[Polední zprávy] • Bitcoin se chystá dnes zdolat klíčový odpor • Ripple splnil požadavky na ISO 20022 • a další novinky

5
(2)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo.

TRHY

Poté, co se býkům začátkem tohoto týdne podařilo prorazit nad klíčový odpor kolem 8 800 USD, se cena BTC neustále zvyšuje. Cena se nyní pohybuje kolem 9 300 USD, býci mají nyní za cíl zdolat odpor ve výši 9 400 USD. Pokud cena přesáhne tento odpor, je velká šance, že bychom mohli vidět Bitcoin růst na 10 000 USD. Hlavní altcoiny kupodivu tentokrát spíše klesají a tak roste dominance Bitcoinu, aktuálně je na 67 %. Sledujte aktuální situaci s našimi analytiky v našich TA.

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat i na Kryptomagazinu – zde.

Naše NEJNOVĚJŠÍ analýzy a přehled nejzajímavějších coinů za uplynulý den najdete zde: DASH/USD, ETH a LTCDále se také můžete podívat na přehled dění na kryptotrzích za včerejšek.  

Kryptoměny

Ripple se údajně stal prvním členem nově vznikajícího globálního standardu ISO 20022. Firma se tak přidala k subjektům zpracovávajícím platby, jako jsou Visa a Swift, a mnoha mezinárodním komerčním a centrálním bankám. ISO 20022 je norma ISO pro elektronickou výměnu dat mezi různými finančními institucemi. Zahrnuje finanční informace přenášené mezi organizacemi, například transakce kreditní nebo debetní kartou, údaje o vypořádání a obchodování s cennými papíry a další platební transakce.

Stuart Levey, který v současné době slouží jako hlavní právník pro HSBC, byl jmenován CEO sdružení Libra. Tento krok byl oznámen ve středu tiskovým prohlášením. Přichází méně než měsíc poté, co sdružení Libra oznámilo rozsáhlé přepracování své iniciativy, ve které bude vydáno několik stabilních mincí vázaných na fiat měny. Navíc zveřejněné materiály naznačují, že projekt se snaží alespoň částečně sladit s úsilím centrálních bank vytvářet vlastní digitální měny.

Kryptoburzy, banky

V Indii byla otevřena nová kryptoburza pro fiat-krypto obchody jen dva měsíce poté, co země zrušila přísný zákaz jednání bank s kryptofirmami. Kryptoburza se sídlem v Bangalore, nazvaná BitPolo, začala fungovat 6. května. Původně byla založena v březnu; téhož měsíce Nejvyšší soud rozhodl proti dlouhodobému moratoriu centrální banky na bankovní podporu související s kryptoměnami. BitPolo podporuje vklady a výběry v rupiích (INR) a páry krypto-fiat s hlavními kryptoměnami, jako je Bitcoin (BTC).

Banka Silvergate oznámila, že v prvním čtvrtletí roku 2020 došlo k nárůstu počtu zákazníků se zájmem o digitální měnu a objemu obchodování s bitcoiny. Za Q1 2020 vzrostl objem obchodování s bitcoiny (BTC) v síti Silvergate Exchange Network (SEN) oproti předchozímu čtvrtletí o 75 %. Objem transakcí SEN BTC také vzrostl o 118 %, s více než 31 000 transakcemi. Od dubna 2020 banka obsluhuje 850 klientů se zájmem o digitální měnu, včetně kryptoburz a těžařů, správců cenných papírů a globálních investorů.

Blockchain, technologie

University College London (UCL) se připojil k řídící radě pro distribuovanou účetní knihu  Hedera Hashgraph. Paolo Tasca – bývalý vedoucí oddělení kryptoměn německé centrální banky Deutsche Bundesbank a zakladatel Centra pro blockchainové technologie UCL – potvrdil, že univerzita je první akademickou institucí, která se k radě připojila. Rada  Hedera Hashgraph sleduje decentralizovaný model řízení, jehož cílem je spojit až 39 mezinárodních organizací z různých průmyslových odvětví. Mezi stávající členy patří mimo jiné Boeing, Deutsche Telekom, Google, IBM a Swisscom Blockchain. Každý člen rady provozuje uzel ve veřejné síti Hedera Hashgraph a je odpovědný za schvalování aktualizací kódové základny platformy Hedera. Platforma, která udržuje svůj zdrojový kód otevřený pro kontrolu, používá algoritmus konsensu založený na hashgrafu, který umožňuje více větví bloků, na rozdíl od jediného řetězce.

Středisko pro alternativní finance v Cambridge (CCAF), které sídlí na obchodní škole v Cambridge Judge Business School, ve středu uvedlo, že bitcoinová těžební mapa by poprvé představila měsíční podíl zemí na globálním hašování a poskytla podrobnější údaje pro srovnání čínských provincií. V celosvětovém měřítku mapa ukazuje, že Čína tvoří 65 % celkového celosvětového hash rate, zatímco USA a Rusko 7 %. Čína je tak stále ještě v popředí, i přesto, že její podíl na hash rate klesl od září zhruba o 10 %. Mapu si můžete prohlédnout na tomto odkazu: BITCOIN MINING MAP

Pokud jste dočetli až sem, můžete podpořit vydávání dalších zpráv například využitím našich linků na registraci na prověřených kryptoburzách Binance nebo BitFinex.  

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img