[Polední zprávy] • EU navrhuje zákon pro regulaci kryptoměn • Glassnode: Uniswap může být pod kontrolou Binance • a další články

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Odpolední zprávy] • Bitcoin zpátky nad 50 000 USD • Ethereum nyní k dispozici i na Amazonu • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Celková kapitalizace kryptotrhu zůstala nad...

[Večerní souhrn článků] • Cardano odhaluje, kdy se se stane plně decentralizovaným • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. 

TRHY

Po několika dnech prudkého poklesu cen je dnes trh s kryptoměnami ve stavu oživení. Bitcoin se odrazil a nyní opět roste, aktuální jeho cena je nad 10 600 USD, altcoiny následují. Ethereum vzrostlo o 5 % a Chainlink raketově vzrostl o 17 %. Korelace BTC se zlatem je však i nadále evidentní. V posledních několika dnech většina altcoinů krvácela a jejich tržní kapitalizace klesla z přibližně 150 miliard na 130 miliard USD. Více se dozvíte v našich aktuálních TA a v přehledu trhu.

Naši NEJNOVĚJŠÍ technickou analýzu najdete zde: BNB/USD a ChainLink/USD – Čekáme na finální odraz! a přehled trhu zde: Přehled trhu + BTC.

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat na KMC.

Kryptoměny

Cambridge: 100 mil. lidí nyní používá kryptoměny

Vědci z Cambridge Centra pro web alternativní finance nedávno odhalili, že 100 milionů lidí na celém světě v současné době drží bitcoiny (BTC) a další aktiva, založená na blockchainu. V roce 2018 odhadla 2. globální srovnávací studie kryptoaktiv počet uživatelů kryptoměn s ověřenou identitou na přibližně 35 milionů globálně. Od 3. čtvrtletí 2020 je na kryptoměnových burzách otevřeno až 191 milionů účtů – toto číslo nezahrnuje samoobslužné peněženky.

Stablecoiny nyní dosáhly hodnoty 20 mld. USD – zhodnocení o 300 % za rok

Data z Coin Metrics ukazují, že celková hodnota aktiv pro všechny stablecoiny ve čtvrtek překročila hranici 20 miliard dolarů, jen něco málo přes čtyři měsíce poté, co počet v květnu překonal rekord 10 miliard dolarů. Stablecoiny jsou digitální tokeny, jejichž hodnoty jsou vázány na fiat měny, jako jsou americké dolary. Nárůst poptávky po stablecoinech může být také způsoben zvýšeným zájmem o sektor decentralizovaného financování (DeFi). Stablecoiny používají uživatelé DeFi k získání vysokých výnosů z různých platforem DeFi, jako jsou Uniswap, Curve a Aave.

DeFi

Nyní můžete obchodovat Uniswap přímo z Twitteru

Společnost Mask Network spustila obchodní widget umožňující uživatelům Twitteru přístup k tržním datům a obchodování s kryptoměnami založenými na Ethereu, aniž by opustili platformu. Díky widgetům Uniswap a CoinMarketCap přináší nový widget Mask okno s tržními daty a rozhraním pro obchodování na Uniswapu, pokud uživatelé najedou kurzorem myši nad tickery kryptoměny v příspěvcích. Ve vlákně tweetu, oznamujícím nový widget 24. září, společnost Mask Network (dříve známá jako Maskbook) uvedla, že doufá v rozšíření služby na další populární stránky sociálních médií, jako je Facebook, a na další protokoly v ekosystému decentralizovaného financování (DeFi).

Glassnode: Uniswap může být pod kontrolou Binance

Uniswap učinil chytrý krok tím, že udělal airdrop milionů tokenů a spustil tak vlastní likviditu, aby získal zpět to, co mu SushiSwap vzal před cca dvěma týdny. Uniswap dal jasně najevo, že 40 % všech tokenů UNI bude přiděleno týmu, investorům a poradcům, přičemž jen něco málo přes polovinu připadne ostatním. Zpráva Glassnode se tím zabývala a zmiňuje, že protokol zdaleka nedosahuje skutečné decentralizace. Zpráva uvádí, že pouze 15 adres ovládá nejméně 10 milionů UNI, z nichž čtyři jsou vyhrazeny pro pokladnu a jedna je adresa distributora airdropu. Ze zbývajících deseti adres obsahuje devět z nich část týmu a investora. Za předpokladu, že se týmové a investiční alokace nedotknete, zbývá jedna adresa, která má v současné době dostatek UNI na předložení návrhu správy. Tuto adresu vlastní Binance, která má kolem 26 milionů žetonů.

Banky, burzy, firmy

Gemini otevírá pobočku ve Velké Británii

Burza kryptoměn Gemini otevřela pobočku ve Velké Británii jako součást svých globálních expanzních plánů. Obyvatelé Velké Británie nyní mohou vkládat britské libry prostřednictvím debetních karet nebo bankovních převodů a nakupovat kryptoměny prostřednictvím Gemini. Burza podporuje Faster Payments Scheme, SWIFT, automatizovaný platební systém Clearing House (CHAPS) a bankovní převody jako platební metody.

Blockchain, tech

Brazílie chce sledovat očkování na COVID-19 pomocí blockchainu

Nedávný webinář od brazilského Ministerstva spravedlnosti a veřejné bezpečnosti hostil diskusi o užitečnosti blockchainu v několika kategoriích, včetně boje proti korupci. Během diskuse se také objevilo téma možnosti blockchainu v trasování COVID-19. Zpráva agentury Reuters ze začátku září objasnila, že země pravděpodobně nebude prosazovat povinnou vakcínu, zatímco zprávy z 9. září (zveřejněné MercoPress) odhadují datum debutu pro očkování v zemi proti COVID-19 na rok 2021. Brazílie nyní plánuje použít systém, založený na blockchainu, zvaný National Health Data Network neboli RNDS, pomocí blockchainového rámce Hyperledger Fabric, který udržuje přehled o každém, kdo dostal očkování COVID-19.

Regulace, CBDC

EU navrhuje zákon pro regulaci kryptoměn

Evropská komise dnes oficiálně navrhla regulační rámec pro kryptoměny a stablecoiny poté, co se minulý týden stal virálním návrh tohoto zákona. 166stránkový oficiální návrh (prozatímní), zveřejněný ve čtvrtek, zdůrazňuje potřebu „spolehlivého“ právního rámce, který jasně definuje regulační zacházení se všemi kryptoaktivy, na která se nevztahují stávající právní předpisy EU o finančních službách. Kryptoměny, zejména stablecoiny, mají potenciál být široce přijímány, uvedla komise. Proto by podléhaly „přísnějším požadavkům“, pokud jde o kapitál, práva investorů a dohled. Návrh je v souladu s uniklou verzí z minulého týdne.

Průzkum: Většina Američanů je proti digitálnímu dolaru

Nová studie kryptoměnové společnosti Genesis Mining naznačuje, že většina občanů USA je proti zavedení digitální měny centrální banky. Průzkum provedený Genesis Mining zjistil, že ze 400 účastníků méně než 25 % souhlasilo s návrhem, aby vláda opustila papírové peníze ve prospěch digitálního dolaru, zatímco více než polovina byla proti. Počet navrhovatelů CBDC se však za 12 měsíců téměř zdvojnásobil – pouze 13 % respondentů souhlasilo s digitálním dolarem, když byli na něj dotázání v roce 2019. Více než 85 % respondentů průzkumu vyjádřilo znalost kryptoaktiv a mnoho z nich spojuje virtuální měny s trestnou činností, což pravděpodobně přispívá ke špatné podpoře CBDC. Průzkum byl zveřejněn ve stejném týdnu, kdy prezidentka Federálního rezervního systému v Clevelandu Loretta Mester odhalila, že Fed po celou dobu pandemie COVID-19 provádí rozsáhlý výzkum rizik a výhod CBDC. Zpráva také identifikovala špatnou peněžní gramotnost široké veřejnosti a zjistila, že 38 % respondentů věřilo, že americký dolar je podpořen zlatem, dluhopisy nebo ropou, zatímco dalších 13 % jednoduše neví. I přes projevený nezájem o měnovou politiku označilo inflaci za kritický problém 88 % respondentů.

FED Cleveland navrhuje digitální dolar

Federální rezervní banka v Clevelandu zkoumá možnost vytvoření digitálního dolaru. Podle prezidentky instituce Loretty Mester byla myšlenka založení digitálních měn centrální banky (CBDC) v plenkách ještě před pandemií koronaviru. Prohlášení banky naznačuje, že nedošlo k žádnému pevnému rozhodnutí. Mester však poznamenala, že Rada guvernérů provádí výzkum výhod a rizik digitálního dolaru.

Ruský telekomunikační úřad dal web Binance na blacklist

Zdá se, že se ruské úřady jdou po Binance (největší kryptoburze na světě), protože její doména je nyní na seznamu zakázaných webů v zemi. Dne 24. září Binance na svém kanálu Russian Telegram oficiálně oznámila, že ruský telekomunikační regulátor Roskomnadzor přidal web do registru platforem šířících zakázané informace. Podle oznámení byla společnost Binance zařazena na seznam kvůli distribuci dat souvisejících s akvizicí digitálních měn, jako je Bitcoin (BTC). Gleb Kostarev, vedoucí operací Binance pro Rusko a SNS, řekl společnosti Cointelegraph, že burza oznámila tuto zprávu ihned poté, co obdržela oznámení od Roskomnadzoru. Přestože je doména umístěna na seznamu zakázaných webů, Rusové k ní mohou i nadále přistupovat bez dalších nástrojů, jako je VPN.

Rusko chce, aby občané deklarovali kryptotransakce v peněženkách

Finanční regulační úřad Ruské federace navrhl novou verzi zákona o regulaci kryptoměn, o zprávě informovaly ruské obchodní noviny Kommersant 24. září. Dva zdroje Kommersantu sdělily, že ministerstvo plánuje zpřísnění zákonů o kontrole digitálních aktiv. Tento nový zákon by učinil z lhaní vládě o kryptoměnách trestný čin. Nová pravidla přicházejí také s přísnějšími tresty. Nenahlášená kryptoměna v hodnotě více než 1 milion rublů (13 000 USD) by mohla držitele dostat na tři roky do vězení. Zákon by tedy mohl ukončit anonymitu adres krypto peněženek. Nové předpisy by zavazovaly jednotlivce i korporace, aby deklarovaly veškeré příjmy z kryptoaktiv, jejichž součet přesahuje 100 000 rublů (1 300 USD) Federální daňové službě Ruska. Porušení zákona by mělo za následek pokutu 50 000 rublů (650 USD) nebo 30 % kryptoaktiv.

Tip: Získejte bonus až 100 USD od kryptoburzy OKEX pro nově zaregistrované obchodníky a podpořte tak i naši práci 🙂 

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře