[Polední zprávy] • Novogratz tvrdí, že propad na Wall Street zapříčinil pád kryptotrhů • a další novinky

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Švýcarská vláda zamítla žádost Crypto Valley o 100 milionů franků • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Basák Coldplay investoval do aplikace na obchodování BTC • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého víkendu v kryptosvětě událo. TRHY Bitcoin začal...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Vítejte u našich pravidelných poledních zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během posledních 24 hodin událo v kryptosvětě.

TRHY

Panika z důvodu rychlého šíření koronaviru Covid-19 v Evropě se o víkendu z tradičních finančních trhů přelila i na kryptotrhy. Výprodeje tak pokračovaly, spolu s pádem cen většiny kryptoměn, v čele s Bitcoinem. Během dnešního dne se kryptotrhy začínají lehce zotavovat. Bitcoin se nyní pohybuje mírně nad 8 700 USD. Aktuální informace naleznete v našich dnešních TA.

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat i na Kryptomagazinu – zde.

Naše NEJNOVĚJŠÍ analýzy a přehled nejzajímavějších coinů za uplynulý víkend najdete zde: ETH/USD, XMR a LTC, BNB/USD, LINK/USD a tady přehled dění na trzích za uplynulé víkendové dny.

Kryptoměny, kryptotrhy

Kryptoburzy, banky

Regulace, státní digitální měny

Novogratz tvrdí, že propad na Wall Street zapříčinil pád kryptotrhů

Lze s jistotou říci, že minulý týden byl pro Wall Street a globální finanční trhy jedním z nejhorších. S&P 500 zaznamenal nejrychlejší korekci v historii, zatímco další hlavní indexy těžce krvácely. Bitcoin nebyl ušetřen, protože kryptoměna ztratila podstatnou část své hodnoty. Podle Michaela Novogratze existuje vztah mezi oběma trhy. Jednou z věcí,  kterých mnoho analytiků a členů kryptokomunity říká o Bitcoinu, je to, že neexistuje korelace s tradičními finančními trhy. Podle bývalého manažera hedgeového fondu Wall Street Mika Novogratze tomu tak tentokrát není. Domnívá se, že pokles hodnoty bitcoinů způsobilo to, že mnoho investorů si vybralo rezervy, aby nakoupili aktiva v poklesu a vykompenzovali tak alespoň částečně své ztráty.

Ripple pracuje na tom, aby se mohla přidávat další aktiva na XRP blockchain

Ripple pracuje na nové funkci, která by lidem umožňovala snadné spuštění vlastních  tokenů, zálohovaných na XRP Ledgeru. David Schwartz, technologický ředitel společnosti Ripple, říká, že vývoj se liší od ostatních systémů, které v současné době nabízejí podobné funkce. „Jednou z funkcí, které považuji za velmi zajímavé, je funkce, která by lidem umožnila spustit… v podstatě aktiva, navázaná na nějakou externí hodnotu. Funkce podobné těm, které existují na jiných systémech, ale zajímavé je, že likvidita je zajištěna mechanikou Ledgeru. “ Ačkoli by kryptoaktiva mohla být použita pro různé účely, Schwartz říká, že stablecoiny jsou pro tuto novou funkci „zřejmým případem použití“.

Huobi open-source DeFi blockchain je nyní otevřený pro veřejné testování

Společnost Huobi oznámila, že 29. února spustila veřejnou testovací linku svého open-source decentralizovaného (DeFi) blockchainu, Huobi Chain, jehož cílem je poskytnout regulačním společnostem přátelský rámec pro nasazení aplikací v různých finančních sektorech. Huobi Chain zahrnuje flexibilní model řízení, který podporuje jak regulátory, tak podniky. Na základě delegovaného Proof-of-stake systému umožňuje regulačním orgánům přispívat do sítě prostřednictvím jedinečných regulačních uzlů. Implementaci protokolů Know Your Customer (KYC) a Anti Money Laundering (AML) doplňuje systém Decentralized Identifier, který poskytuje ověřitelné digitální identity v síti.

Coinbase se přidává k japonskému sdružení kryptofirem

Kryptoburza Coinbase, která dříve žádala o provozní licenci v Japonsku, se nyní stala členem druhé třídy Japonské asociace pro kryptoburzy (JVCEA) – samoregulační organizace, která získala mandát dohlížet na odvětví kryptoměn v roce 2018. Coinbase se snaží získat licenci v Japonsku již od roku 2016, poté, co obdržela investici ve výši 10,5 milionu USD od skupiny, která zahrnovala Bank of Tokyo Mitsubishi UFJ a Mitsubishi UFJ Capital.

Turecká AKBanka se spojila s kryptoburzou Binance a umožňuje přímé převody krpto-fiat

Kryptoburza Binance dnes oznámila, že Akbank, jedna z největších bank v Turecku, se stala „první bankou, která se kdy přímo integrovala s Binance“. Akbank se sídlem v Istanbulu má 770 poboček po celém Turecku a nyní umožňuje přímé převody mezi kryptoměnami, podporovanými Coinbase a tureckou měnou Lira.

Čína chce státní monopol na svou digitální měnu a ostatní kryptoměny zakázat

Chen Weigang, bývalý viceprezident Čínské regulační komise pro pojišťovnictví Komunistické strany, hovořil 27. 2. o předpisech ICO a obchodování s digitálními měnami v Číně. Sdělil, že digitální měna centrální banky (CBDC) je důležitým strategickým plánem pro čínskou státní měnu RMB, aby získala vedoucí pozici v mezinárodním ekonomickém rozvoji. Během rozhovoru byl Chen požádán, aby se vyjádřil k probíhajícím ICO v Číně a také podvodům typu Ponzi schémat. Chen řekl, že ICO a obchodování s kryptoměnami musí být v budoucnu zcela zakázány: „Pevně věřím, že spekulace v kryptoměnách a ICO nejsou správným směrem finančního rozvoje a musí být rozhodně zakázány.“

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na