[Polední zprávy] • Obtížnost těžby bitcoinů se snížila • Charles Hoskinson tvrdí, že ho Wikipedie cenzuruje • a další novinky

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Trump omilostnil bývalého člena představenstva společnosti Ripple • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Nervozita na kryptotrzích roste, ceny padají • ZCoin pod 51% útokem • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během včerejška v kryptosvětě. TRHY Ačkoli bitcoiny zpočátku vzrostly na 38...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během posledního dne v kryptosvětě událo.

TRHY

Po včerejším klidnějším dni začaly kryptotrhy opět padat do červených čísel. Zatím je propad mírný, ale na všech top 20 kryptoměnách. Propad následoval po historicky největším snížení obtížnosti těžby Bitcoinu. Ve světě vydávají další státy prohlášení o nových opatřeních na podporu kolabujících ekonomik a na zastavení šíření koronaviru. Například celá Indie se tak ocitla v “lockdown”, kdy se zavírá vše, kromě potravin a lékáren a lidem se doporučuje nebo rovnou přikazuje nevycházet kromě urgentních případů.

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat i na Kryptomagazinu – zde.

Naše NEJNOVĚJŠÍ analýzy a přehled nejzajímavějších coinů za uplynulý den najdete zde: SP500 a DAX, BTC/USD a NASDAQ a tady jsme pro vás připravili přehled dění na kryptotrzích za včerejšek.

Kryptoměny, kryptotrhy

Obtížnost těžby bitcoinů, ukazatel konkurence mezi těžaři, zaznamenala druhý největší pokles v historii sítě. Obtížnost se 26. března snížila přibližně o 16 % na ~ 13,90 bilionu ve srovnání s 16,55 bilionu v předchozím cyklu zaznamenaném 9. března. Obtížnost je navržena tak, aby se upravovala každých 2 016 bloků nebo přibližně jednou za dva týdny. To znamená, že někteří těžaři už vzdali závod o těžbu a skončili.

Hashrate Bitcionu (BTC) klesla téměř o 45 % od svého vrcholu v roce 2020. Hashrate BTC sítě, podle údajů z Blockchain.com, klesla od 1. března z hodnoty 136,2 kvintilionu hashů za sekundu (EH/s) na dnešních 75,7 EH/s.

Charles Hoskinson, spoluzakladatel kryptoměny Cardano (ADA), obviňuje Wikipedii, že cenzuruje jeho citace a naopak preferuje jiné autory. Wikipedia je podle něj bojištěm o informace. Redaktoři Wikipedie opakovaně odstraňují snahu zahrnout do svého článku o PoS nejvíce citovaný white paper o PoS.

Ripple daroval celkem 200 000 USD na boj s pandemií. Podle Ripple bude dar ve výši 200 000 dolarů věnován neziskové komunitě Tipping Point, která sídlí v San Fransiscu a komunitní nadaci Silicon Valley.

Tether Treasury vydává USDT v rekordních objemech. Whale Alert (@ whale_alert) hlásí jen za dnešek dalších 120M USDT vydaných Tetherem. Zpráva znamená, že uběhl další den, kdy Tether vydával (ve stále větších počtech) další USDT. Sílí obavy, zda Tether má opravdu dostatek USD na pokrytí těchto objemů.

Kryptoburzy a banky

Uživatelé Apple a iOS ve Spojených státech mohou nyní získat přístup k řadě finančních služeb prostřednictvím evropského fintech gigantu Revolut. Zákazníci, kteří se zaregistrují na účtu, budou mít vklady FDIC pojištěné až do částky 250 000 USD prostřednictvím newyorské Metropolitan Commercial Bank. Londýnský Revolut, který od svého založení v roce 2015 shromáždil uživatelskou základnu 10 milionů zákazníků v Evropě, poskytuje uživatelům přístup k dlouhému seznamu finančních služeb na jejich smartphonech, včetně platformy pro obchodování s akciemi, kryptoměnami a fiat směnárny.

Decentralizované financování (DeFi) je stále mobilnější. Coinbase ve středu oznámila integraci aplikací DeFi přímo do peněženky Coinbase, která je k dispozici pro uživatele iOS i Androidu. Díky integraci aplikací DeFi, postavených na blockchainu Ethereum, si mohou uživatelé nyní půjčovat kryptoměny prostřednictvím inteligentních smluv, které se automaticky provádějí v případě, pokud jsou splněny parametry ve smlouvě. Například uživatelé Coinbase budou moci vložit krypto do smlouvy DeFi, půjčovat krypto ostatním, získávat úroky z půjčky a hotovost do peněženky, aniž by museli opustit aplikaci.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře