[Polední zprávy] • Kiyosaki: Kupujte Bitcoin než přijde krize • Velryby se zbavují LINKu • a další novinky

5
(2)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. 

TRHY

Bitcoin a kryptotrhy mají za sebou turbulentní týden. Po první stabilizaci nad 12 000 dolarů na vícedenní období počátkem tohoto týdne se Bitcoin v poslední době potýkal s přílivem prodejního tlaku, který jej posunul zpět pod tuto úroveň. Nyní vstoupil do oblasti, která se jeví jako další prodloužená konsolidační fáze v regionu s horní částkou 11 000 USD. Bitcoin je v současné době v rámci konsolidačního kanálu v oblasti horních 11 000 USD. Altcoiny také spíše stagnují nebo mírně rostou, až na Chainlink, který výrazně oslabuje. Více se dozvíte v našich TA a přehledu trhů.

Naši NEJNOVĚJŠÍ technickou analýzu najdete zde: Zlato a stříbro – Rýsuje se ABC korekce! a poslední přehled trhu zde: Bull run šílenství na OmiseGo již +652 %.

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat na KMC.

Kryptoměny

Schiff: Zájem o Bitcoin upadá i přes masivní snahu o pumpu 

Podle Google Trends je nyní zájem o bitcoiny hluboko pod prosincem 2017, kdy BTC dosáhl svého maxima. V kontrastu s tím zlato dosahuje nová maxima z hlediska zájmu o vyhledávání krátce po prvním proražení ceny 2 000 USD. Podle Petera Schiffa tak všechny znaky poukazují na skutečnost, že Bitcoinu se ještě nepovedlo získat zpět maloobchodní dav. Přestože pouze dvě procenta amerických zákazníků vlastní kryptoměny, velká většina z nich je s tímto termínem již obeznámena. Kromě nováčků jsou vyhledávání Google v současné době motivována analytiky a průzkumy, ale nedostatek zájmu o maloobchod je důvodem, proč vyhledávací dotazy zůstávají hluboko pod předchozími maximy.

Kiyosaki: Kupujte Bitcoin než přijde krize 

Ve tweetu z 21. srpna autor knihy Bohatý táta, chudý táta řekl followerům, že není čas „přemýšlet“ o investování do bezpečných rájů. “Velká bankovní krize přichází rychle”
Důvodem je, že se Warren Buffett rozhodl prodat bankovní akcie. “Proč Buffet prodává banky. Banky bankrotují. Zásadní bankovní krize přijde rychle,” napsal.

Velryba přesunula obrovské množství kryptoměny LINK

Za posledních patnáct hodin bylo provedeno šest významných převodů LINK. Mezi nimi byl jeden v částce 722 783 LINK (11 354 118 USD). Další velké transakce LINK z této „série“ zahrnují dvě transakce po 500 000 LINK a dvě z přibližně 200 000 LINK provedené anonymními držiteli kryptoměny. velryby v poslední době prodávají velká množství LINK. Tito krypto uživatelé drželi mezi 100 miliony a 10 miliony LINK na svých digitálních adresách.

Burzy, banky, firmy

Tři švýcarské firmy tvrdí, že provedly BTC transakci v souladu s pravidly FATF

Crypto Finance AG a 21 Analytics založené v Zugu a ženevská Mt Pelerin oznámily, že v pátek provedly transakci ve výši 21 CHF v Bitcoinu, která automaticky splňovala požadavky AML stanovené finanční akční pracovní skupinou (FATF) a regulátorem švýcarských trhů. Standard FATF, známý jako cestovní pravidlo, vyžaduje, aby si VASP vyměnili data, která identifikují jak původce, tak příjemce při jakékoli transakci nad 1 000 USD. Od doby, kdy toto pravidlo vstoupilo v platnost v loňském roce, jsou zprostředkovatelé doposud nuceni to dělat ručně – ale tato transakce dokazuje, že transakce lze nyní odesílat se všemi automaticky přidanými podrobnostmi AML. “Převod byl plně automatizován pomocí TRP, namísto ručního vytváření PDF a odesílání pro každou transakci, což se dosud děje v případě švýcarských VASP regulovaných FINMA,” uvedl v e-mailu Lucas Betschart, generální ředitel a zakladatel 21 Analytics.

DeFi

WeissRatings: Bez Chainlink není DeFi

Na začátku tohoto týdne tým Weiss Ratings dospěl k závěru, že ChainLink (LINK) bude i nadále nedílnou součástí revoluce DeFi. Tým také vysvětlil, že boom DeFi je pilířem probíhající krypto revoluce.

Podvody, soudy

Bývalý CSO Uberu obžalován, že vyplatil hackerům výkupné v BTC a ohrozil data klientů

Americké ministerstvo spravedlnosti tvrdí, že Joseph Sullivan, bývalý bezpečnostní ředitel společnosti Uber, zakryl hackerskou aktivitu v roce 2016, která ohrozila data milionů uživatelů a řidičů. Sullivan údajně zaplatil hackerům 100 000 dolarů v bitcoinech.

Americký regulátor CFTC požaduje penále 572 mil. USD od Control Finance

Americká komise pro obchodování s komoditami a futures (CFTC) údajně požaduje od vlastníka „podvodného“ systému pro obchodování s bitcoiny, firmě Control-Finance penále a náhrady ve výši 572 milionů dolarů. FinanceFeeds informoval o zprávách v pátek a citoval navrhovaný rozsudek pro zmeškání podaný CFTC u New York Southern District Court ve čtvrtek. Podle rozsudku bude majitel Control-Finance a výhradní ředitel Benjamin Reynolds muset zaplatit penále 429 milionů dolarů a náhrady 143 milionů dolarů, protože se neobjevil a neodpověděl na stížnost CFTC, zaslanou v červnu 2019.

Tip: Pokud jste dočetli až sem a naše články pro vás mají přínos, zvažte podporu našeho webu třeba prostřednictvím nákupu prověřených hardware peněženek Ledger nebo Trezor.

Můžete také využít náš referral, který Vám vrátí 10 % z poplatků na kryptoburze Binance.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img