[Polední zprávy] • Kupujte Bitcoin, vybízí další miliardář • Binance spouští investiční tokeny na páku • a další novinky

5
(3)

Zprávy a souhrny

Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo.

TRHY

Bitcoin po halvingu sbírá síly, zatím je trh poměrně klidný. Cena BTC se pohybuje kolem 8 900 USD. Altcoiny se také lehce zotavily, nicméně trh se nyní pohybuje spíše horizontálně a stagnuje. Dominance Bitcoinu nadále stoupá, nyní je na 67,3 %. Aktuální informace si můžete přečíst v našich TA.

Naše NEJNOVĚJŠÍ analýzy a přehled nejzajímavějších coinů za poslední den najdete zde: ADA/USD, Deutsche Bank. Také se můžete podívat na přehled dění na kryptotrzích za včerejšek.

Kryptoměny

Poslední, kdo se připojil ke kryptofandům, je Chamath Palihapitiya, miliardář a investor do rizikového kapitálu s historií investic do startupů. V rozhovoru pro CNBC hovořil o obrovském rozporu mezi trpící ekonomikou a jásajícím akciovým a dluhopisovým trhem. Když se objevila otázka, kam by měli investoři vložit svůj kapitál, když se ekonomika zmenšuje, Palihapitiya doporučil bitcoiny. Veterán ocenil kryptoměnu za její malou korelaci s jinými tradičními aktivy. Navrhl, že tato funkce sama o sobě by mohla investorům pomoci získat zajištění proti deflační ekonomice. Citoval Paula Tudora Jonesa, zakladatele a generálního ředitele hedgeového fondu ve výši 22 miliard dolarů, který nedávno mluvil o podobném přístupu.

Ripple plánuje představit nabídku úvěrových produktů pro členy sítě RippleNet. Podle nedávno zveřejněného inzerátu na pracovní místo hledá firma zkušeného ředitele produktového managementu, který pomůže přivést tento produkt „od konceptu ke spuštění.“

Kryptoburzy, banky

Kryptoburza Bitfinex a Koine, poskytovatel úschovy digitálních aktiv v Londýně, spustili institucionálně orientovaný custody servis, který investorům umožňuje snížit riziko protistrany a použití soukromých klíčů při zúčtování a vypořádání kryptoměn.

Podle oznámení ze dne 12. května 2020 nadace ICON (ICX) podepsala memorandum o porozumění (MOU) s Liechtenstein Blockchain Innovator LCX na dlouhodobé strategické partnerství s cílem rozvíjet nové standardy pro tokenizovaná aktiva a vyměňovat si znalosti a poznatky o infrastruktuře bezpečnostních tokenů.

Přední burza kryptoměn Binance uvádí dva měsíce po zrušení zalistování pákových tokenů FTX nové pákové produkty s názvem „Binance Leverage Tokens (BLVT)“. Pákové tokeny jsou navrženy tak, aby obchodníkům poskytly expozici na kryptografických trzích, aniž by bylo třeba spravovat pákový efekt. Tento týden burza uvede seznam prvních párů tokenů Binance Leveraged Tokens – BTCUP a BTCDOWN – 14. května pro obchody na trhu USDT s denním poplatkem za správu jen 0,01%.

Regulace, CBDC

Cenzura na YouTube je hluboká, zejména pokud jde o témata kryptoměn. Cointelegraph vysílal celodenní živý přenos, který pokrýval třetí halving 11. května. Program prezentoval top osobnosti kryptosvěta, jako Tim Draper, Roger Ver, Meltem Demirors a mnoho dalších, kteří sdíleli názory s redakčním týmem Cointelegraph v průběhu živého vysílání, které trvalo necelých sedm hodin. Stream byl však zablokován a odstraněn po šesti hodinách a 42 minutách, těsně před dokončením, a více než 2 000 diváků bylo odstřiženo. Cointelegraph se odvolal a čeká na vyjádření YouTube.

Čínská lidová banka (PBoC) v Šanghaji zveřejnila článek podrobně popisující známky finančního podvodu, uvádějící virtuální měnu a blockchain jako známky podvodné nabídky. Článek publikovaný 12. května na čínské platformě sociálních médií QQ se skládá ze 16 odpovědí na běžné otázky, které vysvětlují, jaké jsou příznaky podvodů s cennými papíry. Přestože tento článek obsahuje vysvětlení různých tradičních mechanismů podvodu, naléhá také na to, aby veřejnost byla při zacházení s „virtuální měnou“ a „blockchainem“ obzvláště opatrná.

Bank of Mauritius se blíží k vydávání digitální měny centrální banky zaměřené na retailové bankovnictví (CBDC). Guvernér Harvesh Seegolam, který hovořil na Consensus 2020 konferenci uvedl, že Mauricijská republika se v blízké budoucnosti pustí do pilotního projektu, přestože odmítl sdělit mnoho podrobností. „Na úrovni Mauricijské banky v současné době pracujeme na projektu a velmi brzy vydáme oznámení … ohledně možného zavedení CBDC,“ řekl.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Pet

Aby ne, když by nikdo BTC nekupoval, pak by cena nemohla růst. Ale jaký smysl má držet něco co je pomalé s čím je manipulováno a na svůj provoz potřebuje tolik energie jako celé Švýcarsko?

ppetr1

smutne na tom je ze nemuzete pridavat prispevky – uz se mi to stalo 2x a zacina me to silne otravovat.

Reklama: