Trumpa, pokud firma nezaplatí 42 milionů dolarů.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.2 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Pet

A když napíšu, že BTC by mohl dosáhnout 5 USD, budete prosím taky publikovat?

LUKAS

Ne, protoze nejsi znamej kaspar a hadac z koule Poplijano

Pet

Když ti pomůže mě publicitě, klidně si narazím na hlavní čepici s rolničkami:)

Ori

Koupit z dražby desítky tisíc bitcoinu za pár babek jak Pompliano tak taky budu tvrdit že Bitcoin dosáhne 100K i milionu K jen abych nalákal ovce ke koupi , přeci nebudu tvrdit opak .Pak začnu prodávat na 18K nebo ještě nižší částce jak Novogratz který už prodával na 13K a pak toho litoval že nestihl prodat víc protože cena moc rychle klesla při jeho dumpu .Dejte si sami otázku proč to tihle lidé dělají mají desítky tisíc bitcoin tvrdí že bitcoin dosáhne 50K -100K- 250K atd . sotva bitcoin přeleze přes 12K a tyhle velryby začínají prodávat ve velkém proč ? přeci věří že bitcoin dosáhne 100k tak proč to prodávají ? protože je to všechno jenom bouda pro hlupáky aby tu cenu jim vytlačili nahoru a oni to mohli ještě za solidní cenu prodat .Pompliano či Novogratz nemůžou prodat bitcoin pod 10K protože by to nestihli díky limitům burz rychle výhodně prodat na víc by si samu při takové ceně uškodili protože by dumply celý trh a zas by čekali roky než se to dostane na hranici 10K za btc a proto potřebují vyšší cenu na btc aby mohli výhodně prodat své portfolio nejlépe na nad 12-15K , ovcím nakecají 100k a sami to budou prodávat už na hranici 12-15K aby byli první a stihli aspon polovinu co vlastní prodat , takhle to funguje v podstatě chytrák nakecá hlupákům predikci na 50K-100K a chytrák prodává už na 12-15K.

ppetr1

smutne na tom je ze moc chytry nejste.uvedte pro sva tvrzeni fakta nikoli vase domenky.
nemate nahodou spise sklony ke konspirativnim teoriim nez k faktum a realite?

spot_img