[Polední zprávy] • Bitcoin udržel 13 000 USD a roste • Paul Tudor Jones: Kupovat Bitcoin je jako investovat do akcií Apple  • a další články

5
(5)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Ripple vytváří blockchain pro centrální banky • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Bitcoin opět silně koreluje s tradičními trhy • Známé dílo od Banksyho spáleno a ztokenizováno • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Navzdory tomu, že se Bitcoin...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého víkendu v kryptosvětě. 

TRHY

Cena Bitcoinu se v rozpětí několika dní po dosažení ročních maxim trochu uklidnila, ale stále se pohybuje nad 13 000 USD. Stojí za zmínku, že se jednalo o nejvyšší týdenní uzavření Bitcoinu od ledna 2018. Dále by BTC mohlo narazit na rezistenci na 13 400 USD, než bude mít šanci zaútočit na maximum roku 2019, které se nachází na hodnotě téměř 13 900 USD. Většina altcoinů zůstala relativně stabilní a tržní kapitalizace zůstává těsně pod hranicí 400 miliard dolarů.

Po třech měsících růstu opět důvěra v ekonomiku poprvé klesá a ceny akciových indexů padají. Zajímavé je, že souběžně na kryptotrhy se vrátila nálada chamtivosti – resp. FOMO, podle indexu Fear and Greed se nyní trhy pohybují kolem hodnoty 75 bodů.

Více informací najdete v naší TA a v přehledu trhů:

Naše NEJNOVĚJŠÍ technické analýzy najdete zde: ETH/USD a LTC/USD – Altcoiny využívají situace a expandují, XMR/USD a ChainLink/USD – Dostatečná iniciativa na altech? a přehled trhu tady: BTC+ETH – Bitcoin ve víkendu roste nad 13 000 USD!

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat na KMC.

Kryptoměny

750 mil. USD v bitcoinových opcích vyprší na konci října

Ke konci měsíce by mohlo dojít k velkému nárůstu volatility ceny bitcoinů (BTC), protože do hry vstupují hned dva faktory. Trh s opcemi BTC se blíží masivnímu vypršení platnosti 750 milionů USD a otevřený zájem na trhu futures CME také prudce vzrostl. Když se blíží vypršení platnosti opcí, držitelé opčních smluv musí upravit své smlouvy před nebo hned po vypršení platnosti. To často může způsobit volatilitu ceny Bitcoinu.

Paul Tudor Jones: Kupovat Bitcoin je jako investovat do akcií Apple nebo Google

Cena bitcoinů, která se tento týden vyšplhala na meziroční maxima a zrcadlí některé vzestupy z konce roku 2017, které ji posunuly až na hodnoty kolem 20 000 USD za Bitcoin, našla letos novou podporu u Wall Street a tradičních investorů. Legenda z Wall Street a miliardář Paul Tudor Jones, který se dostal na titulní stránky, když prozradil, že kupuje bitcoiny, aby se zajistil proti inflaci na začátku tohoto roku, tentokrát uvedl, že nákup bitcoinů je jako investice do společností Apple nebo Google v začátcích těchto firem.

Velryby přesunuly 80 000 BTC

Bitcoin znovu testuje svá maxima v roce 2020. Přes jeho zjevný vzestupný trend v současné době existuje několik medvědích znaků, které mohou naznačovat, že se připravuje výprodej. Analytik, vystupující pod názvem Byzantine General, poukazuje na velké hodlery, prodávající 80 000 BTC, jako na potenciálně medvědí znamení. Rovněž poznamenává, že několik dalších indikátorů naznačuje, že vzestupný trend bitcoinů by mohl být přehřátý.

Banky, burzy, firmy

Microstrategy CEO: Bitcoin je milionkrát lepší, než zlato

Generální ředitel MicroStrategy Michael Saylor tento týden uvedl, že jeho společnost bude držet své bitcoiny 100 let. V rozhovoru pro finanční zpravodajství Real Vision multimilionářský šéf firmy Business Intelligence také uvedl, že při investování do bitcoinů se vždy obává, že neinvestuje dostatečně. Saylor, jehož společnost letos v létě investovala 425 milionů dolarů do bitcoinů, dodal, že pokud Bitcoin „skutečně získáte“, investování 1 % portfolia není dostatečné.

JP Morgan doporučila investovat do Bitcoinu – s desetiletým zpožděním

Bitcoin jako investice konkuruje zlatu, a to hlavně díky mileniálům, sdělila včera největší americká banka JPMorgan v dopise investorům. Investiční banka v pátek uvedla, že „potenciální dlouhodobý vzestup Bitcoinu je značný“, protože mileniálové se „postupem času stanou důležitější součástí vesmíru investorů,“ uvádí zpráva Business Insider. JP Morgan dodala, že „i mírné vytlačení zlata jako alternativní měny z dlouhodobého hlediska by znamenalo zdvojnásobení nebo ztrojnásobení ceny Bitcoinu.“

CEO Libry: podpora institucí a korporací je bod zvratu pro Bitcoin a stablecoiny

David Marcus, člen představenstva Libry, vyjádřil ve svém tweetu nadšení pro nedávný příval podpory kryptoměn od velkých korporací, jako je PayPal. Podle něj jde o bod zvratu.

DeFi

Protokol Harvest Finance napaden, útočník vybral 24 mil. USD

Harvest Finance, protokol decentralizovaného financování (DeFi), který byl vyvinut anonymním týmem, byl v pondělí brzy ráno zneužit. Útočník vyčerpal z Harvestu 24 milionů dolarů a poté z neznámých důvodů vrátil do protokolu 2,5 milionu dolarů. Harvest je protokol pro tzv. farm yields, podobný YFI. Útočník provedl arbitrážní útok pomocí velké flash půjčky. Cena nativního tokenu FARM se od útoku propadla o zhruba 57 %.

Regulace, CBDC

Čína navrhuje zákon, který vyřadí všechny konkurenty digitálního jüanu

Čínská lidová banka (PBOC) vypracovala zákon o legalizaci digitálního jüanu a zákazu digitálních měn, vydávaných kýmkoli jiným, kdo by mu chtěl konkurovat. Centrální banka mezitím tvrdě zakročila proti webům s hazardními hrami, které využívají stablecoiny, jako je například Tether.

Američtí regulátoři by mohli brzy chtít identifikace pro transakce nad 250 USD

Americké regulační orgány doufají, že finanční instituce budou mít povinnost zaznamenávat a sdílet údaje s úřady o všech transakcích nad 250 USD, včetně kryptoměn. Úřady navrhly snížit hodnotu z 3 000 USD na 250 USD, čímž budou všechny převody pod touto prahovou hodnotou, včetně kryptoměn, podléhat souladu s AML. Navrhovaná pravidla by se vztahovala pouze na převody uskutečněné do zahraničí. Domácí transakce by byly z návrhu vyloučeny.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

12 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
12 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře