[Polední zprávy] • Cena Bitcoinu na Binance dosáhla nového ATH • Kaspersky Lab: Bitcoin bude v roce 2021 cílem kyberzločinců • a další zprávy

5
(2)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • TradingView vydal novou funkci pro Bitcoin • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Sun: FUD spojený se strachem z dvojitého utracení BTC poslal cenu pod 30 000 USD • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během včerejška v kryptosvětě. TRHY Kryptotrh ztratil během několika dní téměř...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě.

Chcete si nakoupit kryptoměny, nebo na nich vydělat na burze? Registrujte se na Binance ještě dnes – nejlepší kryptoměnová burza.

TRHY

Po dosažení nového ATH na některých krpytoburzách se Bitcoin mírně vrátil pod 19 500 USD. Některé altcoiny za posledních 24 hodin také prudce vzrostly, což vedlo k tomu, že celková tržní kapitalizace dosáhla nejvyšší úrovně od ledna 2018. Kumulativní tržní kapitalizace všech digitálních aktiv dosáhla před několika hodinami 584 miliard dolarů. Překonala tak předchozí roční maximum, které bylo 25. listopadu, a to 582 miliard dolarů.

Aktuální ceny kryptoměn a nástroje pro obchodníky najdete i u nás na KMC.

NEJNOVĚJŠÍ technickou analýzu najdete zde: BTC/USD – Potvrdil měsíční graf bull run?

Kryptoměny

Cena Bitcoinu na Binance dosáhla nového ATH

Cena Bitcoinu prolomila své historické maximum poté, co dosáhla 19 900 USD. Podle údajů z Coinbase Pro cena první a největší kryptoměny na světě podle tržní kapitalizace vyskočila během 24 hodin o více než 7 %. Tato cenová hladina překonala předchozí historicky nejvyšší rekord na Coinbase Pro ve výši 19 891,99 USD, který byl naposledy viděn téměř před třemi lety v prosinci 2017. Nová nejvyšší hodnota přichází po období trvalého růstu cen od září, kdy se cena BTC pohybovala mezi 10 000 a 11 000 USD.

Bitcoin dosáhl nejvyšší měsíční závěrečné ceny, do konce roku nad 20 000 USD

Po posledním propadu ceny BTC trvalo několik dalších dní, než se BTC plně zotavilo. Kryptoměna však po překonání 19 000 USD tentokrát pokračovala dále směrem nahoru. Jak včera informovala CryptoPotato, výsledkem bylo dosažení nového historického maxima (alespoň na některých burzách digitálních aktiv). Technické ukazatele naznačují, že další významná linie odporu leží na hodnotě 19 900 USD. Pokud by jei BTC dobyl, aktivum by se mohlo dostat na dosud nezmapované území nad 20 000 USD.

Grayscale: Bull run na Bitcoinu teprve začíná, díky institucionálním investorům

Grayscale, největší světový správce aktiv v oblasti digitální měny, je optimistický v tom, že bitcoiny (BTC) budou i nadále stoupat na pozadí rostoucí institucionální poptávky. V rozhovoru pro CNBC Squawk Box, výkonný ředitel společnosti Grayscale Michael Sonnenshein říká, že i když je obtížné předvídat pohyb bitcoinů, zájem institucionálních investorů naznačuje, že Bitcoin je stále v raných fázích svého nového bull runu.

Kaspersky: Bitcoin bude cílem kyberzločinců v roce 2021

Krádeže bitcoinů se stanou atraktivnější, pokud ekonomiky celého světa budou i v příštím roce bojovat, zní výsledek dnes zveřejněné zprávy bezpečnostní společnosti Kaspersky o počítačové kriminalitě v roce 2021. Zpráva s názvem „Kybernetické hrozby pro finanční organizace v roce 2021“ uvádí, že v příštím roce lze očekávat další podvody, zaměřené na největší kryptoměnu na světě. Bude to proto, že bude více kriminality kvůli nedostatku příležitostí, způsobenému pandemií koronaviru. A kvůli slabým nekrytým měnám bude více lidí držet bitcoiny, předpovídá Kaspersky.

Pohly se bitcoiny za 96 mil. USD z hacku burzy Bitfinex

Bitcoiny z hacku kryptoburzy Bitfinex z roku 2016 v hodnotě 97 milionů dolarů přesunuty do nových peněženek. Záplava výplat BTC z hackerské kořisti nastala poté, co Bitcoin dosáhl historicky nejvyšší ceny. Podle transakcí, sledovaných on-chain monitorovacím robotem „Whale Alert“, subjekty, ovládající peněženky obsahující prostředky z hacknuté kryptoburzy Bitfinex, přesunuly do různých peněženek 5045,8 BTC. Ke 14 převodům došlo mezi 19:01 a 19:05 UTC. Na základě aktuální ceny Bitcoinu činí celková převedená částka téměř 100 milionů USD.

Banky, burzy, firmy

BitMex dosadil do svého čela jako CEO veteránského obchodníka s CP 

Společnost 100x Group, mateřská společnost burzy krypto derivátů BitMEX, najala veterána německé burzy jako svého nového generálního ředitele. BitMEX, který se potýká s právními potížemi, v pondělí uvedl, že Alexander Höptner převezme funkci od 1. ledna. Předtím zastával Höptner pozice ve společnostech Börse Stuttgart a Deutsche Börse AG. Höptner naposledy vedl společnost Euwax AG, která hrála roli při budování společnosti BISON – dceřiné společnosti kryptoměnové společnosti Börse Stuttgart.

Regulace, CBDC

Navrhovaná kandidátka na ministryni financí USA nemá ráda Bitcoin

Zvolený americký prezident Joe Biden potvrdil zprávy, že nominuje renomovanou ekonomku Janet Yellenovou jako svou ministryni financí. Vzhledem k tomu, že bitcoiny jsou v čele globálního povědomí díky návratu k historicky vysoké ceně, mohla by být zvýšená kontrola regulací hned za rohem. Yellen, která v letech 2014 až 2018 působila jako předsedkyně amerického Federálního rezervního systému a pomáhala řídit Fed během globální finanční krize v roce 2008, již dříve uvedla, že „není fanouškem“ Bitcoinu, a že varuje před Bitcoinem, který „není stabilním úložištěm hodnoty.“

Těžaři BTC v čínském Yunnanu odstřiženi od dodávek elektřiny

Podle několika zpráv z čínských zdrojů v pondělí vydala provincie Yunnan příkaz, aby elektrárny přestaly dodávat energii těžařům bitcoinů (BTC) v regionu. Yunnan je čtvrtým největším čínským centrem těžby bitcoinů po Sin-ťiangu, S’-čchuanu a Vnitřním Mongolsku. Tato zpráva označuje poslední negativní krok proti těžařům v provincii Yunnan.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

25 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
25 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře