16.04.20 Technická analýza ETH/USD a LTC/USD – Bullish svíce hammer odstartovala solidní pumpu

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Ripple vytváří blockchain pro centrální banky • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Bitcoin opět silně koreluje s tradičními trhy • Známé dílo od Banksyho spáleno a ztokenizováno • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Navzdory tomu, že se Bitcoin...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem čerstvě vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes dva roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.

Od mé poslední analýzy na Litecoin (LTC) a Ethereum (ETH) se tyto dva trhy vlastně jenom potýkaly se soustavným poklesem kurzu. Tohle se změnilo brzy nad ránem, kdy oba trhy začaly impulsivně růst. Otázkou je, jak dlouho to vydrží a proč se tak stalo.

Jsme v období značné nejistoty a vlastně se akorát čeká, zda konečně dojde k tomu velkému pohybu, který na dlouhou dobu zadefinuje trend. Zatím to není sice nic moc, ale trh se evidentně brání, aby nedošlo k jeho rotaci, což by nás zase přivedlo k cenovým hladinám z poloviny března.

Aktuální situace na 4H TF ETH/USD

analýza eth

Na trhu s Ethereem byla brzy nad ránem vynikající příležitost pro nákup a to z několika důvodů. Kurz byl blízko supportu 145,84 a zároveň proběhl dotyk se zakreslenou trendovku. Na to trh zareagoval uzavřením 4H svíce jako bullish hammer, z čehož vznikla aktuální pumpa. Během několika hodin cena ETH atakovala lokální high ze 7. dubna, kde se dala očekávat počáteční negativní reakce.

O definitivním zamítnutí ale zatím nemůžeme mluvit, protože je na to prostě moc brzy. Ovšem hladina 176,18 USD funguje pro býky jako tvrdý oříšek. Jestli se pozitivní momentum udrží, tak tu šance na breakout je. V zásadě teď postačí sledovat level 166,92 USD, zda jej býci využijí jako support. Pokud se úroveň jako support potvrdí, tak jej mohou využít při průrazu skrze nejbližší rezistenci.

Indikátory

Z RSI křivky je na první pohled znatelný, že se na trhu začalo něco dít, protože skoro týden oscilovala ve stejných hodnotách. Křivky MACD se kroutily jako had a vydávaly neustále falešné signály. Vzhledem k čerstvému impulsu se nyní bullish cross dá brát vážně.

Aktuální situace na 4H TF LTC/USD

analýza ltc

Výchozí pozice na LTC byla původně o něco horší, takže breakdown skrze trendovku proběhl již dávno a tak nebyla ani příležitost ji tentokrát využít jako support pro odraz. Nicméně, býci ji ani nepotřebovali, neboť bullish hammer se vytvořil i zde. Kurz během postupu atakoval S/R úroveň 43,77 USD a při té příležitosti otestoval i trendovku, ze které je nyní rezistence.

Ono je třeba si uvědomit, že jsou mezi altcoiny docela značné rozdíly, protože graf s LTC už nevypadá tak příznivě jako Ethereum. První překážkou pro obnovení měsíc trvajícího uptrendu je tedy potřeba překonat aktuální hladinu a cenovou úroveň 48,37 USD.

Indikátory

Křivka indikátoru RSI týden oscilovala těsně nad hraniční hodnotou 30 bodů, až ji trh nakonec využil jako support pro odraz. Co se týče MACD, tak zde platí to stejné jako u trhu s Ethereem.

Závěr

Osobně si nemyslím, že je potřeba aktuální pumpu nějak adorovat. Takových tu za poslední měsíc bylo a nikdy to trh nikam výrazně neposunulo. Ovšem současný impuls nebyl rozhodně náhodný a po technické stránce nebylo těžké to těsně před začátkem předvídat. Teda za předpokladu, že v noci nespíte. Každopádně, ceny jednotlivých mincí musí prorazit vícero rezistencí, aby se mohlo vůbec bavit o tom, že price action z předešlých deseti hodin nebyl jenom jednorázovou záležitostí.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře