[Polední zprávy] • CEO CME: Lidi používají Bitcoin tak jako používají zlato • CoinFlip uvedl Stellar na svých 450 krypto ATMs • a další novinky

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Vítejte u našich pravidelných poledních zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledních 24 hodin v kryptosvětě.

Trhy

Bitcoin a všechny ostatní kryptoměny pokračují v růstu, některé altcoiny vykazují růst i přes 5%. Dominance Bitcoinu dál klesá ve prospěch altcoinů. Nálada na trzích se přehoupla do Greed, tj. lidé spíše chtějí nakoupit, než prodat. Více se dočtete v našich dnešních TA.

Aktuální ceny kryptoměn jsou k dispozici i na Kryptomagazinu – zde.

Naše NEJNOVĚJŠÍ analýzy a přehled nejzajímavějších coinů za včerejšek najdete zde: BTC a XRP, EOS/USD a tady přehled dění na trzích za včerejší den.

Kryptoměny

Blockchain, technologie

Regulace, státní kryptoměny

CEO CME: Lidi používají Bitcoin tak jako používají zlato

Terry Duffy, CEO CME Group, během rozhovoru odhalil, že lidé nyní „používají bitcoiny podobně jako používají zlato“ jako aktivum bezpečného přístavu. Během rozhovoru pro „Closing Bell“ společnosti CNBC porovnával Duffy vlajkovou loď kryptoměn s drahým kovem, který je po tisíce let považován za bezpečné útočiště. Zatímco cena BTC roste,  akciové trhy jsou otřeseny. Duffyho slova reagovala na otázku, týkající se cenového výkonu BTC v tomto roce, protože kryptoměna v lednu vzrostla o 30%. To je nejlepší výkon v prvním měsíci roku od roku 2013. Někteří analytici se domnívají, že cena BTC vzrostla kvůli vypuknutí koronaviru, který otřásl trhy, zvláště v Asii.

Trader tvrdí, že budeme litovat pokud nekoupíme ETH za 200 USD

Kryptotrader a komentátor Josh Rager poukázal na to, že se všemi býčími zprávami kolem Etherea je nyní cena 200 USD úplně nic. Býci se mohou nyní znovu radovat, protože se ETH konečně dostal zpět nad psychologickou hladinu 200 USD, po 5 dlouhých měsících. Veteránský obchodník Josh Rager upozornil na to, že při 200 USD je ETH stále o 85,88% níže oproti rekordním maximům v lednu 2018 ve výši 1 417,38 USD a mohl by být dlouhodobě skvělým nákupem.

CoinFlip uvedl Stellar na svých 450 krypto ATMs

Podle spoluzakladatele a generálního ředitele Daniela Polotského si nyní zákazníci CoinFlip na krypto bankomatech CoinFlip mohou zakoupit si Stellar Lumens (XLM). CoinFlip provozuje asi 450 krypto bankomatů v čerpacích stanicích a obchodech se smíšeným zbožím po celých Spojených státech, což zákazníkům umožňuje nakupovat různé kryptoměny pomocí kreditních karet. Provozuje také 40 obousměrných míst ATM, kde uživatelé mohou vyměnit své kryptoměny za hotovost (USD).

Transparent Systems vybral ve druhém kole financování 14 mil. USD

Transparent Systems, fintech startup založený v Seattlu, který vyvíjí decentralizovanou síť pro vypořádání plateb kryptoměn v reálném čase, uzavřel druhé kolo financování a získal 14 milionů USD. Účastnily se firmy jako Pantera Capital, nebo i firma Jacka Dorseyho Square, IDEO Colab Ventures a CMT Digital.

Pokud chcete poskytovat kryptoslužby v Německu, musíte se zaregistrovat

Ve svém posledním pokynu vydaném v lednu německý regulátor uvedl, že firmy, které již Němcům ukládají digitální aktiva formou custody služeb, nebudou penalizovány za to, že nemají licenci. Ale tyto společnosti musí také oznámit svůj úmysl požádat o licenci do 31. března a požádat o licenci do 30. listopadu. Německo navrhlo zákon v reakci na pátou směrnici Evropské unie o boji proti praní špinavých peněz (AMLD5), která vyžaduje, aby kryptofirmy prokazovaly soulad s postupy pro rozšířené know-your-customer (KYC) a praní špinavých peněz (AML).

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
ppetr1

lidi jeste nepochopili skalovatelnost btc.to bude trvat jeste minimalne 2 roky ci dele.
se supinkami zlata si jiste nepujdu koupit 1 l mleka.

spot_img