[Polední zprávy] • Peter Brandt předpokládá, že ETH porazí BTC a že altseason je tady • a další novinky

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Čínská státní digitální měna bude použita v Hongkongu • Uniswap přidal skoro 58 000 nových uživatelů za měsíc • a další novinky

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledního dne v kryptosvětě.  TRHY Celková tržní kapitalizace kryptotrhů za...

[Večerní souhrn článků] • Důvod, proč byl John McAfee včera v Evropě zatčen • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo.

TRHY

Bitcoin po týdnech stagnujících cenových akcí konečně udělal krok a otestoval úroveň 9 500 USD, kde došlo k zamítnutí. Současně je většina altcoinů po včerejších impozantních výnosech stále v zelených číslech, což naznačuje, že může jít o začátek altcoinové sezóny. Více se dozvíte v našich TA.

Naši NEJNOVĚJŠÍ technickou analýzu najdete zde: ETC a BNB. Také se můžete podívat na přehled dění na kryptotrzích: Proč Cardano roste?

Kryptoměny

Obchodní guru Peter Brandt povzbudil držitele Etherea, když předpověděl ve svém tweetu, že jejich kryptoměna významně překoná bitcoiny v blízké budoucnosti. Brandt také věří, že to platí pro „většinu“ ostatních altcoinů, což znamená, že tolik očekávaná altseason by mohla konečně dorazit.

Nexo, projekt DeFi, který poskytuje okamžité půjčky, zajištěné kryptoměnou, oznámil partnerství s ChainLinkem, decentralizovanou Oracle sítí postavenou na Ethereu.

Kryptoburzy, banky, firmy

Uživatelé Twitteru vyjádřili obavy ohledně možnosti, že aplikace Binance obsahuje spyware. Tato spekulace se objevila poté, co se přišlo na to, že sociální video platforma TikTok obsahuje spyware vytvořený čínskou vládou. Podle uživatele Twitteru @ShitcoinSherpa, který zveřejnil snímek vydavatele certifikátů, povolení požadovaná Binance v aplikaci pro Android zahrnují přístup ke kameře a schopnost zaznamenávat zvuk. Zdá se, že aplikace zřejmě nemá žádné veřejné funkce, které by tyto možnosti využívaly.

Brazilská komise pro cenné papíry a burzy (CVM) nařídila společnosti Binance přestat nabízet své deriváty v zemi. Brazilský regulátor tvrdí, že nabídka derivátů Binance v zemi je zakázána. V Brazílii jsou derivátové smlouvy klasifikovány jako cenné papíry, i když podkladovými aktivy jsou kryptoměny.

Italská bankovní asociace (ABI) používá systém založený na blockchainu s názvem Spunta, který je postaven s ohledem na decentralizaci. Na nedávném panelu, v rámci digitální konference Blockchain Unitize, hlavní inovační ředitelka ABI Silvia Attanasio hovořila o tom, proč se bankovní subjekt rozhodl pro decentralizovanou blockchainovou cestu.

Na základě zprávy od Kraken Security Labs, která ukázala, že hardwarová peněženka Ledger byla náchylná k útoku, výrobce zařízení oznámil, že problém opravil novou aktualizací firmwaru pro Ledger Nano X. Oprava se zaměřuje pouze na Ledger Nano X a ne na Ledger Nano S. Výrobce řekl, že bezpečnostní prvek peněženky nebyl ovlivněn, což znamená, že zranitelnost neohrožuje bezpečnost 24slovného přístupového hesla, soukromých klíčů, a PIN kódu.

Koncem minulého měsíce londýnská burza cenných papírů (LSEG) přidala 169 digitálních aktiv do své služby SEDOL Masterfile, globální databáze, která finančním nástrojům přiřazuje jedinečné identifikátory. Mezi nabyvatele byly zahrnuty digitální měny (jako je bitcoin), „digitální platformy“, které umožňují vydávání více aktiv (například Ethereum) a security tokeny. Sedmimístné alfanumerické kódy pomáhají zákazníkům LSEG sledovat obchodovaná aktiva od provedení po vypořádání. Přidání kryptoměn do databáze v reakci na poptávku zákazníků je známkou toho, že institucionální investoři pomalu přijímají tuto třídu aktiv.

DeFi

Kyber Network zahájil v úterý spolu s KyberDAO první fázi upgradu Katalyst, což umožnilo staking tokenů a hlasování o správě, generující odměny v Ethereum (ETH). A jen jeden den po spuštění byly na KyberDAO vsazeny tokeny KNC Kyber Network v hodnotě zhruba 18 milionů dolarů, což odhaluje rozsah poptávky po produktech DeFi.

Regulace, CBDC

Americká komise pro obchodování s komoditami a futures (CFTC), regulátor derivátů v zemi, je připravena vyvinout komplexní předpisy pro kryptoměny. Ve svém finalizovaném strategickém plánu na období 2020–2024, zveřejněném ve středu, CFTC uvedla: „Vypracujeme komplexní rámec pro podporu odpovědné inovace v digitálních aktivech.“

Americké ministerstvo spravedlnosti obvinilo Andreje Turchina, známého pod pseudonymem „fxmsp“, ze spáchání několika zločinů. Turchin údajně založil skupinu pro počítačovou trestnou činnost, která se zaměřila na počítačové sítě několika společností. Poté, co ukradla data z těchto společností, Turchinova skupina údajně tato data prodala na dark webu. Turchin, 37letý kazašský občan, je na dark webu známý jako „neviditelný bůh sítí“. Údajně prodal přístup k tisícům sítí, které byly narušeny jeho malwarovými útoky, a během tří let nashromáždil kryptoměny v hodnotě milionu dolarů.

Tip: Pokud jste dočetli až sem a naše články pro vás mají přínos, zvažte podporu našeho webu třeba prostřednictvím nákupu prověřených hardware peněženek Ledger nebo Trezor

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře