[Polední zprávy] • Bitcoin krátce pod 10 000 USD, kryptotrhy pokračují v propadu • a další články

2.3
(3)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. 

TRHY

Kryptotrhy dnes pokračují v prudkém poklesu, kopírují tak vývoj na akciových trzích. Cena bitcoinů (BTC) poprvé od konce července klesla pod 10 000 USD. V posledních třech dnech však prodávající odmítli 12 000 dolarů a převzali trh. Bitcoin se dokonce krátce prodával i za 9 990 USD – po sedmi týdnech cenové akce nad 10 000 USD. Navzdory tomu, že kupující rychle tlačí ceny zpět na pětimístné hodnoty, mnoho obchodníků očekává, že ceny dále poklesnou, aby vyplnily nejnovější tzv. “CME gap” na 9 700 USD. Legendární CME gap nastává, když se trhy agresivně pohybují mimo dobu obchodování, ve které obchodují bitcoinové futures trhy na chicagské obchodní burze, což má za následek cenovou mezeru v grafech. Podrobnější rozbor naleznete v naší nejnovější TA. 

Akciové trhy si po delší době prošly včera výrazným výprodejem. Jen v USA Dow Jones a S&P500 klesaly o 2.78 % a 3.51 %, zatímco Nasdaq odepsal rovnou 4.96 %, což byl ekvivalent více než 730 mld. dolarů. Technologický sektor byl včera hlavním tahounem výprodejů, které se včera jinak týkaly především amerických akcií. Evropa sice klesala také, výprodej byl ale výrazně mírnější. Nervozita na trzích panuje částečně i dnes, kdy se futures na americké i evropské indexy drží v červených číslech.

Naši NEJNOVĚJŠÍ technickou analýzu najdete zde: BTC/USD – Avizovaný dump je tu, kde očekávat obrat?

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat na KMC.

Kryptoměny

Peter Brandt prodal většinu akcií a Bitcoinu a přesunul se do USD

Veteránský technický obchodník, který je v kryptokruzích známý pro přesnou předpověď historického kolapsu bitcoinů z roku 2018, říká, že právě opustil kryptotrh. Peter Brandt, generální ředitel globální obchodní firmy Factor LLC, tweetoval, že prodává většinu svého portfolia v akciích, v devizovém trhu a v BTC, aby se přesunul do amerického dolaru.

Burzy, banky, firmy

BitMEX přidává Chainlink a Tezos

Burza kryptoměnových futures BitMEX zalistuje v příštích týdnech dva nové altcoiny. Jedná se o tokeny Oracle Chainlink (LINK) a protokolu Tezos (XTZ). LINK bude první smlouvou spojenou s DeFi dostupnou na platformě BitMEX a společně s XTZ představují dva z nejvýznamnějších altcoinů s nejvyšší tržní kapitalizací, uvedla společnost BitMEX ve svém oznámení.

Kryptoburza BitHumb shledána částečně odpovědnou za hack v r. 2017

Soudce ústředního okresního soudu v Soulu zamítl dvě žaloby podané jednotlivci proti kontroverzní kryptoburze Bithumb. Jednotlivci požadovali 126 000 USD a 38 000 USD na náhradu škody, související s incidentem narušení dat již v roce 2017. Podle Fn News navrhovatelé Hong a Seo uvedli, že přišli o peníze kvůli phishingovému útoku využívajícímu soukromá data, která byla extrahována hackem z Bithumb. Třetímu žalobci, Jangovi, bylo poskytnuto 5 000 USD na pokrytí jeho celkové ztráty.

BoE: Kryptoměny jsou nestabilní a nevhodné jako platební prostředek

V panelové diskusi s guvernérem Bank of England uvedl guvernér Andrew Bailey, že stablecoiny, bitcoiny a další kryptoměny jsou pro veřejnost obtížné a nevhodné pro tradiční platby, protože věří, že většina maloobchodní veřejnosti stále nerozumí způsobu používání digitálních měn. Podle Baileyho: Pokud mají být stablecoiny široce používány jako platební prostředek, musí mít rovnocenné standardy s těmi, které jsou dnes k dispozici pro jiné formy plateb a formy peněz, které se prostřednictvím nich převádějí.

Blockchain, tech

Všechny fintech firmy budou do 10 let využívat blockchain

Výbor australské vlády pro finanční technologie a regulační technologie zveřejnil zprávu, citující blockchainovou technologii více než 50krát. Zpráva reaguje na první recesi Austrálie za posledních 30 let v důsledku COVID-19. Existují desítky odkazů na technologii blockchain a zpráva uvádí, že potenciál blockchainu se “odhaduje na 175 miliard dolarů ročně do pěti let a 3 biliony dolarů do roku 2030”. Případy použití blockchainu exponenciálně porostou napříč finančními a regulačními sektory: Většina projektů fintech a regtech bude buď postavena převážně na technologii distribuované účetní knihy, nebo na blockchainu během příštích 10 let.

Tip: Pokud jste dočetli až sem a naše články pro vás mají přínos, zvažte podporu našeho webu třeba prostřednictvím nákupu prověřených hardware peněženek Ledger nebo Trezor.

Můžete také využít náš referral, který Vám vrátí 10 % z poplatků na kryptoburze Binance.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 2.3 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Pan Contras

Padá to fest a výplach se ne a ne zastavit, ale právě nyní je třeba se držet zásady neposrat se a neprodat, pakliže nedošlo k prodeji včas. Každý down trend se jednou otočí. Chce to jen klid a kávičku.

Begy

jsem v klidu a s úsměvem na tváři lehce dokupuju

pinďa

Ovce ovce ovce co to vaše YFI se vám nějak hroutí jak si vezmu že to nějaká ovce kupovala za 30K ,35K atd .protože bitcoin je pro ně starý tak se musím smát doufám ovce že se smějete taky při pádu cha cha ccha . https://coinmarketcap.com/currencies/yearn-finance/

hlavě že se tu bylo hafo kolem YFI cha cha cha , zlatý bitcoin .

spot_img