[Polední zprávy] • Bitcoin propadl o 800 USD během hodiny • CEO Binance zablokoval na Twitteru kritiky výpadků burzy • a další novinky

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Bitcoin zpátky pod 12 000 USD • Vyhledávání termínu Ethereum na Googlu na ročním maximu • a další novinky

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledního dne v kryptosvětě. TRHY Bitcoin v současné době čelí...

[Večerní souhrn článků] • Náklady na transakce na Bitcoin blockchainu minulý týden prudce poklesly • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Vítejte u našich pravidelných poledních zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě.

Trhy

Včera došlo k prudkému poklesu ceny Bitcoinu. Pokles ceny začal kolem 21:45 UTC, když Bitcoin ztratil 800 USD za jedinou hodinu. Během této doby byly na kryptoburze BitMEX zlikvidovány long kontrakty za více než 100 milionů USD. Altcoiny také krvácí, až na několik málo výjimek. Více informací najdete v přehledu trhu a dnešních TA.

Aktuální ceny kryptoměn jsou k dispozici i na Kryptomagazinu – zde.

Naše NEJNOVĚJŠÍ analýzy a přehled nejzajímavějších coinů za včerejšek najdete zde: LTC/USD, XRP/USD tady přehled dění na kryptotrzích za včerejší den.

Kryptoměny

Kryptoburzy, banky

Podvody

Blockchain, technologie

Ripple tvrdí, že XRP Ledger nyní zaštiťují Microsoft, BitSo a BitGo

Ripple aktualizoval klíčové statistiky o množství XRP, které drží, a také o společnostech, které pomáhají s údržbou sítě. Na kryptograficky zabezpečených účtech úschovy zbývá 49 700 000 013 XRP v hodnotě asi 13,8 miliard dolarů. Na konci roku 2017 společnost vložila 55 000 000 000 XRP do úschovy a provedla měsíční plán, podle kterého uvolní 1 miliardu XRP a zpřístupní prostředky společnosti na prodej. Ripple dále tvrdí, že společnost Microsoft zůstává i nadále nejvýznamnějším partnerem pro zpracování transakcí na XRP Ledgeru v síti. Kryptofirmy BitGo a Bitso jsou dva z nejnovějších podniků, přispívajících do sítě. CGI, Berkeley Haas, Telindus, University of Tokyo, GateHub, WorldLink, Bahnhof a Flagship jsou také členy Ripple Net.

Americká pobočka Binance zalistovala Zilliqu

Binance US, obchodní platforma Binance pro zákazníky v USA, oznámila ve čtvrtek 20. února, že přidala podporu pro další kryptoměnu: Zilliqa (ZIL). Binance US, která byla spuštěna minulý měsíc, je digitální burza aktiv, licencovaná od Binance, ale je provozována společností BAM Trading Services se sídlem v San Franciscu.

CEO Binance zablokoval na Twitteru kritiky výpadků burzy

Po neočekávaném výpadku služeb přední kryptoburzy Binance zablokoval její CEO na Twitteru kohokoli, kdo zveřejnil pod příspěvky kritiku Binance nebo otázku, jak je možné, že k výpadkům vždy dochází během prudkých výkyvů cen Bitcoinu. Kolem poledne GMT, Changpeng Zhao tweetoval, že systém byl deaktivován kvůli „neplánované“ údržbě a obchodování bylo dočasně offline. Takový jasný sklon k cenzuře se zdá být v rozporu s původní hlavní ideou kryptoměn.

Australská národní burza plánuje DLT platformu

Australská národní burza NSX Ltd. a finanční instituce iSignthis (ISX), obě veřejně kótované společnosti, oznámily ve čtvrtek, že vytvářejí společný podnik, který bude nabízet digitální platformu pro obchodování s cennými papíry. Nová entita, nazvaná ClearPay, nabídne platformu založenou na technologii distribuované účetní knihy (DLT) a poskytne vypořádání ve stejný den oproti zaplacení (DVP). Společnosti uvedly, že mají v úmyslu soutěžit se společností ClearPay s australskou burzou cenných papírů (ASX), která také ve spolupráci s blockchainovou společností Digital Asset buduje náhradu DLT za zastaralý clearingový systém CHESS, a to poskytováním řešení pro jednodenní vypořádání v odvětví, kde trvá vypořádání až 3 dny.

Zakladel Gemcoinu se přiznal ke zpronevěření fondů v ceně skoro 150 mil. USD

Steve Chen, osoba odpovědná za podvody s kryptoměnou Gemcoin ve výši 100 milionů dolarů v letech 2013–2015, se přiznal k daňovým únikům, spiknutí a spáchání podvodů. Podle ministerstva spravedlnosti (DOJ) bude 62letý obyvatel jižní Kalifornie čelit trestu odnětí svobody minimálně 10 let. Jeho firma Arcadia prodávala investorům svou digitální měnu „Gemcoin“, zajištěnou drahokamy, které ve skutečnosti neexistovaly. MLM systém přilákal 70 000 obětí na celém světě a během dvou let své činnosti zpronevěřil 147 mil. USD.

Korejská státní banka vyvíjí blockchainovou platformu pro vypořádání bondů

V návaznosti na kroky Světové banky a Australské centrální banky, které spojily své síly, aby vydaly finanční dluhopisy na bázi blockchainu Etherea, se Korejská banka chystá rozvíjet systém vydávání dluhopisů s pomocí distribuované účetní knihy (DLT) pro korejský dluhopisový trh. Pokud vše půjde podle plánu, transakce s dluhopisy budou zaznamenány na blockchainu a mohly by položit základ pro systém obchodování v reálném čase.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

12 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
12 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře