[Polední zprávy] • Novogratz: Tento rok bude velký pro Bitcoin • Tron koupil Steemit, kryptoblogovou platformu • a další novinky

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Odpolední zprávy] • Trhy končí týden v červených číslech • Velryba přesunula BTC za 1,45 mld. USD • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Poté, co se Bitcoin vzpamatoval...

[Večerní souhrn článků] • Ripple vytváří blockchain pro centrální banky • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Vítejte u našich pravidelných poledních zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě.

Trhy

Víkend byl velmi turbulentní a došlo k několika prudkým zvratům. Více informací najdete v našich přehledech trhů a TA. Aktuálně se Bitcoin pohybuje těsně nad 9 700 USD a klesá. Altcoiny také vesměs prudce klesají, kryptotrhy celkově od včerejška zatím nezastavily propad a krvácí dál. Některé altcoiny z top 10 (BCH, BSV, EOS, ADA) už ztratily více než 10% za posledních 24 hodin.

Aktuální ceny kryptoměn jsou k dispozici i na Kryptomagazinu – zde.

Naše NEJNOVĚJŠÍ analýzy a přehled nejzajímavějších coinů za včerejšek najdete zde: Ethereum Classic, BTC a LTC, ETH/USD, BTC/USD, EOS/USD, LTC/ETH a tady přehled dění za uplynulý víkend.

Kryptoměny

Kryptoburzy, banky

Regulace, státní kryptoměny

Tron koupil Steemit, kryptoblogovou platformu

Kdysi velmi populární centrum sociálních médií pro anarchisty, libertariány a kryptofandy obecně přesouvá operace do sítě Tron: “Steemit Inc., největší decentralizovaná platforma sociálních médií a blogů založená na blockchainu, oznámila strategické partnerství s TRON Foundation,” uvádí vydání. “Vývojové týmy společnosti TRON a Steemit okamžitě začnou spolupracovat na tom, aby společnost Steemit a další DApps založené na Steem blockchainu přivedly do blockchainu TRON a jeho komunity více než 20 milionů uživatelů, produktů a služeb.”

IOTA oznámila úspěšný patch pro chybu, která umožnila hack Trinity Wallet

Developeři z IOTA tvrdí, že úspěšně vytvořili patch pro chybu, zodpovědnou za nedávný hack Trinity Wallet, který údajně vedl ke ztrátě 1,6 milionu dolarů. Altcoin se stále nevzpamatoval z dopadu činu hackerů a výpadků sítě, a cena tokenu klesla za posledních 24 hodin o 11 procent. Pokud máte v počítači nainstalovanou Trinity Wallet, důrazně doporučujeme upgradovat na novou verzi, jakmile bude vydána.

Novogratz: Tento rok bude velký pro Bitcoin

V nedávném rozhovoru pro CNBC známý analytik Mike Novogratz poznamenal, že Bitcoin by mohl v roce 2020 dosáhnout nového historického maxima. Předchozí ATH u BTC je jen  20 000 USD, čehož světová jednička v kryptoměnách dosáhla na konci roku 2017. Novogratz je přesvědčen, že za přibližně deset měsíců dosáhne Bitcoin na ještě vyšší částku.

Justin Sun: Warren Buffet vidí v blockchainu budoucnost

Justin Sun tvrdí, že legendární miliardářský investor je ve skutečnosti býčí co se týká  blockchainu. V nedávném tweetu potvrdil Buffettovo přesvědčení, že technologie blockchainu má dlouhodobou budoucnost. “Věří, že technologie blockchainu bude mít rušivý dopad na budoucnost plateb,” píše nadace TRON na Twitteru. Přes zjevně vysokou pochvalu od Buffetta pro blockchain ho stále kryptoměny nezajímají dost na to, aby do nich investoval. Ve skutečnosti je Buffett vůči Bitcoinu a jiným kryptoměnám stále skeptický – a to se nezmění, bez ohledu na to, jak přesvědčivě o kryptoměnách Sun mluvil během jejich setkání.

Binance podala žádost o licenci v Singapuru podle nových pravidel

Changpeng Zhao, generální ředitel společnosti Binance, potvrdil, že jeho společnost požádala o provozní licenci v Singapuru. Asijská země zavedla komplexní regulaci pro podniky zabývající se digitálními aktivy. Zhao řekl, že místní regulátoři byli otevřeni a nastínili rychlou reakci a spolupráci.

Ruská centrální banka dokončila testování pilotního projektu blockchainových tokenů

Podle místních zpráv dokončila ruská centrální banka pilotní projekt pro vydávání a šíření „digitálních aktiv“. To umožňuje digitalizovat zboží, služby, cenné papíry a další aktiva. Pomocí této platformy může každá organizace vydávat digitální tokeny. To údajně rozšíří obchodní příležitosti, pokud jde o přilákání kapitálu, a zároveň vytvoří nové vhodné investiční nástroje pro spotřebitele.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře