[Polední zprávy] • Libra mění plány, bude obsahovat více stablecoinů, navázaných na různé fiat měny • a další novinky

0
(0)

Zprávy a souhrny

Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během posledního dne v kryptosvětě událo.

TRHY

Bitcoin včera pozoruhodně zvýšil cenu, dobyl úroveň 7 000 USD a tu zatím drží a stále roste, následován altcoiny. Tradiční finanční trhy také rostou, nejspíše díky zprávě, že lék na koronavirus od firmy Gilead vykazuje účinnost. Nicméně makroekonomické ukazatele z USA, zejména nová data o počtu nezaměstnaných a o hospodářském vývoji nejsou příliš příznivá, stejně tak čísla o vývoji epidemie, kterou se stále nedaří globálně dostat pod kontrolu.

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat i na Kryptomagazinu – zde.

Naše NEJNOVĚJŠÍ analýzy a přehled nejzajímavějších coinů za uplynulý den najdete zde: BTC/USD, ETH/USD a LTC/USD a dále se také můžete podívat na přehled dění na kryptotrzích.

Kryptoměny

Do konce roku 2020 vytvoří Libra několik stabilecoinů. Tentokrát – se souhlasem vlády. Stablecoin bude podporován několika vládními fiat měnami. Rovněž budou existovat místní měny reprezentované jako samostatné stablecoiny. Podle projektových dokumentů může jedna mince v blockchainu představovat jeden americký dolar, euro, britskou libru nebo singapurský dolar. Podle oficiálního oznámení ze dne 16. dubna asociace Libra tvrdí, že vydá mince plně kompatibilní s moderními požadavky KYC / AML. K této přelomové zprávě chystáme dnes samostatný článek. 

Podle údajů, které poskytl Brian Armstrong, generální ředitel největší americké kryptoburzy Coinbase, se počet vkladů ve výši 1 200 USD za tento týden více než zečtyřnásobil. Vzhledem k tomu, že se tento nárůst shoduje s částkou pro americké daňové poplatníky, kteří dostávali stimulační šeky jako podporu v koronakrizi, není těžké zjistit, odkud tyto peníze pocházejí.

V posledních dvou letech odešlo přes 63% členů komunity Ripple na Telegramu.
Cena XRP v současnosti klesla o 95% od svého historického maxima v lednu 2018.
Dříve nešťastní držitelé XRP dokonce vyhrožovali, že token rozdají, pokud to Ripple nezastaví. Data naznačují, že mezi červnem 2018 a dubnem 2020 zaznamenalo mnoho skupin na Telegramu, zaměřených na kryptoměny, výrazný pokles počtu členů, což může vést k domněnce o „kapitulaci komunit kolem altcoinů“.

Kryptoburzy, banky

Kryptoburza Binance uvádí na trh nový blockchain kompatibilní s Ethereem, s BNB jako nativním tokenem. S názvem „Binance Smart Chain“ (BSC) by nový blockchain měl funkce inteligentních kontraktů, jako má Ethereum. Nativním tokenem Binance Smart Chain bude BNB, což by držitelům tokenu umožnilo účastnit se stakingu a získávat odměny. Binance dále uvedla, že BSC bude podporovat všechny stávající nástroje Etherea spolu s rychlejšími a levnějšími transakcemi. Zdá se, že tento krok staví Binance do přímé konkurence s druhým největším veřejným blockchainem, Ethereem.

Blockchain, technologie

Prezident Donald Trump jmenoval bývalou generální ředitelku Bakktu a současnou senátorku za stát Georgia Kelly Loeffler do výboru Bílého domu pro opětovné otevření americké ekonomiky. Zajímavé je, že výběr přichází pouze několik týdnů poté, co byla Loeffler obviněna z tzv. insider tradingu po schůzce senátorů ohledně zdravotního a ekonomického dopadu COVID-19.

Regulace, CBDC

„Kryptoaktiva a různé činnosti spojené s touto inovací již nemohou zůstat mimo regulační rámec,“ uvedl jihoafrický regulátor, IFWG, mezi jehož členy patří mimo jiné Jihoafrická rezervní banka, Orgán pro vedení finančního sektoru a Národní pokladna. Musí být vytvořena jasná pravidla. Dokument navrhuje na vnitrostátní úrovni zavedení přísného dohledu nad kryptoměnami. Zavedla by se pravidla boje proti praní špinavých peněz a doporučení pro mezinárodní převody. Kryptofirmy by se také musely zaregistrovat u regulátora AML.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: