29.02.20 Technická analýza ETH/USD – Kurz Etherea konsoliduje v rámci trianglu, jaký je target?

0
(0)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Všechny vás zdravím a snad máte klidnou sobotu, kterou vám zpříjemním další pravidelnou analýzou. Tentokrát se podíváme na trh s Ethereem (ETH). Ještě minulá analýza se nesla spíše v pozitivním duchu, protože tehdejší struktura trhu nasvědčovala tomu, že se býci chystají na další mohutný push. A já osobně si myslím, že to tak opravdu bylo, ale Bitcoin to celé tak nějak zhatil.

Škoda, ale co už. Musíme se tomu přizpůsobit a rozšířit si poznání, abychom byli příště lépe připraveni. Každopádně jak titulek napovídá, tak cena coinu konsoliduje v rámci pokračovacího symetrického trianglu. To znamená, že bychom se měli připravit na další nepěkný propad.

Aktuální situace na 4H TF ETH/USD

ETH

Ze začátku se ta situace na vrcholu dost měnila, neboť bylo dost podezřelé, že se trh stále není schopen zmátořit a situaci využít. Ještě v čase, kdy nebylo jasné, že se to takhle sesype, tak jsem tu spodní linii u toho velkého trianglu překresloval snad pětkrát. Nakonec to bylo stejně k ničemu, protože ta dynamičnost poklesu byla čím dál větší. Od ročního maxima cena Etherea spadla o cca 27 %, ale malá část z toho se už zase umazala. Při poklesu trh překonával jeden S/R level za druhým a větší zamítnutí dalšího poklesu jsme zaznamenali až nad úrovní 206,81 USD.

Zde nám započal retracement, který trval až po hladinu 233,2 USD. Kurz následně osciloval mezi touto úrovní a levelem 215,35 USD a výsledkem je pokračovací pattern. Pokračovací trojúhelník má při breakdownu target až u supportu 182,75 USD, což by znamenalo propad o dalších 15,5 %. Vzhledem k historické price action se jedná o dosti silnou úroveň, takže by tu byla velká šance, že se zde dočkáme konce korektivního procesu. Víc ale budeme vědět, až se sem kurz reálně dostane.

Musíme počítat s poklesem?

Jestli situaci sledujete pozorněji, tak jistě víte, že prodejní tlak na BTC začal ustupovat. Díky tomu se situace na trzích trochu uklidnila, ale i tak bych to ještě neviděl na konec poklesu. Respektive, na Bitcoinu nečekám velký pokles, ale je třeba upozornit, že bude stačit opravdu velmi málo. Velmi málo na to, aby se cena Etherea z patternu vylila a tím se samozřejmě odstartuje kaskáda prodejů, které mohou cenu srazit až po zaznačený target.

Určitou naději může vzbuzovat i zakreslená trendovka, ale u ní absentuje více dotyků. Vlastně od konce ledna žádný nebyl, takže jsem sám celkem zvědavý, jak na dotyk trh zareaguje. Abych ještě nezapomněl, tak ten malý pokračovací triangl má zatím za sebou už čtyři dotyky a brzy dojde k pátému (poslednímu) v bodě E. Následně můžeme očekávat dump.

Indikátory

Od 17. prosince jsme se vůbec poprvé podívali na indikátoru RSI do přeprodané části, tedy pod 30 bodů. Pokles křivky ale nebyl až tak markantní, protože na 23 bodech se zastavil. Jestli ale opravdu dojde k výplachu z trianglu, tak se tam podíváme znova. V takovém případě bych se poohlížel po býčí divergenci. Na MACD je momentum pozitivní, ale vzhledem k aktuální situaci, tak je to nerelevantní. U Stochastic RSI se zase momentum začíná překlápět směrem dolů.

Závěr

Posledních 24 hodin jsou ty objemy dost žalostné, takže během dneška neočekávám nic velkého. Nicméně, zítra je neděle a to je i konec týdne, takže jestli má dojít k poslednímu dumpu, tak zítřek je pro to prostě ideální. Momentálně je weekly svíce fakt hodně bearish a jestli se uzavře ještě níže, tak to asi dost lidí rovnou odradí. 

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img