[Polední zprávy] • Novogratz: Akcie Tesly jsou jako Bitcoin • Grayscale Bitcoin Trust získal licenci od americké SEC • a další novinky

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Vítejte u našich pravidelných poledních zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledních 24 hodin v kryptosvětě.

Trhy

Na krpytotrzích dochází během dneška ke korekci. Bitcoin zatím ztrácí přes 2% za posledních 24 hodin a altcoiny jsou na tom většinou i hůř. Téměř všechny kryptoměny jsou tak nyní v červených číslech. Nicméně nálada na trzích je stále neutrální. Může se tedy jednat jen běžnou korekci nebo důsledek počínajícího výpadku obchodování v Číně, kde se bude tento víkend slavit čínský Nový rok.

Aktuální ceny kryptoměn jsou k dispozici i na Kryptomagazinu – zde.

Naše NEJNOVĚJŠÍ analýzy a přehled nejzajímavějších coinů za včerejšek najdete zde: EOS/USD, BCH/XRP a tady přehled z Davosu za první dva dny.

Kryptoměny

Regulace

Burzy, banky

Novogratz: Akcie Tesly jsou jako Bitcoin

Akcie společnosti Tesla přitahují stále větší počty investorů a prudce rostou. Mike Novogratz, CEO Galaxy Digital, má pocit, že něco takového už předtím viděl. Ve svém nejnovějším tweetu porovnává veterán z Wall Street tažení Tesly Elona Muska s bitcoinovým bull runem v roce 2017, díky němuž všichni mluvili o kryptoměnách. TSLA i BTC zahájily rok 2020 výbuchem, který vzdoroval predikcím kritiky. Tržní kapitalizace společnosti Telsa právě dosáhla 104,5 miliardy USD, čímž překonala i Volkswagen AG. Bitcoin (BTC) zatím letos získal kolem 20 procent a stále má dostatek prostoru pro další růst.

Venezuelané prodávají Petro na LocalBitcoins za poloviční ceny

Venezuelané údajně prodávají státní kryptoměnu Petro (PTR) pod cenou. Ačkoli vláda tvrdí, že stanovila hodnotu jednoho PTR na 60 USD, tržní cena na LocalBitcoins je pouze poloviční. Podle vlákna na Redditu se Venezuelané obracejí k LocalBitcoins, aby prodali své Petro, které získali z vládního airdropu, kvůli katastrofální ekonomické situaci v zemi. Uvádí se, že některé vládní burzy také podporují PTR, ale směnný kurz se příliš odchýlil od “oficiální” ceny. Zdá se, že jedinou možností pro Venezuelany je prodej přes LocalBitcoins.

Pornhub přidává platby v USDT skrze TRON peněženku

Zábavní web pro dospělé Pornhub přidal do svých platebních možností stablecoin Tether (USDT). Pornhub oznámil ve středu, že pro transakce s USDT používá peněženku TRONLink. Nová možnost platby přichází dva měsíce poté, co PayPal v listopadu náhle přerušil poskytování svých služeb Pornhubu.

Andra Capital a Tezos chtějí vydat Silicon Valley Token

Andra Capital, zaměřující se na investice do rizikového kapitálu, plánuje vydat svou vlastní kryptoměnu, Silicon Valley Coin (SVC) prostřednictvím nabídky Security Token Offering (STO). Projekt je realizován ve spolupráci s Nadací Tezos a bude postaven na jeho blockchainu. Po tomto oznámení zaregistroval XTZ denní nárůst vůči dolaru o téměř 9%.

Lichtenštejnský regulátor schválil realitní fond založený na Ethereu

Společnost AARGOS Global Real Estate Fund byla schválena jako alternativní investiční fond (AIF) lichtenštejnským úřadem pro finanční trh (FMA). Fond poskytuje expozici v globálním portfoliu nemovitostí prostřednictvím bezpečnostních tokenů AARGO – postavených na blockchainu Ethereum – přičemž každý token představuje jednu akcii ve fondu. Tokeny AARGO byly navrženy tak, aby zajistily, že lze provádět pouze transakce, které jsou v souladu s právními předpisy, uvedl Token Factory na blogu na začátku týdne. Jinými slovy, pouze investoři, kteří vyplnili požadované formuláře KYC / AML, mohou vlastnit token.

Grayscale Bitcoin Trust získal licenci od americké SEC

Podle tiskové zprávy podala společnost Grayscale Bitcoin Trust na americkou Komisi pro cenné papíry (SEC) v listopadu 2019 žádost, čímž se stala tzv. zpravodajskou společností. Po schválení bude nyní společnost Grayscale Bitcoin Trust schopna podávat SEC čtvrtletní a výroční zprávy a další dokumenty požadované burzovním zákonem. Nyní tak mohou investoři GBTC, kteří nakupují akcie ze soukromých zdrojů, likvidovat svůj podíl po 6 měsících místo 12 měsíců.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img