[Polední zprávy] • Lee: Podle TA vstupuje Bitcoin do býčího trhu • Bittrex získal pojištění aktiv do výše 300 mil. USD • a další novinky

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Kryptoměna BAND prudce stoupla o 65 % za jediný den • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Bitcoin udržel 11 500 USD a roste dál • Ethereum Classic utrpěl další 51 % útok • a další novinky

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledního dne v kryptosvětě. TRHY Včerejšek byl zajímavý den na...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Vítejte u našich pravidelných poledních zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledních 24 hodin v kryptosvětě.

Trhy

Bitcoin zatím udržel hranici 9 300 USD a kolísá nyní mírně kolem této částky. Některé altcoiny z top 10 vykazují lehké známky korekce, kolem 1%, další rostou, ale už nejde o tak prudký růst, jako předešlé dny. Nálada podle indexu Fear & Greed je na stejné úrovni jako včera. Vypadá to, že trhy vyčkávají. Tradiční finanční trhy dnes mírně padají. Zítra by mělo už finálně dojít k Brexitu.

Aktuální ceny kryptoměn jsou k dispozici i na Kryptomagazinu – zde.

Naše NEJNOVĚJŠÍ analýzy a přehled nejzajímavějších coinů za včerejšek najdete zde: BTC/USD, BNB/USD a tady přehled dění na trzích za včerejšek.

Kryptoměny

Burzy, banky

Regulace, cenzura

Blockchain, technologie

Tom Lee: Podle TA vstupuje Bitcoin do býčího trhu

Lee tweetoval, že Bitcoin překročil 200denní klouzavý průměr 27. ledna, což by mělo být považováno za „pozitivní milník“ a posiluje to jeho přesvědčení, že rok 2020 by měl být pro Bitcoin „velkým rokem“. Lee vysvětlil, že kdykoli cena Bitcoinu překročí  200denní klouzavý průměr, „win-rate“ (během následujících šesti měsíců) vzroste na 80%, což znamená, že Bitcoin „znovu vstupuje“ do býčího trhu.

Prezidentský kandidát Young: Regulace nezabrání lidem kupovat Bitcoin

Andrew Yang, který v současné době kandiduje na amerického prezidenta, poskytl během rozhovoru pro Bloomberg svůj názor na otázku předpisů o kryptoměnách. Podle něj musí země poskytnout větší přehlednost. Nicméně Young si myslí, že legislativa nebo regulace nemůže lidem zabránit v nákupu Bitcoinu.

Blockchain.com přidává podporu pro tureckou Liru

Blockchain.com je poslední hlavní platforma, která se připojila k rostoucímu seznamu kryptoplatforem s přímou bránou pro turecké liry. Zpráva uvádí, že „turečtí uživatelé mohou nyní vkládat, vybírat a používat TRY k nákupu bitcoinů (BTC), etherů (ETH) a Tetherů (USDT) a převádět své kryptoměny do fiatové měny podle svého výběru.“

Bittrex získal pojištění aktiv do výše 300 mil. USD

Bittrex, americká kryptoburza, dnes oznámila, že získala pojištění digitálního majetku ve svých hardware úložištích (cold storage).V případě vnějšího odcizení pokryje tato dohoda ztrátu ve výši až 300 milionů USD. Tým Bittrex úzce spolupracoval s předním pojišťovacím makléřem a rizikovým poradcem, firmou Marsh při uzavírání krytí od poskytovatele  specializovaného pojištění pro společnosti, londýnské pojišťovny Lloyd’s syndicate.

Google stáhl bez varování vývojářům jejich apku z Google Play

Minulý týden obchod Google Play bez varování stáhl aplikaci, která využívala kryptoměnový systém odměn a která v té době jsme byli nejlépe hodnocenou aplikací pro bitcoinové odměny s téměř 1,4 miliony uživatelů. Tento krok ze strany Google Play následuje po několika dalších závažných zásazích společnosti Google proti kryptokomunitě za posledních několik týdnů, včetně prominentní Metamask a mnoha YouTuberů. Mnoho (i když ne všechny) těchto zákazů bylo zvráceno poté, co kryptokomunita veřejně protestovala na sociálních sítích.

Více než 50% amerických úřadů bylo napadeno ransomwarem

Více než polovina všech veřejných a soukromých organizací v USA se v roce 2019 stala obětí útoků ransomware. Hackeři nadále využívali stále více pokročilých technik k infikování strojů a šifrování citlivých dat, které slibovali vrátit do původního stavu po zaplacení výkupného, nezřídka v kryptoměnách.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře