[Polední zprávy] • Korelace Bitcoinu s klasickými aktivy klesá • Transakční poplatky v BTC síti nejvyšší od léta 2019 • a další novinky

5
(3)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Cardano odhaluje, kdy se se stane plně decentralizovaným • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Trhy opět v zelené • Upgrade Cardana dnes • Dogecoin bude v bankomatech v USA • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Po několika po sobě jdoucích...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo.

TRHY

Kryptotrhy v čele s Bitcoinem se vzpamatovávají z předchozího propadu. Bitcoin přidal už 8 % za posledních 24 hodin. Většina kryptoměn je tak nyní v zelených číslech. Dominance Bitcoinu stále roste, blíží se 68 %. Příliv nových investorů může způsobit i nedávné oznámení Fedu, že nebude zavádět záporné úrokové sazby. Po tomto oznámení klesl index S&P 500 a korelace mezi tímto indexem a bitcoiny – více informací najdete v našich pravidelných TA.

Naše NEJNOVĚJŠÍ analýzy a přehled nejzajímavějších coinů za poslední den najdete zde: ETH/USD, LTC/USD a BTC/USD. Také se můžete podívat na přehled dění na kryptotrzích za včerejšek.

Kryptoměny

Korelace bitcoinů s akciovým indexem S&P 500 se výrazně snížila, což naznačuje, že obě třídy aktiv se již nepohybují stejným směrem. Korelace mezi bitcoiny a S&P 500, měřená prostřednictvím BTC/USD na futures Coinbase a S&P 500, se dotkla dvouměsíčního minima. Aktuální korelace mezi dvěma třídami aktiv je 0,15, což znamená, že je téměř zanedbatelná. Asi před měsícem, 16. dubna, byla korelace mírně pozitivní na 0,53. Téměř nulová korelace mezi dvěma aktivy naznačuje, že mezi nimi neexistuje žádný vztah nebo že se nepohybují stejným směrem.

Od konce dubna Bitcoin zaznamenal nárůst transakčních poplatků. Tento trend pokračoval do května a nyní se průměrné poplatky za bitcoinové transakce pohybují kolem 2,76 USD. Naposledy byly takto vysoké poplatky v červenci 2019. Možná si vzpomínáte, že během této doby BTC vystřelil z hranice 10 000 USD a dosáhl ke 13 200 USD. Mati Greenspan (@ MatiGreenspan) poukázal na tuto paralelu na Twitteru:

Populární online fórum Reddit beta testuje dva tokeny založené na Ethereu, aby uživatelé mohli získávat odměny za obsah. Dva žetony, jeden s názvem $ MOONS a další $ BRICKS, budou vydány členům subredditů / r / Cryptocurrency a / r / FortniteBR, v rámci nové iniciativy Reddit nazvané “Community Points”. „Neustále provádíme experimenty, abychom prozkoumali funkce, které zaujmou naše uživatele a komunity. Na komunitních bodech spolupracujeme výhradně se dvěma komunitami, abychom otestovali tuto funkci a získali zpětnou vazbu od našich uživatelů, “řekl mluvčí Redditu.

Kryptoburzy, banky

Všech 80 000 uživatelů německé banky Bitwala nyní může na svých bankovních účtech nakoupit, držet a získávat úroky na bitcoinech (BTC) díky novému partnerství s platformou Celsius Network pro poskytování kryptoměn. Podle defiprime.com je Bitwala první klasickou fiat bankou, která nabízí možnost držení bitcoinů na svém účtu, přičemž tři další DeFi DApps nabízejí podobné produkty. Zatímco produkty DeFi mají vyšší sazby, až 8,6% ročně, Bitwala je regulovanější a nabízí služby v 32 evropských zemích na základě licence od přední německé banky SolarisBank AG. Uživatelé si mohou koupit bitcoiny v hodnotě pouhých 30 EUR a držet je na bezplatném úrokovém účtu bitcoinů a každý týden dostávat výplaty úroků. Bitcoiny na účtech jsou půjčovány prostřednictvím sítě Celsius „důvěryhodným partnerům“. Prostředky lze okamžitě převést zpět na eura.

SBI Holdings plánuje používat platební technologii Ripple, aby lidem v Japonsku usnadnil přístup k bankomatům. Společnost ve své poslední roční zprávě o finančních výsledcích uvádí, že pracuje na integraci své aplikace MoneyTap s bankomaty, provozovanými různými bankami po celé zemi. Tento krok by uživatelům mohl usnadnit přístup k jejich finančním prostředkům na jakémkoli bankomatu bez ohledu na banku.

Regulace, CBDC

Jižní Korea a Singapur budou mít nejlepší předpisy, týkající se dodržování pokynů od FATF. Zakladatel CoolBitX Michael Ou věří, že regulační orgány v Asii jsou v čele, pokud jde o dodržování cestovního pravidla FATF (Financial Action Task Force), které má být zavedeno v červnu. Společnost vyvinula řešení cestovního pravidla pod názvem Sygna Bridge, které umožňuje burzám komunikovat totožnosti odesílatelů a příjemců každé transakce. Dne 7. května oznámila, že provedla řadu testů přeshraničního přenosu, které prokázaly účinnost Sygna Bridge.

Čínská lidová banka (PBoC), Výbor pro finanční technologie, se tento týden sešla na prvním zasedání tohoto roku. Během setkání zástupce guvernéra centrální banky Fan Yifei vyzval k urychlení strategie přijetí blockchainu v zemi. Fan zdůraznil potřebu „urychlit digitalizaci“ čínské ekonomiky.

Mining

Jen den po třetím půlení Bitcoinu na scénu pronikl nový mining pool a okamžitě zaujal 5. místo v těžbě bitcoinů. Fond jménem Lubian.com, má kapacitu téměř 7 000 petahashů / sekundu. Původ a identita fondu nejsou dostupné online a jediné funkční tlačítko na webových stránkách fondu vede k e-mailu na podporu.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře