05.02.20 [BTC a XRP] Technická analýza: Do halvingu Bitcoinu zbývá 96 dní, příprava na 10 000 USD? Ripple (ne)čekaný růst?!

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Cardano může být brzy podporováno na Trezoru a Ledgeru • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Bitcoin propadá ke 30 000 USD • Rotschildové investují do Grayscale Bitcoin fondu • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulých 24 hodin v kryptosvětě. TRHY Po dalším falešném pokusu...
Jan Kopil
Jan Kopil
Živím sa obchodovaním s kryptomenami na základe fundamentov, TA a indikátorov. Začalo to ako hobby, následne part time a momentálne už viac než 2 roky full time. Tento druh trejdingu a analyzovania je nekonečná denná práca. Znamená to zahodiť všetky predošlé analýzy do koša a začínať denno-denne odznova. Vďaka mnohým stratám ale aj ziskom som svoje skúsenosti z obchodovania vložil do vlastnej školy na TA predikcie, ktorá je dostupná pre širokú verejnosť.

Do halvingu zbývá už jen 96 dní a cena se úspěšně drží nad 9 000 USD. Bitcoin se připravuje na poslední odraz k tomu, aby překonal hodnotu 10 000 USD. Ripple předvádí poslední dny (ne)čekaný růst. Co jej způsobilo?

Vítejte tradeři a traderky u naší další aktualizace analýzy na BTC/USD a XRP/USD. Včera jsme vám přinesli analýzu na LTC, pokud vám náhodou utekla, tak si ji můžete zobrazit zde.

Nepromeškejte ani náš dnešní přehled trhu: [Přehled trhu] 05.02 [BTC] -1,2% STOP nebo můžeme čekat 8 700 USD? [XRP] +7,2% [ICX]+39% [MONA] -8,5%

[BTC/USD] V roce 2020 k současné hodnotě: + 34,19 %

Aktuální cena BTC: 9 530 USD

Na grafu máme zobrazený patternu cup and handle, který nám v roce 2020 přinesl téměř 2 000 USD nárůst. Bitcoin je v roce 2020 silně bullish, o čemž svědčí jeho nejlepší vstup do nového roku za posledních 6 let. Celkově se pohybujeme už týden nad hodnotami 30% růstu za rok 2020.

Support

Bulls určitě budou chtít držet 9 050 USD a bears se naopak vynasnaží to poslat až k nejbližší podpoře na 8 700 USD, jak to vidíte na grafu. Pokud neudržíme 9 050 USD, tak je třeba počkat na hladině 8 700 USD na případný odraz.

Resistence

Hraici odporu budeme znovu testovat na 9 550 USD, je třeba se na to určitě připravit! Klesneme-li na support 8 700 USD, tak nejbližší resistence bude na 9 150 USD a poté na 9 550 USD. Pokud překonáme tuto silnou oblast 9 550, otevře se cesta na 10 300 USD.

Halving nám může zaručit růst Bitcoinu. Alespoň v roce 2020 to zatím takto je, když jsme prorazili šest měsíců trvající bear kanál. Je třeba si ale uvědomit, že nikdy to nepůjde jen nahoru a nevyhneme se ani propadům o 1000 USD, jako byl ten poslední z hodnoty 9 250 USD až na 8 200 USD. Čím vyšší hodnota, tím větší propad. Je proto třeba být velmi obezřetný a v době propadu mít nastavené SL a nepodléhat panice o tom, že “Bitcoin bublina splaskla”, “Bitcoin je mrtvý” a tak dále. Prostě nepodléhat panice. Je to jen běžný cyklus obchodu.

[XRP/USD] V roce 2020 k současné hodnotě: + 43,5 %

Aktuální cena XRP: 0,278 USD

Ripple šel dnes na 0,28 USD a připsal si 11,2% růst, což byl ráno (z top 30 mincí podle tržní kapitalizace) nejvíce. Doufám, že bude v růstu pokračovat i nadále, neboť na OTC trzích přestaly burzy prodávat tolik XRP. K dnešnímu dni máme zhodnocení od začátku roku 2020 o + 43,5% a současně tu máme nový high.

Resistence

Při pohledu na graf vidíme cyklus, který by nás mohl dovést k nejbližšímu odporu na 0,30 USD. Skončili bychom tak kompletně celý cyklus z předchozího pádu k růstu na 0,30 USD. Dokončení by mohlo znamenat cup and handle, nebo to prostě skončí na kulatém dně.

Support

Podporu vidíme na grafu v oblasti 0,21 – 0,23 USD, takže pod sebou má XRP jistotu. Nezbývá doufat, že snad nabere větší procenta, která by mu pomohla důstojně reprezentovat třetí nejkapitalizovanější měnu na kryptotrhu.

Děkujeme, že jste si i dnes našli čas na analýzu. Těšíme se na Vaši přízeň během celého roku.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře