[Polední zprávy] • Koronavirus je událost typu černá labuť, která ovlivní i kryptofirmy • a další novinky

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Vítejte u našich pravidelných poledních zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během posledního dne v kryptosvětě událo.

TRHY

Kryptotrhy zažily během včerejška prudký propad, který se nicméně dnes dopoledne zpomalil. Bitcoin se zatím drží těsně pod hranicí 8 000 USD. Podle některých analytiků se Bitcoin a ostatní kryptoměny nyní chovají spíše jako riziková aktiva, jako jsou akcie tech. firem, než jako stabilní zajišťovací instrumenty. Více informací se dozvíte v našich analýzách a také v článku o vlivu na ČR a SR.

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat i na Kryptomagazinu – zde.

Naše NEJNOVĚJŠÍ analýzy a přehled nejzajímavějších coinů za uplynulý den najdete zde: BTC/USD a LTC/USD a tady jsme pro vás připravili přehled dění na kryptotrzích za včerejšek

Kryptoměny, kryptotrhy

V roce 2007 představil libanonsko-americký esejista, statistik a rizikový analytik Nassim Nicholas Taleb světu pojmem „černá labuť“. Černá labuť je metaforou Taleba pro velké, neočekávané události, které způsobují zmatek v oblasti financí, vědy a technologie. Po třinácti letech od vydání knihy se svět dočkal své černé labutě ve formě koronaviru, přičemž kryptoakce London Blockchain Week je zatím poslední v kryptosvětě, která naplno pociťuje vliv těchto událostí. Vzhledem k tomu, že veřejné akce jsou po celém světě rušeny a mnoho lidí se zdráhá cestovat, musí se pořadatelé kryptoakcí také přizpůsobit. WeWork Blockchain Labs, původně plánovaný na 9. března, se například nyní přesunul k živému streamování události online.

Kryptoburzy

Americká kryptoburza Kraken začne podle oznámení z 9. března zvyšovat své aktivity na indickém trhu. Dochází k tomu po nedávném rozhodnutí Nejvyššího soudu země o zrušení zákazu  obchodovat s kryptospolečnostmi. Podle Krakenu byl jeho růst v Indii omezen zákazem Reserve Bank of India (RBI).

Společnost Bittrex Global oznámila zavedení nových funkcí na své platformě, včetně podpory kreditních karet, programu doporučení a upgradu své mobilní aplikace. Podpora kreditních karet bude nejprve dostupná uživatelům Bittrex Global ve Velké Británii, Německu, Francii a Nizozemsku. Záměrem burzy je v budoucnu zahájit podporu kreditních karet pro všechny uživatele.

Blockchain, technologie

Po loňském úspěšném zavedení v Shenzhenu se do hlavního města Číny zavádí čínský systém fakturace na blockchainu. Dne 2. března oznámil Pekingský městský úřad státní správy daně rozhodnutí zahájit pilotní testování pro nový systém, založený na blockchainu s okamžitou aktivací pro daňové poplatníky ve vybraných odvětvích. Tato platforma je nástrojem čínského daňového úřadu k řešení černého trhu „fapaio“, kde byly podvodné příjmy použity k vyhýbání se daňovým povinnostem, podvádění zaměstnavatelů nebo nárokování falšovaných výdajů k úhradě. V Číně je „fapiao“ termín pro oficiální faktury vydané čínským daňovým úřadem za zboží a služby zakoupené v zemi.

Kanadské úřady schválily financování dvou blockchainových startupů, Peer Ledger a Mavennet, s cílem vytvořit platformu, která umožní sledovatelnost oceli. Podpora výzkumu a vývoje kanadských malých a středních podniků, přijala opatření a přidělila oběma společnostem 150 000 USD. Společnosti Peer Ledger (založená v Halifaxu) a Mavennet (založená v Torontu) budou pracovat na prototypu PoC (proof-of-concept) pro digitální sledovatelnost celého procesu dodavatelského řetězce oceli pomocí technologie blockchain a umělé inteligence.

Regulace

Kongresman Spojených států přišel s návrhem zákona, který objasňuje a určuje, který regulační orgán USA je zodpovědný za která digitální aktiva. 9. března představil zástupce Paul Gosar (R-AZ) „zákon o kryptoměně z roku 2020“, který se snaží rozdělit širokou škálu digitálních aktiv tak, aby každé spadalo pod příslušný regulační orgán. Návrh kongresmana Gosara rozděluje digitální aktiva do tří kategorií: kryptokomodita, kryptoměna a kryptoaktivum (cenný papír). Tyto tři kategorie by byly regulovány Komisí pro obchodování s komoditními futures (CFTC), ministerstvem financí prostřednictvím sítě pro vymáhání finančních trestných činů (FinCEN) a Komisí pro cenné papíry a burzy (SEC).

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img