[Polední zprávy] • Bitcoin dál roste, dosáhl další mety, 11 000 USD • Revolut přidává možnost obchodování s XLM • a další novinky

4
(6)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledního dne v kryptosvětě.

TRHY

Cena Bitcoinu se během několika posledních hodin protlačila přes hranici 11 000 USD a dosáhla tak nového ATH pro 2020 na 11 394 USD. Akciové trhy vykázaly v pondělí působivé růsty v čele s Amazon a Apple, akcie tech firem tak rostou zejména díky očekávání nového stimulačního balíčku od vlády USA. Více se dozvíte v našich TA.

Naši NEJNOVĚJŠÍ technickou analýzu najdete zde: BTC/USD a ETH/USD. Přehled trhů si můžete projít zde: BULL MARKET: Bitcoin musí udržet 10 500 USD.

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat na KMC.

Kryptoměny

500 mil. USD v bitconových pozicích zlikvidováno během 24 hodin růstu BTC

Bitcoin v posledních dnech zažil prudký nárůst ceny. V době psaní tohoto článku se aktivum obchoduje za 10 900, růst dosáhl více než 10% během 24 hodin. Tato cenová akce byla očekávána mnoha komentátory trhu. Údaje však naznačují, že bylo dosaženo také mnoho pozic u obchodníků s bitcoiny, což naznačuje, že neočekávali, že se aktivum bude pohybovat tak rychle. Data naznačují, že v posledních 24 hodinách došlo k likvidaci bitcoinových pozic s pákovým efektem (dlouhých i krátkých) v hodnotě více než 500 milionů dolarů.

Bitcoin trenduje i na Twitteru a v mainstreamových médiích

Bitcoin, který má nyní na Twitteru vlastní emoji díky Jacku Dorseymu, v posledních 24 hodinách v USA trenduje s 61 000 tweety. Finanční zpravodajská média, jako jsou Fortune, Bloomberg, MarketWatch, CNBC a Kitco, také zvýšila pokrytí tohoto aktiva za posledních 24 hodin.

Kryptoburzy, banky, firmy

Revolut přidává možnost obchodování s XLM, zatím jen někde

Revolut uvedl, že zákazníci budou nyní moci obchodovat a držet XLM na platformě. Podle prohlášení bylo přidání Stellaru reakcí na „drtivou poptávku“ ze strany uživatelů. Revolut v současné době podporuje celkem šest kryptoměn, včetně BTC, ETH, XRP a BCH. XLM je zatím dostupné jen v některých zemích, včetně ČR.

BTC Futures na BAKKTu dosáhly nového ATH

Objemy obchodů s bitcoinovými futures, které nabízí Bakkt, vykázaly 27. července nový rekord, když dosáhly celkem 11 509 kontraktů. Vzhledem k tomu, že každá smlouva představuje 1 BTC, včera došlo k pohybu zhruba 127 milionů dolarů. Stojí za povšimnutí, že poslední historicky nejvyšší objem obchodování z 19. prosince 2019 má jen 6 312 smluv.

P2P LocalBitcoins zavádí dohled nad transakcemi od Elliptic

Známá peer-to-peer platforma LocalBitcoins, původně pro své anonymní bitcoinové swapy, přidala dva nástroje pro sledování blockchainů od analytické společnosti Elliptic, protože pokračuje v rušení možností pro kriminální obchodování s kryptoměnami.

Hackeři přesunuli 27 mil. USD v kryptu z hacku kryptoburzy Bitfinex

Whale Alert oznámil devět převodů finančních prostředků vázaných na hack kryptoburzy Bitfinex z roku 2016. Bitfinex byl hacknut v srpnu 2016 a narušení bezpečnosti mělo za následek krádež téměř 120 000 BTC – částka v hodnotě 72 milionů USD za tehdy aktuální ceny. Kryptoburza později tuto ztrátu nahradila a vytvořila token jako prostředek pro odškodnění postižených.

Blockchain, tech

Blockchainová firma Polkadot získala investici 43 mil. USD

Projekt Polkadot, vyzývatel Etherea, získal prodejem soukromých tokenů 43,3 milionu dolarů. Na prodeji, který trval tři dny od 24. do 27. července, došlo k účasti několika investorů. Celkem přispěli téměř 3 982 bitcoiny prostřednictvím 1 059 transakcí, podle adresy spojené s Polkadotem. Díky prodeji získali investoři nativní tokeny Polkadotu DOT, které byly údajně k dispozici za 125 USD za kus.

Tip: Pokud jste dočetli až sem a naše články pro vás mají přínos, zvažte podporu našeho webu třeba prostřednictvím nákupu prověřených hardware peněženek Ledger nebo Trezor.

Můžete také využít náš referral, který Vám vrátí 10% z poplatků na kryptoburze Binance.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Ori

Data naznačují, že v posledních 24 hodinách došlo k likvidaci bitcoinových pozic s pákovým efektem (dlouhých i krátkých) v hodnotě více než 500 milionů dolarů.
——————————————————————————————————————–
Tahle věta mě velmi potěšila děkuji všem spekulnatům že přišli o své trencle a baráky (chtěli nám btc shortnout dolů,nas*rat vám když chcete hamižně hrabat )protože ty kecy jak každý vydělává desítky procent už jsou fakt ohrané a směšné .

spot_img