17.08.20 Technická analýza ETH/USD a LTC/USD – Zase postupujeme vpřed!

5
(2)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Máme necelý týden od poslední analýzy na Ethereum (ETH) a Litecoin (LTC), kde toho price action bylo opravdu hodně. I když Bitcoin za ten týden nic moc nepředvedl, tak alespoň některé altcoiny postupují. Největší rally z těch top altů předvadí Link a IOTA, na kterou jsem včera zpracoval analýzu.

Hlavně u té IOTy to vypadá, že jsme v novém býčím cyklu. Vlastně to tak vypadá i u dalších altcoinů jako je právě Ethereum. Každopádně, na Ethereu jsme se zase posunuli s cenou o něco výš. Zatímco Litecoin standardně pokulhává.

Vlastně moc nechápu, proč je na těchto dvou trzích tak drastický rozdíl – fundamenty v kryptu vůbec nesleduji. Pokud máte někdo přehled, tak se to nebojte napsat do komentářů. Ostatní to jistě ocení.

Aktuální situace na 4H TF ETH/USD

Výsledná podoba toho velkého býčího praporku je mírně odlišná od toho, co jsme měli v grafu nakreslené v předešlém příspěvku. Ale na povaze toho patternu to nic nemění, protože jsem akorát posunul tu spodní hranu níže. Každopádně, že brzy dojde k breakoutu, jak jsem avizoval, se skutečně vyplnilo a Ethereum tak udělalo během jedné svíce přes 9 %.

Po více jak dvou týdnech konečně slušný pohyb, který akorát potvrdil původní směřování trhu. Navíc máme potvrzení v podobě markantně zvýšeného nákupního tlaku. Proto ten pohyb up musíme brát vážně a zatím to jednoduše nevypadá na to, že bychom měli jít dolů. Ovšem nezapomínejte na to, že vyšší TF (3D a weekly) jsou vskutku přepumpované.

Klidně se to může každou chvíli velmi nečekaně sesypat a proto je určitě na místě mít všechny pozice pojištěné stop lossem. I ziskové longy o více jak 20 %, tak mohou být během několika minut ztrátové, což fakt nechcete a proto risk management nepodceňujte. Co se ještě technické stránky věci, tak kurz se drží okolo S/R levelu 430 USD.

Nakonec po té expanzi nastala korekce po lokální S/R level 415,64 USD, což je současně předchozí lokální vrchol. Díky tomu čerstvému kurzovému vývoji se v grafu rýsuje malá býčí vlajka. Z čehož můžeme vyvozovat, že snaha pushnout to ještě výš trh nakupující neopustila. Avšak, jak jsem říkal – je třeba být opatrný.

Indikátory

Co se týče indikátorů technické analýzy, tak na RSI i MACD vidím anomálii v podobě medvědí divergence. Zkrátka křivky nepřekonaly předchozí vrcholy, i když kurzu se to povedlo. Někdo by mohl namítat, že ten čerstvý pokles je uplatnění, ale to si nemyslím, protože i na denním TF je divergence. Ten pád by měl být tedy mnohem větší.

Aktuální situace na 4H TF LTC/USD

Na Litecoinu byla ta situace krapet podobná, ale nakonec se z patternu kurz vylil až po S/R level 51 USD. Je to silný support, takže reakce zde byla očekávaná. Odraz se potvrdil i tím, že 12. srpna se jedna ze svící uzavřela jako býčí hammer s knotem u supportu.

Posléze to sice ještě nemělo moc momentum up, ale když bylo jasné, že je iniciativa tuhle úroveň bránit, tak cena začala růst. Jak sami vidíte, tak ten postup kurzu je hodně agresivní – je pod strmým sklonem. Od toho dna se Litecoin zhodnotil o cca 26 %, což je za tak krátkou dobu dost.

Aktuální cena je u lokálního vrcholu a vidíme, že kurz negativně reaguje. Řekl bych, že brzy uvidíme, zda v té strmé expanzi Litecoin bude pokračovat či se to zhroutí dolů. Jsem totiž v cenových relací, které jsou samy o sobě dost silným pásmem odporu, kde je ta nabídka nemalá.

Indikátory

I na trhu s LTC mám dojem, že je tu možnost vytvoření medvědí divergence na RSI. Samozřejmě za předpokladu, že se povede prorazit, čímž získáme vyšší lokální vrchol. Zároveň je i evidentní, že křivka indikátoru bojuje, aby se vůbec „probila“ do překoupených hodnot. Uvidíme tedy, zda bude mít Litecoin tolik síly, aby se vůbec průraz podařil.

Závěr

Z těchto dvou coinů se prosazuje především Ethereum, tím myslím technickou stránku trhu. Litecoin totiž v relativních číslech udělal za posledních pár dní mnohem větší zhodnocení. Nicméně, už to není tak žhavé, co se týče soustavného a stabilního růstu ceny.

Litecoin je prostě jako počasí a proto není zrovna můj favorit. Na druhou stranu bych řekl, že LTC bude zrovna jedna z těch mincí, kde ten potenciál zhodnocení je mohutný. Ale napřed se musí technicky někam konečně posunout.

Co se týče Etherea, tak bych byl maximálně opatrný kvůli vyšším časovým rámcům – brzy může přijít hluboká korekce a tím nemyslím obyčejný „dip“ jako ten z počátku srpna. Nemluvě o tom, že jsme v cenových relacích, kde je nabídka značná.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Pan Contras
spot_img