[Polední zprávy] • Bitcoin konsoliduje • Počet aktivních bitcoinových adres dosáhl 2letého maxima • a další novinky

3
(2)

Zprávy a souhrny

Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledního dne v kryptosvětě.

TRHY

Bitcoin za poslední dva týdny přidal 30 %, což vedlo mnoho lidí k domněnce, že začíná další bull run. Zatímco dlouhodobý sentiment je stále na vzestupu, očekává se, že cena BTC se bude nyní spíše chvíli konsolidovat, než zamíří k dalšímu vzestupu. BTC vzrostl o 190 % od pádu během tzv. Černého čtvrtka. Jen v minulém týdnu bylo na burzy vloženo téměř 26 000 BTC (292 milionů USD). Altcoiny následují Bitcoin, až na výjimky jako je Chainlink.

Naši NEJNOVĚJŠÍ technickou analýzu najdete zde: ETH/USD. Přehled trhů si můžete projít zde: Bitcoin propadl o 1 000 USD, vyšlápl si i na Ethereum

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat na KMC.

Kryptoměny

Převod v hodnotě 1 mld. USD v BTC  stál 9 USD

Bitcoinová transakce v hodnotě více než 1 miliardy USD čeří vlny ve světě krypto. Krypto velryba převedla v pondělí celkem 88 989 BTC za transakční poplatek pouhých 9,15 USD. Podle společnosti BitInfoCharts se zdá, že odesílací adresa je připojena ke cold wallet, která patří společnosti Binance. Podle blockchainové technologické firmy Blockstream ušetřila Binance 36 % transakčních poplatků díky škálovacímu řešení SegWit.

Počet aktivních bitcoinových adres dosáhl nejvyšší úrovně za poslední dva roky

Počet aktivních adres v bitcoinové síti překročil tento týden  jeden milion. Jedná se o nejvyšší počet aktivních adres zaznamenaných od ledna 2018, ukazují údaje analytické firmy Glassnode. Údaje jsou založeny na sedmidenním klouzavém průměru, který je součtem počtu aktivních adres za sedmidenní období děleno počtem dní.

Kryptoburzy, banky, firmy

Španělská kryptoplatforma 2gether přišla kvůli hackerům o 1,4 mil. USD

2gether, španělská kryptoplatforma, byla hacknuta a došlo k úniku zhruba 1,4 milionu dolarů. Vedení společnosti tvrdí, že nemá peníze na vyplacení poškozených zákazníků. Generální ředitel Ramon Ferraz Estrada v průběhu několika tweetů v pondělí prohlásil, že narušení z 31. července ovlivnilo krypto investiční účty a odhalilo soukromé klíče uživatelů.

Státem kontrolovaná švýcarská banka zavádí kryptoslužby

Basler Kantonalbank nebo BKB, vládní komerční banka ve Švýcarsku, plánuje prostřednictvím své bankovní pobočky zavést kryptoměnové služby. Podle zprávy místní zpravodajské agentury Finews z 3. srpna dceřiná společnost BKB a národní bankovní skupina Bank Cler pracují na službách, které zákazníkům umožní obchodovat a ukládat kryptoměny. BKB je držitelem většinového podílu ve společnosti Cler, ačkoliv dceřiná společnost vlastní bankovní licenci odděleně od společnosti BKB.

DeFi

V DeFi je nyní uzamčeno přes 4 mld. USD

Statistiky ukazují, že decentralizovaná finanční (DeFi) ekonomika letos masivně rostla, protože celková hodnota (TVL) v DeFi nedávno překročila 4 miliardy dolarů. Podle statistik Defi Pulse patří mezi prvních šest DeFi platforem Maker (půjčování), Compound (půjčování), Synthetix (deriváty), Aave (půjčování), Instadapp (půjčování) a Curve Finance (dex). Z 4,22 miliard dolarů má projekt Maker dnes dominanci kolem 31,9 %.

Cardano pokoří Tezos a bude druhou největší DeFi platformou

Quantstamp, společnost, která audituje kódovou základnu Cardana za poslední dva měsíce, se domnívá, že po hard forku Shelley bude Cardano dvojkou za Ethereem (ETH) a zastíní tak svého rivala Tezos (XTZ). Generální ředitel Quantstampu Richard Ma řekl pro Cointelegraf, že podle jeho názoru má Cardano nejlepší kód ze všech blockchainových projektů. Domnívá se, že je srovnatelný s ETH 2.0 Prysm.

Huobi otevírá Huobi Labs pro vývoj DeFi projektů

Huobi Group zřídila platformu Huobi DeFi Labs, která se zaměří na výzkum, inovace a vývoj projektů v decentralizovaném finančním sektoru na kryptografickém trhu. Skupina Huobi uvedla, že přidělí počáteční investiční fond ve výši „desítek milionů dolarů“ do Huobi DeFi Labs, aby vybudovala futuristický decentralizovaný finanční ekosystém.

Tip: Pokud jste dočetli až sem a naše články pro vás mají přínos, zvažte podporu našeho webu třeba prostřednictvím nákupu prověřených hardware peněženek Ledger nebo Trezor.

Můžete také využít náš referral, který Vám vrátí 10% z poplatků na kryptoburze Binance.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
ppetr1

Krypto velryba převedla v pondělí celkem 88 98 BTC – o cem to tedy vypovida!boze muj je nestesti takto informovat – burza si prevede mezi jednou penezenkou btc (tedy mezi sebou) a je z toho hned clanek o VELRYBACH !!!
az to nekdo prevede mezi jednotlivymi penezenkami mimo burzu tak nas laskave informujte – ja zatim vidim prevody okolo 300ks. jen v sobotu to byla vyjimka cca 3 000ks – nikoli 90 000ks BTC !!!!!!
laskave si neplete pojmy a dojmy.

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: