[Polední zprávy] • Bitfinex a Tether čelí soudu o 850 mil. USD • Podvody na YouTube stále kvetou • a další novinky

5
(1)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo.

TRHY

Bitcoin a většina altcoinů se v posledních 24 hodinách, po několika dnech zisku, mírně stáhly. Je zajímavé, že podobné poklesy cen jsou patrné na tradičních akciových trzích, protože Dow Jones klesl o 1,4 %. V době psaní tohoto textu je Bitcoin blízko hlavní linii podpory na 9 100 USD a dál mírně klesá. Altcoiny, až na výjimky, ztrácejí také. Více v našich TA.

Naši NEJNOVĚJŠÍ technickou analýzu najdete zde: BTC/USD. Také se můžete podívat na přehled dění na kryptotrzích: Bitcoin stagnuje, altcoiny rostou

Kryptoburzy, banky, firmy

Coinbase naplánovala svůj vůbec první investorský den na 14. srpna, čímž nepřímo potvrdila zvěsti, že se chystá na zalistování na veřejné burze cenných papírů.

BitFlyer, který prohlašuje, že je největší japonskou kryptoburzou podle objemu obchodování s bitcoiny, se spojil s dceřinou společností prohlížeče Brave Software International SEZC, která provádí tokenové operace, s cílem nabídnout uživatelům funkci peněženky.

Chainalysis nedávno zvýšila druhé kolo financování o dalších 13 milionů USD, čímž rozšířila své kolo série B, ve kterém vybrala už 49 milionů USD, s investicemi od Ribbit Capital a Sound Ventures.

Španělská nadnárodní bankovní skupina Banco Santander se snaží rozšířit své mezinárodní platby One Pay FX do dalších 19 zemí. Santander pracuje s blockchainem Ripple na rozšíření své globální stopy. Výsledkem bude, že bankovní gigant bude pro přeshraniční služby využívat služby RippleNet založené na blockchainu Ripple.

Podvody, soudy

V podvodných videích tento týden na YouTube byla zneužita identita zakladatele Etherea Vitalika Buterina a spoluzakladatelů kryptoburzy Gemini, Tylera a Camerona Winklevossových. Jejich identity byly použity k nalákání lidí, aby zaslali své kryptoměny, jako je Bitcoin a ether. Podvody jsou založeny na příslibu zdvojnásobení prostředků poté, co zašlete počáteční částku na adresu peněženky pomocí QR kódu.

Bitfinex prohrál odvolání před odvolacím oddělením Nejvyššího soudu ve státě New York a nyní musí čelit obžalobě státu, že se snažil zakrýt zjevnou ztrátu ve výši 850 milionů USD ve smíchaných klientských a podnikových účtech.

Jeden ze čtyř mužů, kteří byli obviněni z podvodného vylákání prostředků investorů ve výši více než 722 milionů USD prostřednictvím dlouhodobého Ponziho schématu, se přiznal. 35letý rumunský programátor jménem Silviu Catalin Bacali, byl zatčen v Německu v prosinci 2019. Byl obviněn ze spiknutí za účelem spáchání podvodů a ze spiknutí za účelem nabídky a prodeje neregistrovaných cenných papírů. Hrozí mu trest odnětí svobody maximálně 5 let a pokuta 250 000 dolarů.

Regulace, CBDC

Centrální banka Litvy má vydat LBCOIN – svou digitální sběratelskou minci založenou na blockchainu – dne 23. července. LBCOIN se skládá ze šesti digitálních žetonů a jedné fyzické stříbrné sběratelské mince, což znamená, že uživatelé, kteří si zakoupí LBCOIN, by nejprve dostali sadu šesti digitálních tokenů, které lze poté vyměnit za fyzickou stříbrnou sběratelskou minci. Litevská banka vydá celkem 4 000 LBCOINů, tj. 24 000 digitálních žetonů a 4 000 fyzických sběratelských mincí. Jeden LBCOIN má cenu 99 eur.

Tip: Pokud jste dočetli až sem a naše články pro vás mají přínos, zvažte podporu našeho webu třeba prostřednictvím nákupu prověřených hardware peněženek Ledger nebo Trezor

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img