[Polední zprávy] • Obtížnost těžby bitcoinů spadla o 9,29 % • Autor Černé labutě zavřel svůj účet u Coinbase • a další novinky

4.8
(4)

Zprávy a souhrny

Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo.

TRHY

Bitcoin se pohyboval většinu čtvrtka nad hladinou 9 400 USD a přitom postupně přidával, i když relativně skromně. Aktuálně se BTC pohybuje kolem 9 770 USD a nyní tvrdě bojuje o vítězství nad odporem v oblasti 9 700 – 9 800 USD. Fear & Greed Index se i přes velkou volatilitu trhů dostal na tříměsíční maximum, na 56 bodů a to 2. června 2020. Aktuálně se tento index pohybuje na čísle 53, což je neutrální nálada, ale stále je znatelné zlepšení oproti číslům v březnu a v dubnu.

Naši NEJNOVĚJŠÍ analýzu najdete zde: BTC/USD. Také se můžete podívat na přehled dění na kryptotrzích za posledních 24 hodin.

Kryptoměny

Obtížnost těžby bitcoinů ve čtvrtek opět klesla na 13,7 bilionu v bloku 633 024. Tento pokles představoval druhý největší pokles v roce 2020 a čtvrtý pokles od začátku roku.

Zdroj: BTC.com

Cardano (ADA) vystrnadilo Tezos jako 10. největší kryptoměnu podle tržní kapitalizace v období před příští hlavní aktualizací. Tento krok nastal poté, co tvůrce Cardana Charles Hoskinson oznámil, že vydání nadcházející aktualizace, nazvané Shelley, je naplánováno mezi 30. červnem a 7. červencem. Očekává se, že Shelley transformuje Cardano do plně decentralizované sítě pro kontrolu vkladů. Aktualizace umožní uživatelům, kteří udržují síť, vydělávat ADA, nativní kryptoměnu Cardano, tím, že drží velké množství kryptoměny v procesu známém jako staking.

Významný obchodník Peter Brandt je stále přesvědčen, že XRP je „zmanipulovaným podvodem“, alespoň podle jeho nedávného komentáře na Twitteru. Také potvrdil svou předpověď, že cena tokenu může jít prakticky na nulu, a žádá obchodníky o větší trpělivost.

Nová studie, provedená řadou ruských kryptoburz, odhalila výrazný nárůst obchodování s bitcoiny (BTC) v Rusku od března v době, kdy došlo k restrikcím kvůli pandemii COVID-19. Jak uvádí zpráva RBC, zástupci ruských kryptoburz, jako je Binance, Garantex a EXMO, zdůraznili nárůst počtu uživatelů v Rusku. Toto číslo souvisí s nárůstem objemu obchodů od března do června.

Kryptoburzy, banky

Decentralizovaná platforma pro půjčky Celsius Network od svého spuštění v roce 2018 překročila celkovou částku 1 miliardu dolarů v kryptovkladech. Platforma tvrdí, že vyplácí zpět 80 % svých zisků a také vyplatila už 17 mil. USD odměn v úrocích, z toho 12 milionů dolarů bylo v bitcoinech (BTC) a 3 miliony dolarů v nativním tokenu CEL.

Populární libanonsko-americký esejista a ekonom Nassim Nicholas Taleb nedávno odhalil, že uzavřel svůj účet Coinbase. Taleb, který je také bývalým obchodníkem s opcemi a analytikem, si stěžoval, že americká burza nespolupracuje při řešení některých technických problémů.

Blockchain, technologie

Podcaster Joe Rogan odhalil, že používá Brave prohlížeč zaměřený na ochranu soukromí, aby se vyhnul internetovým reklamám a sledování od Googlu ve své poslední epizodě, ve které byl jako host americký hudebník a komik Reggie Watts. Je to jedno z nejvýznamnějších doporučení v historii Brave. Roganovy podcasty dostahují měsíčního stažení více než 190 milionů. Tato poslední epizoda již získala během prvních 24 hodin na YouTube 1,7 milionu zhlédnutí.

Jihokorejská společnost Kakao oznámila, že její nová funkce kryptopeněženky překonala 100 000 uživatelů za méně než den v chatové aplikaci KakaoTalk. Tato funkce byla spuštěna 3. června. Podle internetového gigantu byla spuštěna Klip KakaoTalk s podporou 11 kryptoměn. Aplikaci chatu v současné době používá téměř 90% obyvatel země a společnost doufá, že je všechny vtáhne do kryptoměn. Klip je mobilní peněženka, která umožňuje uživatelům využívat digitální aktiva jako Klay (KLAY), BOX, Pet (BPT), PIBBLE (PIB), HINT, ENT (ATT), TEMCO, Binz (BNS), Pixel (PXL), Insurium (ISR) a Cosm (COSM). Nárůst registrací uživatelů představuje 2% z celkového počtu 50 milionů uživatelů KakaoTalk.

Tip: Pokud jste dočetli až sem a naše články pro vás mají přínos, zvažte podporu našeho webu třeba prostřednictvím nákupu prověřených hardware peněženek Ledger nebo Trezor

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: