[Polední zprávy] • Meme token zalistován na kryptoburze Poloniex, cena vyletěla o 100 % • a další články

5
(4)

Zprávy a souhrny

Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. 

TRHY

Bitcoin se nyní obchoduje v červené kolem 10 450 USD, altcoiny také krvácí. Hlavní evropské indexy, jako je německý DAX, francouzský CAC a britský FTSE, klesly o více než 3 %, futures vázané na index S&P 500 na Wall Street jsou také téměř o 2 % nižší. Investoři prodávají akcie z obav, že nedávné oživení případů COVID-19 v celé Evropě by mohlo způsobit nové kolo ekonomických škod. Bitcoin by mohl utrpět větší pokles, pokud by se zvýšila averze k riziku, což by spustilo nový růst USD. Nedávný nárůst toku mincí z těžařských peněženek na burzy by navíc mohl zvýšit medvědí tlaky kolem bitcoinů. Skandál s odhalením souborů FinCEN o praní špinavých peněz ve velkých bankách situaci také nezlepšil.

Naši NEJNOVĚJŠÍ technickou analýzu najdete zde: BTC/USD – Zamítnutí na rezistenci, CME gap zase ve hře? (Update)

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat na KMC.

Kryptoměny

Ethereum síť nejvíce ucpávají Ponzi schémata

Ponzi schémata patří mezi největší spotřebitele tzv. gas (plynu) v síti Ethereum, zvyšují již tak špatné transakční časy a zvyšují transakční poplatky. Dvě Ponziho schémata na Ethereu, Forsage a Contribute, spotřebovávají 13 % celkového gas v síti. Uniswap je největším spotřebitelem plynu na Ethereu, zatímco Tether zaujímá druhé místo. Vysoké poplatky a dlouhé doby potvrzení brání dalšímu růstu v sektoru DeFi.

DeFi

Meme token zalistován na kryptoburze Poloniex, cena vyletěla o 100 %

Burza kryptoměn Poloniex dnes zalistovala token Meme ve své DeFi Innovation Zone. Uživatelé nyní mohou vložit Meme a vyměnit jej za Tether. Po tomto oznámení jeho cena vzrostla nad 1 700 USD, což je nárůst o 100 % oproti předchozímu dni. Ještě před oznámením zalistování na Poloniex byl ale MEME vysoce ceněn. Jeho cena v neděli prolomila 1 000 USD a brzy v pondělí dosáhla (tehdy) historického maxima 1 342 USD, než poklesla zpět pod 1 000 USD. Po oznámení vzrostla cena na nové historické maximum 1 708 USD.

Tzv. Yield farmáři jsou v zisku 500 %, ale nerozumí smart kontraktům

Většina yield farmářů nerozumí tomu, jak číst potenciálně riskantní smart kontrakty, které podporují ekosystémy decentralizovaného financování (DeFi) – ale to jim nezabránilo dosahovat obrovských zisků. Agregátor dat na krypto trhu CoinGecko zveřejnil svá zjištění z průzkumu. V něm se ptal 1 347 svých uživatelů ohledně yield farming a zjistil, že 93 % respondentů tvrdí, že vydělali minimálně 500 %. Přibližně polovina uživatelů však v současné době hospodaří s méně než 1 000 USD, takže vysoké poplatky za gas jsou pro komunitu významným problémem, přestože tři čtvrtiny byly stále ochotny zaplatit více než 10 USD za poplatky za transakci.

Banky, burzy, firmy

Bývalí manažeři hedgeových fondů HSBC a Merryl Lynch založili krypto fond s 50mil. USD

Podle informací Coindesk.com Joseph Chang, vedoucí obchodování s akciemi pro Merrill Lynch, HSBC a Citigroup Asia-Pacific v letech 1997 až 2016, a Grahame Webb, bývalý technologický ředitel pro HSBC a Citigroup Asia-Pacific obchodují od června s kryptoměnami prostřednictvím nového hongkongského fondu Liquibit Capital. Liquibit Capital, který také spravuje bývalý víceprezident společnosti Barclays Capital a dva současní zaměstnanci JPMorgan a Wells Fargo, bude spravovat aktiva v hodnotě 50 milionů dolarů. Liquibit údajně vlastní portfolio BTC, BCH, ETH, LTC a EOS. Očekává se, že brzy rozšíří obchodování o deriváty, opce a futures na BitMEX, Huobi, OKEx a Deribit.

Regulace, CBDC

Lagarde z ECB: digitální Euro by mohlo být komplementární k hotovosti

Prezidentka Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeová navrhla, že eurozóně by mohlo prospět přijetí „digitálního eura“, až se zotavení EU po pandemii začne rychle zlepšovat. Bývalá předsedkyně Mezinárodního měnového fondu učinila tento komentář během projevu na francouzsko-německém parlamentním shromáždění ve Frankfurtu nad Mohanem 21. září. Podle Lagarde by digitální euro nemělo být vnímáno jako náhrada, ale jako doplněk hotovosti. Lagarde také uvedla, že přijetí digitálního eura může sloužit jako alternativa k soukromým digitálním měnám.

Čínská centrální banka nazvala CBDC novým bitevním polem

Ve 27 městech po celé zemi byly oznámeny pokusy s čínským pilotním elektronickým platebním prostředkem. Objevily se také zprávy, že některé z hlavních čínských státních komerčních bank již začaly ve stejném období provádět rozsáhlé interní testování digitálních peněženek. Podle zprávy agentury Reuters 21. září by Peking měl „zrychlit tempo [vývoje], aby využil prvenství v globálním závodě o vydávání fiat digitálních měn. Zpráva odkazovala na soutěž o vydání a kontrolu digitální měny jako na nové bitevní pole mezi zeměmi. Podle tohoto komentáře je důležité, aby Čína zvítězila v tomto závodě, aby „internacionalizovala yuan a snížila svou závislost na globálním dolarovém platebním systému“. Kromě toho se objevilo mnoho zpráv, které naznačují, že čínští dovozci železné rudy mají zájem opustit americký dolar a přejít na nový digitální čínský jüan.

Tip: Získejte bonus až 100 USD od kryptoburzy OKEX pro nově zaregistrované obchodníky a podpořte tak i naši práci 🙂 

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: