[Polední zprávy] • Dominance Bitcoinu je na čtyřměsíčních maximech • Ethereum vystřelilo o 8 % vzhůru • a další články

5
(2)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptoměnovém světě.

TRHY

Dominance Bitcoinu je na čtyřměsíčních maximech a Bitcoin dosáhl čerstvého ročního maxima více než 14 500 USD. Většina altcoinů ale zůstala pozadu a dominance BTC nad trhem se dále rozšířila na téměř 65 %. Již potřetí za necelý týden dosáhl BTC výše 14 000 USD. Tentokrát to však nespadlo okamžitě. Místo toho stále rostl a namaloval další YTD vysoko nad 14 500 USD (na Binance). Většina altcoinů nedokázala ale následovat svého vůdce. Jednou z mála výjimek je Ethereum. ETH se po zvýšení ceny o 5,1 % odrazil zpět nad 400 USD. Více se dozvíte v našich TA a v přehledu trhu. 

Naši NEJNOVĚJŠÍ technickou analýzu najdete zde: BTC/USD – Volby jsou u konce, co na to Bitcoin? a přehled trhu zde: BTC+ETH – Grafy: Ethereum a Bitcoin

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat na KMC.

Kryptoměny

Ethereum vystřelilo o 8 % vzhůru 

Po silném poklesu počátkem tohoto týdne Ethereum ve středu konečně nabralo na síle. Cena hlavní kryptoměny vzrostla za posledních 24 hodin o 8 % z 375 USD až na maxima kolem 409 USD. Ethereum se v současné době obchoduje kolem 404 USD, po mírném ústupu z denních maxim. Analytici jsou optimističtí ohledně vyhlídek Etherea, protože technické trendy se shodují ve prospěch dalšího růstu. Ty naznačují, že ETH bude v následujících dnech pokračovat ve svém vzestupu. Tato rally přichází v době, kdy bude 1. prosince potvrzeno spuštění Ethereum 2.0 (ETH2 nebo Serenity), s vyloučením jakýchkoli chyb. Také byla spuštěna smlouva o vkladu Ethereum 2.0, což potvrzují Vitalik Buterin, Danny Ryan a další známé a důležité osobnosti v prostoru ETH.

Bitcoin by mohl růst ještě více, protože Velká Británie zvažuje negativní úrokové sazby

Obchodníci s bitcoiny zvýšili svůj býčí výhled pro tuto největší kryptoměnu, protože Bank of England údajně zvažuje přechod do záporných úrokových sazeb. Podle informací z deníku Telegraph, zveřejněných pozdě ve středu, je centrální banka v současné době uprostřed diskusí o tom, jak by záporné sazby mohly v Británii fungovat. Zatímco průzkum ekonomů podle agentury Reuters ukazuje menší pravděpodobnost, že by mohlo skutečně dojít k poplatkům za půjčky v záporném spektru, Telegraph uvádí, že by se sazby mohly snížit pod nulu již po listopadovém rozhodnutí měnové politiky BoE.

Banky, burzy, firmy

CEO kryptofirmy FX daroval druhý největší obnos na kampaň Bidena

CEO kryptofirmy FX se sídlem v Hongkongu daroval Bidenově kampani celkem 5,2 milionu dolarů. Biden obdržel 79,5 milionů dolarů od svých 100 největších dárců. Pro srovnání dodáváme, že Trump od největších dárců obdržel 75 milionů dolarů. Zatímco sčítání hlasů stále probíhá, může se ukázat, že výhoda v oblasti darů je účinná ve snaze posunout Bidena přes cílovou čáru, i když nyní je ještě příliš brzy na to, abychom řekli, kdo skutečně a s definitivní platností vyhrál. Bankman-Fried je členem nejbohatšího demokratického super PAC, Future Forward, jehož součástí je spoluzakladatel Facebooku Dustin Moskovitz a bývalý generální ředitel společnosti Google Eric Schmidt.

Blockchain

CZ se shodl s Buterinem, že volby na blockchainu jsou nutnost

CEO Binance (CZ) a spoluzakladatel společnosti Ethereum (Vitalik Buterin), se shodují na tom, že ke zlepšení demokratických procesů ve Spojených státech je zapotřebí nový hlasovací systém založený na blockchainu. Ten však nebude tak snadné implementovat, jak si mnozí myslí. V reakci na dlouhodobou nejistotu ohledně výsledku kontroverzních amerických prezidentských voleb v roce 2020 CZ tweetoval, že nyní je ten správný čas pro vývojáře, aby vytvořili „mobilní hlasovací aplikaci založenou na blockchainu“. CEO Binance tvrdí, že takový volební systém by zkrátil čas potřebný k potvrzení výsledku voleb, posílil soukromí voličů a eliminoval otázky týkající se platnosti výsledků. CZ vyzval vývojáře, aby na takovém systému začali pracovat:

Regulace, CBDC

Čínský UnionPay představuje krypto platební kartu ve spolupráci s firmou Danal

Čínská společnost poskytující finanční služby, China UnionPay, která je obdobou hlavních poskytovatelů karet, jako jsou Visa a Mastercard, oznámila partnerství s jihokorejským poskytovatelem plateb Danal za účelem spuštění digitální karty podporující kryptoměny. Společnost Danal nabídne svou kryptoměnu Paycoin jako volitelnou možnost na nové předplacené mobilní kartě, která bude přístupná prostřednictvím peněženky Danalu, určené pro kryptoměny. Kartu, která bude k dispozici do konce roku, bude podle zpráv přijímat zhruba 30 milionů obchodníků UnionPay ve 179 zemích a regionech, včetně Číny.

Americké úřady zabavily 24 mil. USD z podvodného krypto schématu v Brazílii

Podle oznámení amerických úřadů bylo zabavení provedeno po žádosti Brazílie o pomoc s velkým případem podvodu s kryptoměnou, který brazilská federální policie nazvala „operace Egypto“. Několik osob, včetně místního člena Marcos Antonia Fagundese, bylo obviněno během procesu, který trval v období od srpna 2017 do května 2019.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img