[Polední zprávy] • Bitcoin udržel 11 500 USD a roste dál • Ethereum Classic utrpěl další 51 % útok • a další novinky

0
news
Zdroj: Pixabay.com

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledního dne v kryptosvětě.

TRHY

Včerejšek byl zajímavý den na trzích s akciemi, drahými kovy a kryptoměnami, kde Nasdaq a zlato dosáhly na nová historická maxima, stříbro téměř dosáhlo osmiletého maxima a Bitcoin narostl o 4 % vůči USD, když prolomil 11 750 USD. Nasdaq prolomil hranici 11 000 bodů, což je nová historická nejvyšší hodnota (ATH). Podle CryptoCompare Index prolomil Bitcoin 5. srpna hranici 11 750 USD, a dosáhl intradenního maxima 11 757 USD. Bitcoin tak udržel kritickou hranici 11 500 USD. Na kryptotrzích nyní vládne opět nálada extrémní chamtivosti, kdy index Fear & Greed dosáhl 79 bodů.

Naši NEJNOVĚJŠÍ technickou analýzu najdete zde: BTC/USD. Přehled trhů za poslední dva dny najdete tady: Býci na trhu, začátek bull marketu?

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat na KMC.

Kryptoměny

Bitcoinové velryby nakoupily během propadu ceny a nyní neplánují prodat

Před turbulentním víkendovým obchodováním činily zůstatky na burzách v bitcoinech přibližně 2,49 milionu BTC (29,2 miliardy USD). Poté se částka na ledgeru snížila na 2,39 milionu BTC (28 miliard USD) – nejnižší, jaký kdy CryptoQuant zaznamenal. Podle populárního analytika Cole Garnera je změna dalším náznakem, že celková nálada mezi investory je extrémně optimistická.

Ethereum Classic utrpěl další 51 % útok

Ethereum Classic utrpěl druhý 51 % útokem během týdne. Tento vpád opět přinesl pozornost na zabezpečení sítě, ačkoli ceny ETC zůstaly v době psaní nezměněné.

Kryptoburzy, banky, firmy

Travala přidává dalších 1 milion ubytování na svou krpytoplatformu

Online platforma pro rezervaci ubytování Travala.com přidala na své stránky milion nových domů ve 195 zemích díky vydání sekce pro domácí rezervace s názvem „Homes“. Rekreační domy a apartmány lze rezervovat s více než 30 různými kryptoměnami, včetně bitcoinů (BTC), etherů (ETH), Binance Coinu (BNB) a nativní mince AVA Travala.com. Travala.com nyní nabízí celkem 3 miliony možností ubytování, které si uživatelé mohou rezervovat s kryptoměnami.

Honeywell vytvořil search engine na blockchainu pro data o letadlových dílech

Společnost Honeywell International Inc vytvořila systém založený na blockchainu, který řeší komplexní procesy dokumentace a ukládání dat v leteckém průmyslu. Společnost oznámila, že její dceřiná společnost GoDirect Trade integruje proces generování leteckých záznamů do svého systému na blockchainu. Umožní to zákazníkům společnosti Honeywell prohledávat letecké součásti a údaje o službách prostřednictvím svého rozhraní.

Nový phishing podvod na Googlu se vydává za Uniswap

Google nyní ve vyhledávání dává výsledek na alespoň tři phishingové weby, maskující se jako decentralizovaná kryptoburza Uniswap. Vyhledávání výrazu „Uniswap“ na Googlu vedlo k reklamám na falešné weby s následujícími doménami: uniswap.com, uniswapdex.org a unsiwap.site. Tyto phishingové weby napodobují původní platný web (https://uniswap.org), a lákají uživatele k zadání jejích seed frází a soukromých klíčů.

NBA Top Shot otevírá P2P obchod pro sběratelské tokeny

Tým společnosti Dapper Labs, stojící za CryptoKitties, spustil tržiště typu peer-to-peer (P2P), které umožňuje hráčům hry NBA Top Shot obchodovat se sběratelskými tokeny (NFT).

DeFi

Coca-Cola spouští testování DeFi na plnění lahví

Nová iniciativa na snížení technických překážek pro dodavatele Coca-coly jim umožní komunikovat a soukromě obchodovat na veřejném blockchainu Ethereum. Mohou také přistupovat k aplikacím DeFi a tokenizovat aktiva. Projekt má předvést své prvotní výsledky v Q4 2020.

Tip: Pokud jste dočetli až sem a naše články pro vás mají přínos, zvažte podporu našeho webu třeba prostřednictvím nákupu prověřených hardware peněženek Ledger nebo Trezor.

Můžete také využít náš referral, který Vám vrátí 10% z poplatků na kryptoburze Binance.

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře