[Polední zprávy] • CEO Blockstreamu: Kupujte Bitcoin • Počet bitcoinových velryb dosahuje 2leté ATH • a další novinky

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Téměř polovina obchodníků s kryptoměnami jsou dlouhodobí investoři • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Počet denních transakcí na ETH blockchainu na ATH • a další články

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě.  TRHY Bitcoin ve čtvrtek zamířil dolů...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během posledního dne v kryptosvětě událo.

TRHY

Po několika dnech růstu došlo na kryptotrzích k prudkému propadu. Bitcoin je nyní opět pod 7 000 USD, aktuálně se cena pohybuje kolem 6 900 USD, což znamená propad o více než 5 %. Altcoiny jsou na tom ještě hůře, propady jsou i přes 10 % a stále pokračují. Nové informace o vývoji trhu budou v našich dnešních TA.

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat i na Kryptomagazinu – zde.

Naše NEJNOVĚJŠÍ analýzy a přehled nejzajímavějších coinů za uplynulý den najdete zde: LINK a BTG, BTC/USD a tady jsme pro vás připravili přehled dění na kryptotrzích.

Kryptoměny

Samson Mow, CEO Blockstreamu, naléhá na své followery na Twitteru, aby nakoupili bitcoiny, a to v reakci na oznámení britské centrální banky, že vytiskne více peněz. Prohlášení Mowa přidává na váze jiným podobným výzvám, aby investoři kupovali bezpečné prostředky, které ochrání jejich bohatství před ekonomickými dopady krize, způsobené novým koronavirem.

Podle údajů poskytnutých společností Glassnode dosáhl počet bitcoinových adres, které drží více než 1 000 BTC (přibližně 7 milionů USD v běžných cenách), dvouletého maxima. To signalizuje, že vedoucí kryptoměna je uprostřed další akumulační fáze. Glassnode také poznamenala, že bitcoinové adresy s 1 BTC nedávno dosáhly nového historického maxima. Nyní existuje 802 715 peněženek, které měly to štěstí, že nashromáždily celý 1 Bitcoin. Celková nabídka přední světové kryptoměny je omezena na 21 milionů BTC. Rovněž stojí za zmínku, že počet adres s alespoň 1 BTC od 22. března dosahuje neustále nových maxim.

Velryba právě přesunula 49 342 BTC, v hodnotě 361 milionů USD, za „drastický“ poplatek 0,50 USD. Někteří uživatelé si však všimli, že v poslední době je v oběhu stejné množství BTC kolem různých peněženek. Důvody těchto přesunů však nejsou jasné. Zdá se, že BTC cykluje mnoha různými peněženkami téměř okamžitě po obdržení. Sečteno a podtrženo: někdo v mnoha peněženkách cirkuluje větší množství BTC, ačkoli není jasné, za jakým účelem.

Nedávné půlení (halving) na BCH způsobil zmatek v hašovací rychlosti kryptoměny. Výsledkem je, že zahájení 51% útoku na BCH v současné době stojí méně než 10 000 USD za hodinu, což vyvolává obavy týkající se bezpečnosti sítě.

Kryptoburzy, banky

Mateřská společnost BitMEX HDR Global Trading Limited se stala partnerem neziskové nadace Shadowserver Foundation. HDR bude sponzorovat neziskovou organizaci tím, že v příštích čtyřech letech poskytne 400 000 USD. Shadowserver Foundation je organizace, která shromažďuje a analyzuje data o škodlivé činnosti na internetu.

Blockchain a technologie

Generální ředitel společnosti Tesly a SpaceX, jeden z nejznámějších podnikatelů moderního světa, komentoval na Twitteru možné důsledky pandemie koronaviru a skutečnost, že americká Federální rezervní agentura tiskne další obrovská množství USD. Mezitím se situace průměrných Američanů zhoršuje. Tento týden podalo své žádosti na úřad práce 6,6 milionu lidí. Někteří ekonomové varují, že USA míří k další Velké depresi a ta, ke které došlo v letech 1929-1930, by mohla být vedle této nové jako dětská hra. Investoři do rizikového kapitálu a do kryptoměn, jako je Anthony Pompliano, a dokonce i někteří politici sázejí nyní na bitcoiny a tvrdí, že právě teď je vhodná chvíle k nákupu.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře