[Polední zprávy] • Mike Novogratz: Kupujte Bitcoin • Hoskinson: Cardano bude lepší kryptoměnou, než Bitcoin • a další novinky

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během posledního dne v kryptosvětě událo.

TRHY

Dnes jsou kryptotrhy zatím poměrně klidné, Bitcoin nezaznamenal žádné výrazné propady ani růst a altcoiny se pohybují také víceméně horizontálně. Bitcoin je aktuálně na ceně 6 300 USD. Pro aktuální informace sledujte naše nové TA.

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat i na Kryptomagazinu – zde.

Naše NEJNOVĚJŠÍ analýzy a přehled nejzajímavějších coinů za uplynulý den najdete zde: BTC/USD, Microsoft a Tesla a tady jsme pro vás připravili přehled dění na kryptotrzích.

Kryptoměny

Když centrální banky nechávají “růst peníze na stromech”, má Mike Novogratz, generální ředitel Galaxy Digital, pro vás jednu zprávu – kupujte Bitcoin. “Peníze nerostou na stromech” je populární výraz, kterým rodiče poučují své děti o nutnosti peníze vydělat. To znamená, že peníze jsou omezeným zdrojem a lidé musí vynaložit určité úsilí, aby je získali. Tento narativ se však zjevně nevztahuje na Federální rezervu USA a Bank of England, které vyhlásily neomezené kvantitativní uvolňování, aby zachránily churavějící globální ekonomiku před propadem, vyvolaným koronavirem. V roce 2020 tak rostou fiat peníze na stromech (alespoň u centrálních bank).

V tiskové zprávě prohlížeč Opera oznámil plány na rozšíření kryptoslužeb do dalších zemí EU a také do Švýcarska, Nového Zélandu, Mexika a Austrálie prostřednictvím pokračujícího partnerství s Wyre. Kromě toho bude spolupráce mezi Wyre a Opera znamenat eliminaci prostředníků, protože uživatelé Opery Android mohou provádět transakce v digitální měně přímo z krypto peněženky Opera.

Zakladatel kryptoměny Cardano říká, že tato inteligentní platforma se letos stane technologicky nadřazenou Bitcoinu, Ethereu, XRP a všem dalším blockchainům v oboru. V novém videu Periscope o budoucnosti Cardana uvádí Charles Hoskinson, že pokrok v chytrých kontraktech a peněženkách v posledních letech byl revoluční a věří, že Cardano má nyní vše potřebné pro to, aby se stal nejpokročilejším blockchainem v historii.

Kryptoburzy, banky

Coinbase říká, že její platforma pro drobné platby nyní od svého spuštění v únoru 2018 zpracovala bitcoinové a krypto transakce v hodnotě 200 milionů USD. Coinbase Commerce umožňuje obchodníkům přijímat platby v různých kryptoměnách, včetně BTC, BCH a ETH bez poplatků. Vedoucí platformy John Zettler říká, že platforma nezaregistrovala žádné významné změny v aktivitě tento měsíc, přestože jak kryptotrhy, tak tradiční trhy klesly. Zettler říká, že spotřebitelé dávají přednost použití BTC, ačkoli si také všiml, že spotřebitelé začínají používat stabilní coiny, zejména USD Coin (USDC). Více než 8 000 obchodníků v současné době používá Coinbase Commerce k přijímání plateb v kryptoměně.

Blockchain a technologie

MINTGOX uspořádal o víkendu svůj první live online gaming tournament a VR konferenci s mikroplatbami přes Lightning Network. Akce se týkala spolupráce mezi Zebedee, Lightning Labs, Bitcoin 2020, hrami THNDR a influencery, jako je Udi Wertheimer. Generální ředitel Zebedee Simon Cowell řekl, že se podobné akce budou konat jednou za měsíc.

Australský start-up Meld Gold zahájí ve třetím čtvrtletí roku 2020 platformu založenou na blockchainu pro obchodování s tokenizovaným zlatem. Meld Gold uvedl, že platforma nabídne digitální metodu nákupu a prodeje fyzického zlata, která je účinnější a transparentnější než tradiční trhy se zlatem. Na rozdíl od jiných tokenů, zajištěných zlatem, každý token představuje jeden gram zlata držený napříč různými společnostmi v síti, včetně mincovny Melbourne.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
krocan

Novogratz hlásí kupujte bitcoin ! aby mohl Novogratz výhodně prodat jak to prodával na 13K a pak si ještě stěžoval že toho nestihl prodat víc protože to rychle dumplo .Novogratz to nemůže prodat za 6K díky limitům burz a než by to prodal všechno tak už prodává v podstatě ve ztrátě proto 6K je pro Novogratze malá hodnota a potřebuje ovce aby mu to vytlačili aspon nad 10K aby to mohl výhodně prodat .Myslím že už snad žádný takový hlupák tu není aby mu ty jeho kecy tu někdo žral o bitcoinu .

Astalavista

presne tak, tyhlety zvasty to je stale dokola, tyhlety vykriky do tmy – tech nakaknu za 5,- kornout

spot_img