[Polední zprávy] • BitFinex přidává podporu pro LN BTC na mobilní apku • Bitcoin SV dokončil hardfork, mnozí držitelé ale neprovedli upgrade • a další novinky

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Tether přidal na blacklist adresy v hodnotě 46 milionů dolarů • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Bitfinex a Tether čelí soudu o 850 mil. USD • Podvody na YouTube stále kvetou • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Bitcoin a...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Vítejte u našich pravidelných poledních zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledních 24 hodin v kryptosvětě.

Trhy

Bitcoin neprorazil zásadní resistenci (více v naší TA) a nyní pomalu padá zpátky k 9 000 USD. Aktuální cena je 9 261 USD. Opět došlo k lavinovému efektu a většina altcoinů se veze také na sestupném trendu. Dominance BTC také mírně klesla, stejně jako nálada na trzích, která se blíží zpátky k neutrální.

Aktuální ceny kryptoměn jsou k dispozici i na Kryptomagazinu – zde.

Naše NEJNOVĚJŠÍ analýzy a přehled nejzajímavějších coinů za včerejšek najdete zde: BTC/USD, ETH/USD a tady přehled dění na trzích za včerejší den.

Kryptoměny

Burzy, banky

Regulace, státní kryptoměny

Bitcoin SV dokončil hardfork, mnozí ale neprovedli upgrade

Bitcoin SV (BSV) blockchain prošel hardforkem ve výšce bloku 620538. Nový blok byl schválen klienty na verzi 1.0.0., nicméně je nemalý počet klientů, kteří tento nový blok nepovažují za platný. Kryptoburza Bitfinex již oznámila, že bude podporovat nový hardfork BSV, čímž se stala jednou z prvních hlavních burz, které tak uskutečnily.

Binance zaregistrovala 85% meziměsíční nárůst futures kontraktů na dobu neurčitou

Podle posledního vydání Binance Research za měsíc leden zaznamenaly objemy na Binance Futures meziměsíčně nárůst o 85%, přičemž 56 miliard USD se obchodovalo na trzích s kontrakty na dobu neurčitou. Platforma navíc 14. ledna zaznamenala jeden z největších objemů za jeden den. V ten den byly obchodovány kontrakty na dobu neurčitou ve výši více než 3,5 miliardy USD.

BitMex přidává swap kontrakty na dobu neurčitou pro XRP a CEO BitMexu nazval XRP „psím lejnem“

5. února měl být pro Ripple skvělý den, protože kryptoburza BitMEX přidává k tomuto dni podporu pro swap kontrakty na dobu neurčitou pro token XRP (XRP/USD). Ale zatímco BitMEX je „hrdá“ na oznámení nového obchodního páru, generální ředitel kryptoburzy Arthur Hayes nazval XRP na sociálních sítích psím lejnem.

Obchodní dominance BTC na Binance klesla v lednu pod 40%

Zatímco Bitcoin zaznamenal v uplynulém měsíci výrazný růst, na platformě Binance v lednu klesla „obchodní dominance“ BTC pod 40%. Binance nedávno zveřejnila svůj lednový přehled a podle informací v prvním měsíci roku 2020 BTC zaznamenal obchodní dominanci jen 38,17%. Od prosince 2019 byl tak zaznamenán pokles o 2,31%.

BitFinex přidává podporu pro LN BTC na mobilní apku

Kryptoburza Bitfinex nedávno spustila nejnovější verzi své mobilní aplikace, která obsahuje možnost pro vklady BTC, využívající Lightning Network. Aktualizace pro mobilní aplikaci přichází méně než dva měsíce poté, co burza přidala podporu pro Lightning Network (LN) na svou webovou platformu. Transakce zpracované pomocí LN by mohly trvat 2-3 minuty, místo téměř hodiny bez využití LN, podle oficiální informace.

CFTC by mohla schválit Ethereum futures

Předseda Komise pro obchodování s komoditami Futures (CFTC), Heath Tarbert, řekl, že futures na Ethereum jsou v budoucnosti pravděpodobné. Prezident Bakktu, Adam White, také řekl, že CFTC by teoreticky mohla schválit futures pro Ethereum. Nicméně, zatím jde pouze o spekulace a nejsou známy konkrétní informace ohledně toho, kdy by futures na Ethereum mohly být schváleny nebo spuštěny.

Čínská centrální banka napumpuje do ekonomiky miliardy juanů

Čínská centrální banka znovu oznámila, že za účelem stabilizace ekonomického tlaku dodá na trh 3. února 1,2 bilionu juanů (174 miliard USD). Letošní injekce tak bude o 900 miliard juanů vyšší, než v roce 2019, což je jasný údaj o oslabujících fiat měnách po celém světě. Podle pravidla poptávky a nabídky, jakmile nabídka přesáhne poptávku, cena klesne. To povede k tomu, že více lidí bude hledat bezpečné útočiště, aby si zajistili své budoucí investice a jednou z možností by mohly být i kryptoměny.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře