[Polední zprávy] • Bitcoin zpátky pod 12 000 USD • Vyhledávání termínu Ethereum na Googlu na ročním maximu • a další novinky

4.5
(2)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Miliony dolarů v BTC přesunuty mezi kryptoburzami • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Obchodník varuje před medvědím trhem a propadem cen krpytoměn • a další články

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě.  TRHY Kryptotrhy následovaly zlato a Wall...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledního dne v kryptosvětě.

TRHY

Bitcoin v současné době čelí opět nevýrazné cenové akci, protože se obchoduje těsně pod 12 000 USD. Bulls se pokusili tuto úroveň dobít, ale nepovedlo se jim to. Po odmítnutí klesla kryptoměna zpět do obchodního pásma, ve kterém se pohybovala od minulé soboty. Jednou z klíčových událostí, která by mohla pomoci BTC proskočit kolem 12 000 USD, je uzavření denní svíce těsně nad 11 800 USD.

DeFi vévodí Band Protocol (BAND) a Chainlink (LINK), které získaly více než 100 % během posledních několika týdnů. Dva z nejvýznamnějších tokenů jsou Band Protocol (BAND) a Chainlink (LINK), které v posledních deseti dnech prudce vzrostly o 348 % a 88 %. Od začátku srpna cena BANDu vzrostla z 3,9 USD na 17,78 USD a ve stejném období LINK na svém vrcholu z 10. srpna prudce stoupl ze 7,6 na 14,45 USD.

Naši NEJNOVĚJŠÍ technickou analýzu najdete zde: BTC/USD

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat na KMC.

Kryptoměny

Vyhledávání termínu Ethereum na Googlu na ročním maximu

Lidé chtějí vědět, co se děje s Ethereem více než kdy jindy v tomto roce. A to nejen ve Spojených státech, ale po celém světě, přičemž podle trendů Google je celosvětový zájem ještě větší.

ETH velryba posunula cenu ETH k 450 USD na Uniswapu

Uniswap zpracoval USDT-ETH swap za 40 000 ETH v hodnotě asi 16 milionů USD v běžných cenách. Skluz cen v transakci Ethereum byl více než 10 %, kupující tak přišel na transakci o 2 miliony dolarů.

Chrysalis update na IOTě už je funkční, přidává škálovatelnost

IOTA spustila první fázi svého projektu Chrysalis, jde o začátek řady upgradů vedoucích k IOTA 1.5. Aktualizace přichází s řadou upgradů pro zlepšení výkonu sítě. MIOTA, nativní token projektu, přidal za posledních 24 hodin více než 12 %.

Kryptoburzy, banky, firmy

Kryptoburzy i decentralizované burzy nyní zažívají nápor uživatelů

Zprávy ukazují, že kryptoburzy zaznamenaly masivní nárůst webového provozu. Data z ICO Analytics, firmy, která analyzuje kryptoměnové pohyby, ukazují, že webový provoz na globálních burzách zaznamenal v minulém měsíci průměrný nárůst o 13 % ve srovnání s předchozím měsícem. Decentralizované burzy také zaznamenaly prudký nárůst, viz graf níže.

Facebook ustavil novou skupinu pro online platby, vede ji David Marcus

Marcus, který spoluvytvořil stablecoin Libra, prostřednictvím tweetu řekl, že bude nadále provozovat dceřinnou společnost Novi. Restrukturalizace umožní tomuto gigantu pro sociální média lépe integrovat své platební transakce pro Messenger, Instagram a WhatsApp.

Podvody, hacky

Australská hackerka dostala 2 roky za mřížemi za zcizení 300 000 USD v XRP

Soudkyně odsoudila australskou občanku Kathryn Nguyen na maximální dobu 2 let a 3 měsíců ve vězení za její roli při krádeži více než 100 000 tokenů XRP v lednu 2018. Nguyen byla obviněna v říjnu 2018 a následujícího srpna se doznala k podvodu.

DeFi

Compound připraven na spuštění decentralizovaného Oraclu

Protokol Compound je připraven na zavedení Open Price Feed – decentralizovaného Oraclu, jehož kryptografické tržní ceny umožní fungování systému půjček projektu. Open Price Feed je v současné době testován na různých sítích. Téměř dva týdny funguje na testovací síti Ethereum (ETH) Kovan a Ropsten. Vývojáři vyzývají komunitu, aby nový systém otestovala, aby jej co nejrychleji integrovali do protokolu. Systém byl průběžně auditován.

Tip: Pokud jste dočetli až sem a naše články pro vás mají přínos, zvažte podporu našeho webu třeba prostřednictvím nákupu prověřených hardware peněženek Ledger nebo Trezor.

Můžete také využít náš referral, který Vám vrátí 10 % z poplatků na kryptoburze Binance.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře