[Polední zprávy] • Cena Bitcoinu by mohla dosáhnout 20 000 USD • Visa oznámila své plány na zavedení podpory pro kryptoplatby • a další novinky

5
(4)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Dnes vyprší bitcoinové opce za 1,3 mld. USD • Libra od Facebooku prý už v lednu 2021 • a další zprávy

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. Chcete si nakoupit kryptoměny, nebo...

[Večerní souhrn článků] • Austrálie a Singapur zavedly digitální přeshraniční proces pomocí blockchainu • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledního dne v kryptosvětě.

TRHY

Volatilita se tento týden do Bitcoinu do jisté míry vrátila. Po týdnech stagnace BTC nejprve zlomil odpor na 9 300 USD a poté pokračoval v dobývání 9 500 USD. Bitcoinové intradenní maximum dosáhlo na Bitstampu 9 680 USD, kde ho další odpor odmítl. Poté, co se BTC nepodařilo získat zpět tuto úroveň, začal opět klesat na 9 500 USD, což nyní slouží jako podpora. Více se dozvíte v našich TA a přehledu trhu.

Naši NEJNOVĚJŠÍ technickou analýzu najdete zde: ETH/USD a LTC/USD. Přehled trhů si můžete projít zde: Co se to na Ethereu (+10%) a Bitcoinu (+2%) děje?

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat na KMC.

Kryptoburzy, banky

Cena Bitcoinu by mohla dosáhnout 20 000 USD, kdyby banky investovaly 1 % 

Analytik věří, že Bitcoin (BTC) přesáhne 20 000 USD, pokud banky Spojených států investují do BTC jen 1 % svých aktiv. O institucionálním využití bitcoinu uvedl manažer digitálního majetku Capriole Charles Edwards, že „není těžké vidět“ rozvíjející se trend. „Pokud americké banky vloží do bitcoinů jen 1 % svých aktiv jako investici, zajištění nebo pojištění … cena bitcoinů více než zdvojnásobí,“

Carlos Ghosn, ex-CEO Nissanu, unikl zatčení v Japonsku díky platbě v BTC

Carlos Ghosn – bývalý šéf Nissanu, který v prosinci dramaticky unikl domácímu vězení v Japonsku – zaplatil za únik v BTC půl milionu dolarů. Podle amerických státních zástupců zaslal Ghosnův syn platbu Petru Taylorovi – jednomu ze dvou mužů, který pomáhal ex-CEO Nissanu při útěku z Japonska – 500 000 USD v bitcoinech (BTC) prostřednictvím kryptoburzy Coinbase se sídlem v USA . Taylor a jeho otec, Michael Taylor, propašovali Ghosna z Japonska v pouzdru na hudební nástroj a pomáhali při jeho přepravě z mezinárodního letiště Kansai v Osace. Ghosn je v současné době v Libanonu na svobodě, protože Libanon nemá dohodu o vydávání s Japonskem.

Kryptopeněženka v prohlížeči Opera má 170 mil. aktivních uživatelů měsíčně

Webový prohlížeč Opera pomalu shromažďuje uživatele mezi těmi, kdo se zasazují o decentralizovaný internet. Vykázal, že 170 000 uživatelů se nyní připojuje do svých vestavěných peněženek Ethereum, Tron a Bitcoin každý měsíc.

Visa oznámila své plány na zavedení podpory pro kryptoplatby

Visa stanoví plán podpory bitcoinů (BTC) a kryptoměnového prostoru jako celku. V novém příspěvku na blogu platební gigant říká, že uznává roli digitálních aktiv v budoucnosti peněz. „Koncept digitální měny – nebo digitální verze hotovosti ovládané soukromým klíčem – byl vytvořen před více než deseti lety zavedením bitcoinů. Dnes se fiatem podporované digitální měny, běžně označované jako „stabilní měny“, objevily jako slibná nová platební inovace, která kombinuje výhody digitálních měn se stabilitou stávajících měn, jako je americký dolar. “ Visa je již aktivní v kryptoprostoru a pracuje s krypto platformami Coinbase a Fold. Společnost říká, že plánuje rozšířit své služby na peněženky v digitální měně prostřednictvím svého programu FastTrack, který umožní fintech firmám integrovat se do globální sítě společnosti Visa s 61 miliony obchodníků.

BAKKT se propadá, za červen nebyly žádné BTC transakce

Průměrný týdenní objem společnosti Bakkt činil u futures produktů neuvěřitelných 172 milionů dolarů. Maximální denní objem v červnu činil pouhých 1,1 milionu USD, což odpovídá objemu, který Bitcoin má na Deribitu každých deset sekund. Nic však není ničivější než údaje o BTC na Bakktu. Data ukazují, že objem opcí na platformě Bakkt od 15. června také klesl na 0 USD.

Blockchain, tech

Travala coin AVA bude nyní k dispozici i pro platby VISA Swipe

Token AVA společnosti Travala bude k dispozici i pro služby Swipe peněženky a platformy karet Visa – údajně se tak dá utratit u 60 milionů obchodníků. AVA bude také podporována společnostmi Samsung Pay, Google Pay a Apple Pay prostřednictvím integrace společnosti Swipe s těmito službami. Token AVA bude navíc k dispozici 500 000 uživatelům digitální peněženky Swipe s více aktivy.

Ethereum blockchainy se budou moci spojit

Vývojáři společnosti Ethereum učinili tento týden další krok k zahájení dlouho očekávané aktualizace na proof-of-stake v tomto týdnu. Podle svého spoluzakladatele se již testují fúze blockchainů 1,0 a 2,0 ETH. Spoluzakladatel společnosti Ethereum, Vitalik Buterin, nedávno zveřejnil informace o pokroku dosaženém v oblasti interoperability mezi dvěma blockchainy Etherea. Serenity bude ohlašovat zcela nový blockchain pro platformu, ale bude existovat přechodné období, kdy budou muset nový i starý spolupracovat.

Tip: Pokud jste dočetli až sem a naše články pro vás mají přínos, zvažte podporu našeho webu třeba prostřednictvím nákupu prověřených hardware peněženek Ledger nebo Trezor.

Můžete také využít náš referral, který Vám vrátí 10% z poplatků na kryptoburze Binance.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře