[Polední zprávy] • Obchodník varuje před medvědím trhem a propadem cen kryptoměn • a další články

5
(1)

Zprávy a souhrny

Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. 

TRHY

Kryptotrhy následovaly zlato a Wall Street, když ztratily značnou část hodnoty. Nakonec však kryptotrh klesl ze včerejšího maxima 332 mld. USD na 325 mld. USD. Bitcoin klesl o 2 % pod 10 300 USD a zatím se moc nevzpamatoval. Většina altcoinů následuje s výraznými poklesy cen, což má za následek odpaření téměř 10 miliard dolarů z celkové tržní kapitalizace. Nepříznivý cenový vývoj je patrný na většině finančních trhů. Zlato, které si obvykle vede podobně jako Bitcoin, kleslo ze svého maxima 1 900 USD za unci na přibližně 1 850 USD. Nejvýznamnější indexy akciových trhů na Wall Street také uzavřely včerejší obchodní relaci v červeném. S&P 500 klesl o 2,4 %, Dow Jones Industrial Average o 2 % a Nasdaq ztratil 3 %. Většina altcoinů dnes také mírně ztrácí nebo stagnuje, až na DeFi coiny, které většinou pomalu rostou.

Naši NEJNOVĚJŠÍ technickou analýzu najdete zde: BTC/USD – Krátká zastávka před pokračováním v dropu? 

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat na KMC.

Kryptoměny

Obchodník varuje před medvědím trhem a propadem cen kryptoměn

Populární obchodník s bitcoiny, který v nedávné obchodní soutěži proměnil 0,2 bitcoinu na 100 000 USD, nyní vydává varování před medvědím trhem jak na akciovém trhu, tak na BTC. Pseudonymní obchodník SalsaTekila právě sdílel graf klesajícího indexu S&P 500, citoval rappera Eminema a poznamenal, že „by teď nechtěl být na ničem LONG.“ Obchodník je známý jako jeden z nejtransparentnějších v krypto komunitě.

Banky, burzy, firmy

CEO MicroStrategy: Můžeme kdykoliv prodat našich 38 250 BTC

Michael Saylor uvedl, že všechny rezervy BTC firmy MicroStrategy ve výši 400 milionů USD mohou být kdykoli zlikvidovány. V rozhovoru z 22. září řekl Saylor agentuře Bloomberg, že i když „volatilita ve skutečnosti není důvodem k prodeji“, neváhal by okamžitě prodat 38 250 bitcoinů společnosti MicroStrategy, pokud by výnosy alternativního aktiva měly vyskočit. Ačkoli společnost MicroStrategy získala bitcoiny v pečlivě organizované sérii 78 338 samostatných transakcí, generální ředitel uvedl, že jejich prodej by byl mnohem jednodušší. “Můžeme to zlikvidovat kterýkoliv den v týdnu, jakoukoli hodinu dne,” řekl Saylor. “Kdybych potřeboval zlikvidovat bitcoiny ve výši 200 milionů dolarů, věřím, že to zvládnu v sobotu.” Neexistuje však žádný důvod si myslet, že Saylor hodlá v blízké době prodat nově získané bitcoiny společnosti, zejména díky tomu, že generální ředitel odhaduje, že inflace aktiv vzroste na více než 20 % ročně a naruší kupní sílu. “Jsme docela přesvědčeni, že držet Bitcoin je méně riskantní než držet hotovost a méně riskantní než držet zlato,” řekl.

Huobi spouští aplikaci v Rusku

Kryptoburza Huobi Global expanduje v Rusku zavedením své nativní mobilní aplikace v zemi. Uživatelé v Rusku mají nyní přístup na spotový trh Huobi a k obchodování s hlavními kryptoměnami, jako je Bitcoin, prostřednictvím své mobilní aplikace, oznámila společnost ve středu. Zavedením aplikace v Rusku chce Huobi dále expandovat na jednom ze svých nejdůležitějších trhů. Ruští uživatelé tvoří až 10 % z celkového objemu spotového obchodování Huobi, uvedl zástupce burzy Cointelegraph. Ciara Sun, viceprezidentka globálních trhů ve společnosti Huobi Group, uvedla, že krok společnosti Huobi k posílení její pozice na ruském trhu přichází navzdory existujícím problémům s regulací kryptoměny v zemi.

Gemini spouští pobočku ve Velké Británii

Kryptoměnová burza Gemini expandovala do Velké Británie poté, co úspěšně získala souhlas od Financial Conduct Authority (FCA) jakožto regulátora. FCA udělila kryptoburze licenci instituce elektronických peněz (EMI). Schválení kryptoměn FCA signalizuje nový krok v začleňování kryptoslužeb ve Velké Británii.

Line – japonský gigant v oblasti sociálních médií – nabízí nyní věrnostní tokeny 

Společnost LINE, která má v Japonsku více než 84 milionů uživatelů, v pátek oznámila, že zahájila program odměn, kde rozdává svůj token LINK těm, kteří využívají její digitální služby. Uživatelé budou odměněni LINK za propojení svých účtů s jejími třemi mobilními aplikacemi, včetně LINE Pay pro převod peněz a vypořádání, LINE Securities pro osobní investice a LINE Score pro hodnocení úvěrů. Program odměn je součástí úsilí společnosti LINE propagovat svou iniciativu blockchain. V roce 2018 společnost vytvořila interní laboratoř pro vývoj decentralizovaných aplikací (dapps) založených na patentovaném LINE Blockchainu.

Regulace, CBDC

Americké banky mohou nyní držet stablecoiny pro své klienty

Úřad kontrolora měny USA oficiálně uvedl, že emitenti stablecoinů mohou mít rezervu uloženou u národních bank a federálních spořitelních asociací. Několik emitentů stablecoinů již drží fiat rezervy v národních bankách. Podle interpretačního dopisu OCC mohou být rezervní účty financovány buď prostřednictvím vkladů od emitenta stablecoinů, nebo od držitelů stablecoinů.

Venezuelská vláda chce legalizovat kryptoměny, ale regulovat těžbu bitcoinů

Nová pravidla ve Venezuele legalizují těžbu kryptoměn, ale pro těžaře zavedou přísná omezení. Země vytvoří registr těžařů a centrální fond pro kontrolu průmyslu. Venezuela v minulosti už několikrát tvrdě zakročila proti těžbě.

Tip: Získejte bonus až 100 USD od kryptoburzy OKEX pro nově zaregistrované obchodníky a podpořte tak i naši práci 🙂 

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: