[Polední zprávy] • Došlo k nepřátelskému převzetí Steemu? • Elon Musk označil Doge jako nejlepší kryptoměnu ze všech • a další novinky

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Vítejte u našich pravidelných poledních zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během posledních 24 hodin událo v kryptosvětě.

TRHY

Finanční trhy se po intervencích státních národních bank včera poněkud vzpamatovaly, stejně zareagovaly i kryptotrhy a nyní jsou převážně v zelených číslech. Bitcoin je aktuálně lehce nad 8 800 USD a roste. Hashrate, zaznamenaná 1. března, byla podle poskytovatele dat Coin Metrics ve skutečnosti zatím nejvyšší, jaké jsme kdy byli svědky a činilka 136 kvintilionů hashů za sekundu. Nejaktuálnější informace najdete v našich dnešních TA.

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat i na Kryptomagazinu – zde.

Naše NEJNOVĚJŠÍ analýzy a přehled nejzajímavějších coinů za uplynulý den najdete zde: EOS/USD, BCH/USD a tady přehled dění na trzích za včerejšek.

Kryptoměny, kryptotrhy

Kryptoburzy, banky

Regulace, státní digitální měny

Došlo k nepřátelskému převzetí Steemu?

TRON a Steemit se rozhodli zvrátit nedávný softfork blockchainu, který si dal za cíl snížit jejich schopnost ovlivňovat rozhodování o správě. Podle některých zpráv bylo toto úsilí slepě podporováno hlavními kryptoburzami, jako jsou Binance, Huobi a Poloniex, protože tokeny držené těmito burzami byly použity ke zvrácení softforku při zachování kontroly nad sítí. 24. února společnost Steemit implementovala softfork „Steem Protection“, který měl deaktivovat hlasovací sílu velkého počtu tokenů, vlastněných společností Steemit a TRON. Včera se však stala událost, která byla popsána jako „nepřátelské převzetí“, a softfork tomu nemohl zabránit. Na základě seznamu účtů, které byly spuštěny 2. března, se třem burzám podařilo přenést 45,6 milionu STEEM.

Elon Musk označil Doge jako nejlepší kryptoměnu ze všech

Elon Musk se opět vydal na Twitter, aby řekl svým stoupencům, že se zajímá o kryptoprůmysl. CEO Tesly, stejně jako loni, opět upřednostňuje tokeny DOGE. Dříve Musk v podcastu označil kryptoměny za potenciální náhradu za hotovost, i když z toho nevypadal příliš nadšeně. Již dříve CEO společnosti Tesla také prohlásil, že Bitcoin není jeho “safe word” – ve tweetu, který mnozí považovali za vtip.

TenX debetní karta Visa je nyní k dispozici v Rakousku a v Německu

TenX, blockchainová platební aplikace, která spolupracuje s vydavatelem platebních karet Visa, oznámila, že nyní jsou její služby k dispozici i zákazníkům z Rakouska a Německa. TenX získala licenci na provozování těchto služeb v Lichtenštejnsku a může je tak nabízet v celé EU.

Americký soud tvrdí, že z nejmenovaných burz zmizelo 250 mil. USD

Okresní soud Spojených států pro okres Columbia svolal velkou porotu, aby mohl vydat obžalobu proti dvěma osobám pro masivní krádež kryptoměn. Případ s názvem „Spojené státy americké v. Tian Yinyin a Li Jiadong“ dotyčné obviňuje, že tito dva čínští státní příslušníci od července 2018 do dubna 2019 ukradli virtuální měny v hodnotě téměř 250 milionů dolarů. Yinyin a Jiadong měli účty u dvou různých nejmenovaných kryptoburz. Tito dva, podle obžaloby, tak fungovali jako společnost pro převody peněz bez licence. Všechny tyto společnosti ve Spojených státech jsou ze zákona povinny se zaregistrovat.

Američtí regulátoři se sešli, aby diskutovali o regulacích kryptoměn

Ministerstvo financí USA včera uspořádalo schůzku s cílem projednat výzvy spojené s regulací prostoru digitálních aktiv. Představitelé průmyslu a odborníci na dodržování předpisů se připojili k pracovnímu zasedání, aby diskutovali o možnostech, jak lze zabránit zneužití kryptoměn pro praní špinavých peněz, financování terorismu a další nekalé aktivity. Ministerstvo financí uvedlo, že nebude tolerovat použití kryptoměn na podporu nezákonných činností.

SEC zamítla další žádost o bitcoinové ETF

Komise pro cenné papíry (SEC) minulý týden zamítla návrh na bitcoinové ETF od firmy  Wilshire Phoenix. To je už několikáté zamítnutí žádosti o licenci na ETF v řadě. Navíc komisař SEK Hester Peirce zveřejnil dokument, který vyzývá zaměstnance SEC k dalším zamítavým stanoviskům pro tyto krypto produkty. Nicméně lidé v oboru tvrdí, že řada odmítnutí a dlouhá cesta ke schválení jsou naprosto běžné, což znamená, že naděje na krypto ETF stále existuje.

Německý regulátor: Bitcoin je finanční instrument

Spolkový úřad pro finanční dohled v Německu, BAFIN, vydal pokyny k objasnění stavu kryptoměn a předpisů, které se vztahují na související obchodní činnosti. Doporučení vycházejí ze stávajících právních předpisů země a zohledňují nejnovější změny. Podle regulátora je Bitcoin finanční instrument.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
mattczsk

Zajímá vlastně ještě někoho pomatený SEC? Jen ať se uregulují k smrti a pak prskají, že zbytek světa pojede dál bez jejich oslintaného papírového dolaru.

Tomáš

Je to až k nevíře čím argumentují a jak si regulace a zákony zdůvodňují, praní špinavých peněz, financování terorismu apod. Nakonec nejvíc omezený a postižený tím vším bude zase jen obyčejný občan. Odbočím ale ono to tak nějak souvisí jedno s druhým. Nedávno jsem četl článek na webu ČNB a týkal se hotovosti, byl tam popsaný návrh na uvalení zdanění na platby v hotovosti, to už je neuvěřitelný…Díky EET dneska mají nástroj na sledování hotovosti a můžou to klidně zrealizovat, to že by něco podobného následovalo i u platby kryptem je asi pravděpodobné.

spot_img