[Polední zprávy] • Počet adres s alespoň 1 BTC se zvýšil na nové ATH • Revolut expanduje do Japonska • a další články

5
(1)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Litecoin díky PayPalu vzrostl o více než 10 % • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Hot news] PayPal nabídne kryptoplatby od roku 2021

Podle několika nově zveřejněných zpráv PayPal ve středu oznámil svůj vstup na trh kryptoměn. Zákazníci PayPal budou moci pomocí...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. 

TRHY

Bitcoin se dnes odrazil a roste, zatímco americký dolar oslabil. Trhy ale obecně nyní vyčkávají, investoři čekají na oznámení o dalším přístupu k měnové politice od Evropské centrální banky. BTC / USD vzrostl dnes až o 1,89 % a dosáhl vnitrodenního maxima na 10 417,80 USD. Začátkem tohoto týdne se tento pár obchodoval za pouhých 9 819 USD. Hodně to souvisí s vrtkavým zájmem investorů o bezpečná aktiva, zejména když americký dolar znovu získal část své hodnoty poté, co 1. září klesl na své dvouleté minimum. Mezitím se dále zrychlila korekce globálních akcií. Obchodníci se ale stále vyhýbají uzavírání větších sázek v obou směrech. Pokud bude oznámení ECB podle očekávání v souladu s globálními centrálními bankami, které se zavázaly, že budou do svých ekonomik vkládat hotovostní likviditu a udržovat nižší úrokové sazby, měla by tvorba nových peněz, delší období nižších sazeb a makroekonomická nejistota způsobená pandemií COVID-19 podporovat investice do Bitcoinu.

Naši NEJNOVĚJŠÍ technickou analýzu najdete zde: ETH/USD – Krátká zastávka v bear flagu?

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat na KMC.

Kryptoměny

Počet adres s alespoň 1 BTC se rapidně zvýšil na nové ATH

Bitcoinoví investoři hromadili v posledních několika dnech a týdnech digitální aktivum rychlým tempem, přičemž kryptoměna zaznamenala v srpnu masivní příliv kapitálu, zatímco její cena poněkud stagnovala mezi 11 000 a 12 000 USD. Tento trend je objasněn masivním nárůstem objemu směn zaznamenaných v průběhu měsíce, což ukazuje na injekci nového kapitálu a vstup nových investorů na trh. Je důležité si uvědomit, že údaje týkající se počtu adres s více než 1 BTC ukazují, že investoři akumulovali kapitál. Jedná se o pozitivní vývoj pro trh, protože naznačuje, že drobní investoři hromadili referenční kryptoměnu rychlým tempem.

Tether je nyní na blockchainu Solana

Společnost Tether, která stojí za stablecoinem USDT, oznámila, že spustila USDT nyní i na Solaně, blockchainové platformě, která si klade za cíl konkurovat Ethereu. V tiskové zprávě společnost uvedla, že Solana umožní uživatelům směnit USDT při rychlostech vyšších než 50 000 tx / s za méně než 0,00001 USD. Tether integroval USDT do sítě Solana, aby využil nízké náklady a vysokou rychlost sítě.

Čínské úřady obžalovaly 6 osob z podvodu PlusToken

Čínské úřady obvinily šest ze 109 osob, které čínské úřady nedávno zatkly v souvislosti s Ponzi schématem kolem kryptoměny PlusToken v hodnotě 5,8 miliard dolarů. Chen Shaofeng, Luu Jianghua, Lu Jianghua, Lu Qinghai, Jin Xinghai, Wang Yin a Zhang Qin byli obžalováni 7. září.

Burzy, banky, firmy

Banky nedokáží správně identifikovat až 90 % podezřelých krypto transakcí

Finanční instituce na celém světě nahlásily za poslední dva roky 134 500 podezřelých transakcí týkajících se virtuálních měn – ale to je jen špička ledovce. Toto zjištění vyplývá ze zprávy zveřejněné společností CipherTrace. Zpráva dále uvádí, že síť Financial Crimes Enforcement Network (FinCEN) zaznamenala od zveřejnění svého Poradenství o nedovolené činnosti zahrnující směnitelnou virtuální měnu (CVC) v květnu 2019 zásadní nárůst hlášení podezřelých transakcí ze strany institucí. Navzdory tomu CipherTrace tvrdí, že mnoho finančních institucí vyvinulo nedostatečné „vlastní“ systémy pro identifikaci účtů a transakcí souvisejících s kryptoměnou, které jednoduše používají seznamy názvů kryptoměn a poskytovatelů služeb virtuálních aktiv (VASP) k označení převodů s kryptoměnami. Tato strategie vede k mnoha falešným pozitivním výsledkům.

Revolut expanduje do Japonska

Revolut, evropská firma, nabízející také obchodování s kryptoměnami, expanduje na další významný trh. Společnost se sídlem v Londýně spustila v Japonsku aplikaci pro digitální bankovnictví. Podle zprávy The Nikkei je Japonsko prvním neanglicky mluvícím trhem pro Revolut. Společnost Revolut má 13 milionů uživatelů po celém světě a působí v evropských zemích, Spojených státech, Austrálii a Singapuru.

DeFi

Další tým kolem DeFi po růstu ceny prodal vše a zmizel

Nový projekt DeFi Pool pro těžbu likvidity, Yfdexf.Finance, opustil trh poté, co oklamal investory a vybral od nich v celkovém objemu fondů uzamčených v protokolu 20 milionů dolarů. Společnost Yfdexf spustila dvoudenní velkou reklamní kampaň na různých platformách, včetně Twitteru a Telegramu, se slíbenými dárky pro retweety a hashtagy. Po odchodu Yfdexf byly odstraněny jeho oficiální webové stránky, účty Medium story, Twitter a Telegram, které byly používány k nalákání investorů.

DeFi tokeny se odrazily ode dna a přidaly 19 % za 24 hodin

Po krvavém týdnu pro projekty decentralizovaného financování (DeFi), který znamenal pokles mnoha tokenů až o 50 %, se sektor DeFi odrazil za jeden den o 19 %. Ether za posledních 24 hodin také vzrostl o 11 %. Dnes 32 z 37 tokenů DeFi je vzestupu, což znamená zisky mezi 3 % a 39,6 %. Tokeny DeFi překonaly širší ekosystém Ethereum, přičemž 136 ze 178 tokenů založených na ETH je v zelené barvě s průměrným ziskem 8,3 %.

Blockchain, technologie

Ruský blockchainový volební systém je nyní publikovaný na GitHubu

Zdrojový kód ruského vzdáleného elektronického hlasovacího systému byl zveřejněn na GitHubu. Díky kódu, který je k dispozici na populárním portálu pro vývoj IT a softwaru, mohou vývojáři provést audit systému. Jelikož se blíží kontroverzní hlasování v nadcházejících prezidentských volbách v USA, nikdy nebyl lepší čas na testování vzdáleného blockchainového hlasování. Podívat se sami můžete tady.

Tip: Pokud jste dočetli až sem a naše články pro vás mají přínos, zvažte podporu našeho webu třeba prostřednictvím nákupu prověřených hardware peněženek Ledger nebo Trezor.

Můžete také využít náš referral, který Vám vrátí 10 % z poplatků na kryptoburze Binance.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře