25.03.20 Technická analýza BTC/USD + NASDAQ – Jak spolu souvisí světové trhy a Bitcoin?

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Weiss Crypto Ratings: DeFi je teď nejzajímavější věc v kryptosvětě • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Bitcoin se...

[Večerní souhrn článků] • Buterin chce škálovat Ethereum na 100 000 transakcí za sekundu • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Jan Kopil
Jan Kopil
Živím sa obchodovaním s kryptomenami na základe fundamentov, TA a indikátorov. Začalo to ako hobby, následne part time a momentálne už viac než 2 roky full time. Tento druh trejdingu a analyzovania je nekonečná denná práca. Znamená to zahodiť všetky predošlé analýzy do koša a začínať denno-denne odznova. Vďaka mnohým stratám ale aj ziskom som svoje skúsenosti z obchodovania vložil do vlastnej školy na TA predikcie, ktorá je dostupná pre širokú verejnosť.

Jak spolu souvisí světové trhy a Bitcoin? Dnes se pokusíme najít na tuto otázku odpověď v rámci podobnosti grafů a také informací.

Vítejte tradeři a traderky u naší další aktualizace analýzy na BTC/USD.

Nepromeškejte ani náš pravidelný přehled trhu: [Přehled trhu] 25.03.20 BTC, XMR, HT – Bitcoin roste a s ním i altcoiny – vydržíme do konce týdne?

[BTC/USD] V roce 2020 k současné hodnotě:  -6,85 %

Světové trhy ovlivňují také v posledním měsíci cenu Bitcoinu. Poté, co se dostaly na svá ATH, následně propadly. Bylo to proto, neboť investoři začali reagovat na ekonomická omezení ve světě, která byla způsobena pandemií koronaviru. Jak můžeme dnes vidět, tak Bitcoin se  pohybuje kolem 6 650 USD a za rok 2020 proměnil téměř 48% zisk na 6,85% ztrátu. Tento propad souvisí se světovými trhy, a proto se dnes podíváme na index NASDAQ, který nám ukáže nejen podobnost propadů, ale i aktuálního pohybu do strany.

Během propadu se dostal BTC z letošního high až na low 3800 USD. Momentální odraz od tohoto dna vidíme i na NASDAQ a stejně vidíme také podobnost propadu NASDAQ od high na 9736 USD na low roku 2020 na hodnotě 6771 USD, což představuje propad o velikosti 30,33 %. Na Bitcoinu vidíme propad od high k hodnotě low na 3 800 USD ve výši 63 %.

Od propadu vidíme mírný pohyb do strany jako na Bitcoinu, tak i na Nasdaq. Od low hodnot tu máme teď mírný růst k současným hodnotám. Důvodem jsou informace, že centrální banky zmírňují negativní ekonomický dopad na firmy a státy kvantitativním uvolňováním peněz.

Americká centrální banka v pondělí oznámila, že v případě potřeby nakoupí neomezené množství státních dluhopisů a hypotečních cenných papírů. Fed se tak rozhodl vrhnout na trh tolik prostředků, kolik jen bude třeba, aby bylo zajištěno jeho hladké fungování a vyrovnat ztráty způsobené epidemií koronaviru. Původně Fed stanovil limit 700 miliard USD. Fed ve svém prohlášení uvedl, že musí být učiněny agresivní kroky ve snaze zabránit ztrátám pracovních míst i příjmů a je nutné podpořit rychlé zotavení, jakmile problémy spojené s epidemií odezní.

Závěr

Pro predikování cen Bitcoinu je nutné sledovat hlavně fundamenty kolem koronaviru a také sledovat světové trhy, které patřičně ovlivňují v této krizi také Bitcoin. Halving se blíží a investoři budou více nakloněni růstu hodnoty Bitcoinu. Ale není to nic ve srovnání s vlivem světových trhů na Bitcoin. Více než momentálních zpráv si i my v redakci Kryptomagazinu začínáme všímat světových trhů a informací, které denně na tyto trhy přicházejí. Každý den s tím kalkulujeme i v našem pravidelném Přehledu trhu, který vychází vždy ráno.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře