[Polední zprávy] • Počet BTC transakcí se zvýšil o 36 % během posledních 24h • a další články

0
news

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. 

TRHY

Bitcoin se za posledních 24 hodin pokusil o další průraz nahoru. Tentokrát se tento pokus jeví jako úspěšnější. Aktuálně je cena BTC kolem 10 850 USD a roste. Stojí za zmínku, že pohyb cen Bitcoinu opět připomínal pohyb cen zlata. Drahý kov se obchodoval za zhruba 1 940 USD za unci, než zrychlil na své denní maximum 1 970 USD. Pozitivní pondělí zaznamenaly také akciové trhy a indexy, zejména S&P 500, Dow Jones a NASDAQ.

Většina altcoinů následuje pohyb Bitcoinu vzhůru. Ethereum je o 4 % výše a aktuálně se obchoduje za 378 USD. Ripple o 2 % a blíží se 0,25 USD. Dále v první desítce Bitcoin Cash  poskočil o 7 % a předběhl Chainlink a Binance Coin na 6. pozici.

Naši NEJNOVĚJŠÍ technickou analýzu najdete zde: ETH/USD – Ještě jeden leg down?

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat na KMC.

Kryptoměny

Počet BTC transakcí se zvýšil o 36 % během posledních 24h

Data dodaná agenturou Glassnode ukazují, že za posledních 24 hodin zaznamenal celkový objem transakcí bitcoinů značný nárůst a v současné době je na čísle 8 400 488 542. Je to o 36 procent více činila než předchozí hodnota. Glassnode rovněž uvedl, že zásadní pokles zaznamenaly hodnoty, související s bitcoinovými peněženkami. Podle sdílených dat klesl počet krypto adres, které obsahují 10 BTC nebo více, na osmiměsíční minimum. V současné době toto číslo činí 153 049 adres v bitcoinovém řetězci.

Tether může zmrazit vaše coiny nebo zvrátit transakci

Tether může zmrazit a zvrátit transakce pro USDT vydané na bloc platformy DeFi Swervekchainech Ethereum a TRON. Tether nedávno zvrátil transakci za 1 milion dolarů, které se nepodařilo dosáhnout. Většina ostatních stablecoinů má také určitou kontrolu nad uživatelskými transakcemi, obvykle z regulačních důvodů.

DeFi

Více než 1 mld. USD v BTC už bylo tokenizováno v DeFi

Za účelem získání přístupu k decentralizovaným finančním protokolům v síti Ethereum byly nyní tokenizovány BTC v hodnotě více než 1 miliardy dolarů. To odpovídá celé uzamčené hodnotě neboli TVL v DeFi před méně než čtyřmi měsíci. Podle DeFi Pulse bylo zhruba 98 300 BTC (v hodnotě 1,05 miliardy USD) tokenizováno pomocí jiných protokolů než Lightstream Network společnosti Blockstream – což odpovídá více než 12 % kombinované kapitalizace sektoru DeFi ve výši 8,57 miliardy USD.

Burzy, banky, firmy

Největší světové banky ztratily během pandemie koronaviru trojnásobek tržní kapitalizace BTC

Od vypuknutí pandemie COVID-19 ztratilo 14 největších světových bank na tržní kapitalizaci 635,33 miliard dolarů. To je více než trojnásobek současné tržní kapitalizace bitcoinu (BTC) a téměř dvojnásobná kapitalizace všech kryptoměn. Zatímco každá banka na seznamu však přišla o miliardy dolarů ze své tržní kapitalizace, bitcoiny za stejné období získaly 62 miliard dolarů, tedy 48 %.

market cap banks
Zdroj: Buyshares.co.uk

Japonská burza obvinila Binance z podílení se na podvodu ve výši 9 mil. USD

Podle stížnosti podané společností Fisco u okresního soudu v severní Kalifornii dne 14. září japonská burza tvrdí, že krátce poté, co při hacku z roku 2018 přišla o téměř 6 000 bitcoinů, zloději poslali 1 451 bitcoinů na adresu patřící Binance – v té době v hodnotě 9,4 milionu USD. Zástupci společnosti Fisco – v té době pod jménem Zaif – dodali, že zloději následně vyprali prostředky na největší burzovní platformě na světě, a to kvůli údajně laxním protokolům know-your-customer (KYC) a  protokolům proti praní špinavých peněz (AML).

BNP Paribas se připojuje k hlavním burzám pomocí chytrých kontraktů DAML

Společnost BNP Paribas uzavřela partnerství se společností Digital Asset s cílem vyvinout řadu obchodních a vypořádacích aplikací v reálném čase pomocí inteligentních kontraktů, založených na DAML. Společnost toto oznámení zveřejnila dnes – tedy 15. září. Nové aplikace, založené na DAML, propojí BNP Paribas Securities Services s hlavními světovými burzami cenných papírů, jako je australská burza cenných papírů (ASX) a hongkongská burza (HKEX).

Regulace, CBDC

Nigérie uznala kryptoměny v nových regulačních pravidlech

V prohlášení ze dne 14. září nigerijská komise pro cenné papíry definovala tokeny na finančních trzích země. Komise uvedla, že tato digitální aktiva, která poskytují „alternativní investiční příležitosti“, budou z důvodu regulačního dohledu rozdělena do čtyř různých kategorií. „Virtuální kryptoaktiva jsou cenné papíry, pokud se neprokáže opak,“ uvedla komise SEC. „Důkazní břemeno, že krypto aktiva, která mají být nabídnuta, nejsou cennými papíry, a proto nespadají do jurisdikce SEC, je na emitentovi nebo sponzorovi uvedených aktiv.“ Podle oznámení budou nigerijské regulační orgány registrovat a schvalovat všechna digitální aktiva, přičemž s kryptoměnami a utility tokeny budou zacházet jako s komoditami.

Zajímavosti

Bitcoinové velryby si nyní mohou koupit soukromé letadlo za BTC

Podle zprávy ze 13. září od zpravodajského serveru Business Insider americká společnost Aviatrade v současné době prodává upgradovaný model Gulfstream G650ER z roku 2014 za 40 milionů dolarů – v době psaní zhruba za 3 750 bitcoinů (BTC). Miliardáři, včetně Jeffa Bezose z Amazonu a generálního ředitele společnosti Tesly Elona Muska, údajně vlastní stejný model.

Americký prezidentský kandidát byl obviněn z podvodu spojeného s Block.one

James Koutoulas, právník, který vede tento případ, řekl, že americký prezidentský kandidát Pierce byl obviněn v souvislosti s hromadnou žalobou proti Block.One – společnosti, kterou Pierce spoluzakládal. Block.One byla společnost, která stála za počáteční nabídkou mincí EOS ve výši 4 miliard dolarů. ICO projektu bylo doposud největší takovou nabídkou. Pierce ohlásil svou kandidaturu na prezidenta USA v červenci. Web jeho kampaně uvádí, že je průkopníkem digitální měny a pro společnosti, které založil, získal více než 5 miliard dolarů.

Tip: Pokud jste dočetli až sem a naše články pro vás mají přínos, zvažte podporu našeho webu třeba prostřednictvím nákupu prověřených hardware peněženek Ledger nebo Trezor.

Můžete také využít náš referral, který Vám vrátí 10 % z poplatků na kryptoburze Binance.

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře