[Polední zprávy] • Bitcoin je největší bublina všech dob, říká Peter Schiff… Opět • Ripple investuje do japonské pobočky SBI MoneyTap • a další články

3
(4)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Soud schválil rehabilitační plán kryptoburzy MT. Gox • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Coinbase oznámila plán na IPO, trhy se vzpamatovaly, Bitcoin opět nad 50 000 USD • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Poté, co Coinbase informovala o...
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. 

TRHY

Po krvavé středě Bitcoin bojuje o 13 000 USD a ETH o 400 USD. Kryptoměna prudce vzrostla a dosáhla dalšího maxima roku 2020. Ve skutečnosti to s cenou 13 865 USD bylo o kousek dál, než činil loňský rekord. Nemělo se to ale stát, protože situace se obrátila poměrně energicky. V následujících hodinách Bitcoin prudce na hodnotě poklesl. To vedlo k dennímu minimu na přibližně 12 920 USD. Jinými slovy, primární kryptoměna ztratila téměř 1 000 dolarů jen během několika hodinových svíček.

Naši NEJNOVĚJŠÍ technickou analýzu najdete zde: 29.10.20 Technická analýza BTC/USD – Blíží se konec měsíce, velký pohyb na obzoru? 

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat na KMC.

Kryptoměny

Nový token KP3R od Andre Cronje za pár hodin prudce narostl o 2000 %

Nově spuštěný token zakladatele společnosti Yearn Finance, Andreho Cronjeho, raketově vzrostl během pouhých několika hodin od svého spuštění, když se se objevili “degen farmers”. Nový token s názvem KP3R je určen pro nejnovější projekt společnosti Cronje s názvem Keep3r Network, který je decentralizovaným gigantickým trhem s inteligentním kontraktem pro technické úlohy. Během několika hodin od spuštění tokenu se do něj obchodníci a “degen farmers” pustili a způsobili prudký nárůst ceny, která podle Uniswap.info před pár hodinami dosáhla výše více než 180 $.

Bitcoin je největší bublina všech dob, říká Peter Schiff… Opět

Bitcoinový skeptik Peter Schiff se opakuje: Tento zlatý brouk, který je známý tím, že je vlastníkem jediné bitcoinové peněženky, tvrdil, že tentokrát – na rozdíl od jeho dalších neúspěšných předpovědí – Bitcoin už skutečně padne. Krátce před cenovou korekcí 20. října 2020 se investor vydal na Twitter, aby přednesl své myšlenky na slavnou kryptoměnu a prohlásil, že je to nejhorší bublina, jakou kdy viděl. Schiff vysvětlil, že „úroveň přesvědčení, kterou kupující mají“, je tak vysoká, že překonává slavné temné epizody v historii financí, jako je bublina dot-com nebo realitní krize z roku 2006.

Avanti se stává nejnovějším kryptoměnou pro získání bankovní charty ve Wyomingu

Profil Wyomingu (jako státu příznivého pro kryptoměny) je na vzestupu. Společnost Avanti získala jednomyslné schválení bankovní listiny bankovní radou státu Wyoming – v hlasování to bylo 8:0. Avanti se připojuje ke společnosti Kraken Financial v Cheyenne ve státě Wyoming, která v září získala bankovní listinu. To znamená, že Avanti může působit jako národní banka.

Ripple investuje do japonské pobočky SBI MoneyTap

Společnost Ripple plánuje investovat do společnosti MoneyTap, společnosti zabývající se platbami na blockchainu, která se zrodila prostřednictvím společného podniku mezi začínající společností se sídlem v San Francisku a japonskou společností SBI Holdings. Společnosti tyto plány oznámily ve středu.

Banky, burzy, firmy

Kryptoburza Gemini od Winklevossových dvojčat nyní podporuje euro (EUR)

Winklevossa Dvojčata – Tyler a Cameron Winklevossovi – jsou spoluzakladateli společnosti Gemini Trust Company, LLC (která provozuje burzu digitálních aktiv Gemini) a také rodinné kanceláře Winklevoss Capital Management, LLC. Ve včerejším blogovém příspěvku Team Gemini uvedl, že burza nyní podporuje Euro pro vklady a obchodování. Nyní je možné koupit všechny kryptoměny (na platformě Gemini) za EUR prostřednictvím mobilní aplikace Gemini, anebo na webu Gemini buď pomocí debetní karty, nebo euro převodem z vašeho bankovního účtu přes SWIFT nebo SEPA.

Binance provede změny, protože „obchodník“ podvádí likviditu na ETHUSD Futures

Podle Gongova tweetu se Binance domnívá, že jde o „úmyslnou sabotáž“ konkurenta, a uvedl:

“Stalo se to na futures ETHUSD. Bylo to způsobeno jedním obchodníkem. Věříme, že se může jednat o úmyslnou sabotáž konkurenta. Obchodník sám přišel o spoustu peněz. Ale také způsobil spuštění dalších stop příkazů. V budoucnu provedeme několik změn, abychom tyto pokusy co nejvíce omezily.”

Vzhledem ke stavu objednávek se objevilo nemálo hlasů, že tvrzení o jediném obchodníkovi, který může sám podvádět a ovlivňovat celou likviditu, působí dosti nevěrohodně.

Regulace, CBDC

CEO Mastercard je na straně CBDC, aby pomohl nebankovní světové populaci

Bitcoin není užitečným nástrojem finančního začlenění do světových nebankovních populací, protože jeho volatilita je děsí. Toto je názor generálního ředitele společnosti Mastercard Ajay Banga, který přednesl dne 27. října na konferenci Fortune Global Conference 2020. Podle Banga se společnost Mastercard zavázala, že do roku 2025 dosáhne poslední miliardy zbývající nebankovní populace na světě.

Proč indický kryptoprůmysl potřebuje jasná regulační pravidla více než kdy jindy?

Před dvěma lety (v dubnu 2018) se sen o tom, že se jedna z největších populací na světě stane zaníceným osvojitelem kryptoměny, zastavil. Reserve Bank of India (RBI) vydala oběžník, který bankám bránil v poskytování formálních finančních služeb indickým kryptoburzovním společnostem a 1 milion uživatelů kryptoměny v zemi zůstal uvězněn.

Digitální jüan bude bojovat proti americké „dolarizaci“, říká bývalý guvernér PBoC

Přístup čínské digitální měny zvýhodní její domácí maloobchodní systém a zabrání dolarizaci ekonomiky, říká jeden bývalý vysoký úředník. Zhou Xiaochuan, prezident Čínské finanční asociace a bývalý guvernér Čínské lidové banky (PBoC), řekl účastníkům konference Eurasia Forum dne 27. října, že zaměření centrální banky na vytváření digitální měny se značně liší od zaměření země.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

3 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře