[Polední zprávy] • Glassnode: 100 000 unikátních BTC peněženek přesouvá denně BTC • a další články

0
news, zprávy, trading
Zdroj: Pixabay.com

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. 

TRHY

Kryptotrhy během významného výprodeje utrpěly masivní ztrátu kolem 20 miliard dolarů. V době psaní tohoto článku nejnovější údaje z TradingView uvádějí celkovou tržní kapitalizaci  necelých 330 miliard dolarů. Propad se projevil zejména v DeFi. Dokonce i špičkové DeFi tokeny jako LEND, CRV, UNI, SUSHI, BAL, UMA, KAVA, REN, SNX, SWRV a YFI ztratily za posledních 24 hodin dvojciferné hodnoty. Aktuálně trhy opět mírně posilují.

Naši NEJNOVĚJŠÍ technickou analýzu najdete zde: BTC/USD – Krátká zastávka před pokračováním v dropu? A nejnovější přehled trhu je zde: Bullish vs. Bearish na Bitcoinu – Tezos (XTZ).

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat na KMC.

Kryptoměny

Glassnode: 100 000 unikátních BTC peněženek přesouvá denně BTC

Analytická firma Glassnode odhalila, že lidé každý den dychtivě posílají své bitcoiny na kryptoburzy. Počet peněženek, ze kterých se BTC denně přesouvá, se od začátku roku zdvojnásobil, a nyní existuje 100 000 takových peněženek. Naposledy byly podobné údaje vidět, komentuje Glassnode, v roce 2017, kdy trh procházel vrcholem býčího trhu. Glassnode také ohlásil podstatné zvýšení hodnoty celkových zaplacených bitcoinových poplatků (2denní MA). Hodnota této metriky vzrostla za posledních 24 hodin téměř o 52 %. To svědčí o tom, že více lidí přesouvá BTC ze svých peněženek buď na burzy jako platby, nebo jako pravidelné převody prostředků. Odeslání BTC trvá od několika minut do několika hodin, na rozdíl od transferů finančních prostředků prostřednictvím bank, které vyžadují dny.

Banky, burzy, firmy

Brazilský fond spustí ve spolupráci s Nasdaq první světový krypto ETF 

Regulovaný brazilský správce fondu Hashdex údajně uzavřel partnerství s Nasdaqem při zahájení prvního světově obchodovatelného fondu s kryptoměnou na burze (BSX). Podle zprávy, zveřejněné místním zpravodajským serverem Infomoney, již Hashdex získal souhlas se zahájením ETF, přezdívaného Hashdex Nasdaq Crypto Index ETF. ETF byl vyvinut ve spolupráci s Nasdaq a má být uveden na seznamu BSX, aby využil výhod regionálních pro-krypto regulací. BSX potvrdila, že uvede kryptoměnový index Hashdex Nasdaq ETF.

Binance Futures má nový rekord, 1 bilion USD objem obchodování

Po oslavě svých prvních narozenin počátkem tohoto měsíce společnost Binance Futures oznámila dosažení nového milníku. Platforma pro obchodování s deriváty přední kryptoměnové burzy Binance přesáhla od začátku roku objem obchodování 1 bilion USD.

Robinhood vybral 600 mil. USD v prodlouženém kole financování

Agentura Reuters ve středu oznámila, že Robinhood ve svém posledním kole financování série G získal celkem 660 milionů dolarů. Obchodní aplikace, která uvádí některé kryptoměny, získala investice od stávajících investorů, včetně Andreessen Horowitz, Sequoia, Ribbit Capital, 9Yards Capital a D1 Capital Partners. Kolo původně vydělalo 460 milionů dolarů, ale bylo prodlouženo, když D1 Capital nabídla investici celkem 200 milionů dolarů. Tento závazek na poslední chvíli zvýšil ocenění Robinhood na 11,7 miliard dolarů, uvedl mluvčí agentury Reuters.

Visa, Goldman Sachs a Mick Mulvaney se přidali k blockchianové asociaci

Společnosti Visa, Goldman Sachs a Six Digital Exchange (SDX) se přidali k blockchainové asociaci americké obchodní komory. Mick Mulvaney, bývalý náčelník štábu Bílého domu a spoluzakladatel sněmovního výboru pro blockchain, se rovněž připojí, jakož i další osobnosti z kryptokomunity, jako jsou Don Tapscott z Blockchain Research Institute a bývalý předseda CFTC Chris Giancarlo, který nyní pracuje na projektu Digital Dollar Project.

Regulace, CBDC

Čínská centrální banka dala na blacklist místí OTC obchodníky s BTC

Čínská lidová banka (PBoC) dala na blacklist při nedávném zákroku účty související s velkými obchodníky s kryptoměnami, uvádí místní zpravodajský server WuBlockchain. Tento krok je součástí širšího boje proti praní peněz v Číně. Začátkem letošního roku PBoC zahájila snahu o vymýcení nezákonných výnosů a uzavřela partnerství s místními bankami v zemi za účelem sdílení informací o účtech a transakčních podrobností, aby se zabránilo šíření nezákonných fondů, jejichž součástí jsou kryptoměny v Číně.

Tip: Získejte bonus až 100 USD od kryptoburzy OKEX pro nově zaregistrované obchodníky a podpořte tak i naši práci 🙂 

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře