22.01.20 Technická analýza EOS/USD – Půlroční rezistenční trendovka proražena!

0
eos logo

Tak se na trhu s EOSem konečně povedlo udělat důležitý krok. Kurz se půl roku při postupu up neustále odrážel od rezsitenční trendovky. To z ní dělalo takovou základnu pro downtrendovou strukturu. Tím, že se býkům definitivně povedlo tuto trendovku prorazit, tak se situace významně zlepšila. Určitě tomu vělkou měrou pomohl fakt, že se na dně vytvořila reverzní strukturua H&S (hlava a ramena). No, EOS samo o sobě udělalo ode dna skoro 85% zhodnocení, což by nebylo možné bez průrazu právě skrze rezistenční trendovou přímku.

Nějaká část toho zhodnocení byla samozřejmě požraná aktuální korekcí, ale zdá se, že k jejímu ukončení dojde i dříve, než by se zprvu dalo očekávat. Situace na kryptotrzích se dost zlepšila a skoro začínám být i já sám přesvědčený, že to není jenom obyčejný retracement. Jde z toho cítit pořád síla a tudíž se to obyčejnému retracementu proti trendu nepodobá.

Aktuální situace na 4H TF EOS/USD

EOS

Zde opětovně navážu na poslední příspěvek, kdy měl kurz po dalším odrazu od rezisteční trendové linie. Kurz po tomto odrazu testoval neckline inverzní struktury H&S a ještě nebylo jasné, že odraz up proběhne. Nicméně, bylo to pravděpodobné a došlo k němu. Tady názorně můžete vidět, jak jsou reverzní struktury pro trh důležité. Málokterý medvěd je ochotný takové dno shortovat a to dává býkům výhodu se rychleji vzpamatovat.

Každopádně, po odrazu od neckline se cena šponovala vstříc naší trendovce a tentokrát tu k zamítnutí nedošlo. Kurz se v pohybu up zřetelně zpomalil a momentum ztratilo na síle, ale stačilo na proražení a dokonce k malinkému oslabení. Býci využili trendovku pro odraz up. Co mám na kryptotrzích fakt rád, je to, že jsou tak dynamické.

Otevřené dveře

Po úspěšném průrazu a dokonce odrazu od trendovky up, měl trh otevřené dveře pokořovat další cenové hladiny. Úroveň 3 USD padla v podstatě okamžitě. Další na řadě byla úroveň 3.39 USD a tou kurz projel taky jako nůž máslem. Až hranice odporu 3.81 USD se jen tak nedala a bránila se. I tak se býkům ještě jednou povedl průraz a dostat se až do těsné blízkosti levelu 4.12 USD. Nicméně, z těch dlouhých knotů u svíček je zřejmé, že tu začal růst prodejní tlak. Stačilo tedy jednorázové zvýšení prodejů bez poptávky a cenu to snadno srazilo. Propad byl asi 10% a už nad úrovní 3.39 USD se to začalo vzpamatovávat.

Po takovém výplachu bych očekával po krátké konsolidaci další pokračování, ale vzhledem k tomu, že trh s BTC nad ránem zamítl pokles do nižších hladin, tak jsem změnil pohled na věc. Přecejen na EOSu to vypadá na zformování bull flagu a pokud to měřím správně, tak target z útvaru je na cca 4.6 USD. Jisté to samozřejmě není, ale zatím nevidím v grafu nic, co by mi říkalo, že se to sesype. Tentokrát opravdu dává víc smysl jít up. Jestli se kurz dostane k úrovni 3.39 USD, tak mě osobně bude zajímat reakce na této hladině.

Indikátory

Křivka RSI se po velmi dlouhé době podívala do překoupené části indikátoru, což je samo o sobě dobré znamení. Hodnota vzrostla až na 83 bodů, což je úroveň, kde trh nebyl od května. Teď je pro nás rozhodně významné sledovat, zda se hodnoty propadnou do přeprodané oblasti. Čím déle se bude křivka vyskytovat ve vyšších hladinách, tak tím lépe. Na MACD bylo opravdu silné negativní momentum. To ale v posledních hodinách dost zesláblo a chybí málo k tomu, aby proběhl bullish cross. Na Stochastic RSI jde vidět, že poslední postup up dost slabý.

Závěr

Tak si to shrneme. Na dně máme inverzní H&S, úspěšný průraz skrze trendovku, která bránila v postupu kurzu do vyšších cenových hladin. Pak následoval agresivní price action a nyní se nám v grafu tvoří bull flag. Vesměs i indikátory jsou ok. Vše tedy zatím hraje do karet pozitivnímu vývoji.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře