[Polední zprávy] • Bitcoin se opět snaží pokořit 12 000 USD • Bitcoin je nyní větší než Bank of America • a další novinky

5
(3)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. 

TRHY

Kryptotrhy nyní rostou (s výjimkou Chainlinku a EOS). Vzhledem k tomu, že minulý týden byla v USA na celostátních TV obrazovkách inzerována kryptoměna, proces masového přijetí kryptoměn se zrychlil. Ethereum prolomil úroveň 400 dolarů a dosáhl dvouletého maxima na 440 USD. Bitcoin se mezitím rychle zotavil z náhlého poklesu začátkem minulého týdne, aby znovu zatlačil proti klíčovému odporu na úrovni 12 000 USD. Tento odpor se podařilo překonat a aktuálně se BTC obchoduje kolem 12 200 USD. Pokud by se povedlo tuto hladinu udržet, je šance na další růst. Více se dozvíte v našich aktuálních TA a přehledu trhu.

Naši NEJNOVĚJŠÍ technickou analýzu najdete zde: ETH/USD a LTC/USD – Zase postupujeme vpřed!

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat na KMC.

Kryptoměny

Bitcoin je nyní větší než Bank of America 

Bitcoin dosáhl nového ročního maxima ve výši 12 470 USD, jeho tržní kapitalizace je nyní vyšší než tržní kapitalizace Bank of America a Nového Zélandu. Podle údajů AssetDash v době psaní je aktuální tržní kapitalizace BTC je něco přes 226 miliard dolarů, přičemž za posledních 24 hodin vzrostla o 3,2 %. Tržní kapitalizace Bank of America však dnes klesla o více než 2 % na 224,4 miliardy USD. To znamená, že analytické stránky řadí BTC jako 25. nejcennější aktivum podle tržní kapitalizace, těsně za PayPal na 230 miliard USD.

Jedna z největších velryb odeslala 19 000 BTC 

Obrovská bitcoinová transakce způsobuje rozruch mezi kryptoobchodníky. Velký anonymní držitel kryptoměn přesunul všechny bitcoiny z jedné z nejbohatších peněženek na světě a za poplatek 139 USD poslal 19 722 BTC v hodnotě více než 243 milionů USD. Odesílací peněženka, která poprvé přijala bitcoiny v prosinci 2018, byla před transakcí hodnocena jako 37. největší adresa BTC na světě.

Buterin: ETH 2.0 představuje daleko větší výzvu, než jsme čekali

Spoluzakladatel Etherea Vitalik Buterin říká, že připouští, že implementace Etherea 2.0 je “mnohem těžší” z technického hlediska, než očekával. Buterin přednesl své poznámky během debaty s bitcoinovým maximalistou Samsonem Mowem v podcastu Petera McCormacka 16. srpna.

Chainlink propadl o 20 %

Chainlink (LINK) po rekordní rally konečně prošel určitým cenovým oslabením. Dle údajů z webu TradingView.com se aktivum v průběhu 30 minut propadlo o 20 %. Během 30 minut se kryptoměna přesunula ze svých místních maxim kolem 18,80 USD na 14,50 USD.

Kryptoburzy, banky, firmy

RobinHood vybral 200 mil. USD v dalším kole financování

Aplikace Robinhood pro obchodování akcií a kryptoměn získala v novém kole financování 200 milionů dolarů. V příspěvku na blogu ze 17. srpna zástupci Robinhood uvedli, že v rámci kola financování série G získali 200 milionů dolarů. Platforma má nyní údajně hodnotu 11,2 miliardy USD, podle D1 Capital Partners. Investice bude použita na zlepšení  “základního produktu a zákaznických zkušeností”.

Gemini přidává podporu pro další fiat měny

Gemini, hlavní kryptoburza založená bratry Winklevossovými, právě přidala podporu tří nových fiat měn na své platformě. Podle oficiálního oznámení 17. srpna nyní Gemini umožňuje uživatelům obchodovat v hongkonském dolaru (HKD), australském dolaru (AUD) a kanadském dolaru (CAD). Tři nové fiatové měny přicházejí navíc k americkému dolaru, což umožňuje uživatelům Gemini v Hongkongu, Austrálii a Kanadě nakupovat a prodávat kryptoměny s nativními měnami. HKD, AUD a CAD však v současné době nejsou nabízeny prostřednictvím kryptoplatformy Gemini Active Trader. Měny budou k dispozici brzy v rámci nového produktu, píše se v oznámení.

Tip: Pokud jste dočetli až sem a naše články pro vás mají přínos, zvažte podporu našeho webu třeba prostřednictvím nákupu prověřených hardware peněženek Ledger nebo Trezor.

Můžete také využít náš referral, který Vám vrátí 10 % z poplatků na kryptoburze Binance.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img