[Polední zprávy] • Analytik: Je 90% šance, že Bitcoin už neuzavře pod 11 000 USD • a další články

4.5
(2)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Ripple vytváří blockchain pro centrální banky • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Bitcoin opět silně koreluje s tradičními trhy • Známé dílo od Banksyho spáleno a ztokenizováno • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Navzdory tomu, že se Bitcoin...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. 

TRHY

Bitcoin dokázal za posledních 24 hodin prolomit 11 700 USD a na spotových burzách, jako je Bitstamp, dosáhl až 11 730 USD. Největší kryptoměna na světě podle tržní kapitalizace poté klesala a klesla až na 11 313 USD, než se v době psaní článku ustálila nad 11 400 USD. Naproti tomu množství bitcoinů uzamčených v DeFi se stále zvyšuje a nyní se blíží 150 000 BTC. Pro více informací se podívejte na naše TA a přehled trhů. 

Naši NEJNOVĚJŠÍ technickou analýzu najdete zde: BTC/USD – Kde je krátkodobý target expanze? (Update 2) a přehled trhů tady: BTC – Téměř 2000 USD růst k 11 700 dolarů.

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat na KMC.

Kryptoměny

Analytik: Je 90% šance, že Bitcoin už neuzavře pod 11 000 USD

Timothy Peterson z Cane Island Alternative Advisors dává Bitcoinu 90% šanci, že zůstane nad 11 000 USD. Nejnižší forwardová cena bitcoinů je podle Metcalfova zákona 11 004 USD. Peterson používá Metcalfův zákon ke správné prognóze cenového pohybu bitcoinů od roku 2018. Předpověděl, že hodnota Bitcoinu bude do 30. listopadu 2020 oceněna na 12 000 USD.

Banky, burzy, firmy

Serena Williams odstranila zmínky o Coinbase po apolitickém vyjádření vedení

Společnost Serena Ventures, založená známou tenistkou Serenou Williams v roce 2014, vyřadila Coinbase ze seznamu společností, do kterých VC investovala a to několik týdnů po kontroverzním apolitickém přístupu iniciovaném kryptoburzou. Otázkou zůstává, zda tento vývoj souvisí s apolitickým přístupem platformy digitálních aktiv se sídlem v USA, která se kvůli svému apolitickému postoji stala terčem výtek.

DeFi

Coti spouští Fear index pro DeFi trhy

Fintech platforma COTI zavedla decentralizovaný index volatility kryptoměn (cVIX), který investorům pomůže vyhodnotit a kvantifikovat rizika. CVIX, který byl spuštěn v úterý, je výslovně určen pro trh decentralizovaného financování (DeFi). Index je vytvořen výpočtem indexu decentralizované volatility z cen opcí na kryptoměnu a jako zdroj pro požadovaná finanční data využívá síť Oraclelink. Takové indexy se někdy označují jako „indexy strachu“, protože často odrážejí obavy trhu o podkladové aktivum. Index bude zpočátku podporovat obchody a vklady v Ethereu (ETH) a stablecoinu Tether (USDT) a brzy přidá další tokeny. Obchodníci se mohou zajistit proti potenciálnímu nárůstu volatility trhu tím, že zaujmou dlouhou pozici v cVIX.

Regulace, CBDC

MMF, Světová banka a země G20 vytvoří společná pravidla pro CBDC

Mezinárodní finanční orgány a 20 největších světových ekonomik zavádějí oficiální standardy pro regulaci a vydávání suverénních digitálních měn. Skupina dvaceti zemí(G20) – organizace ministrů financí a guvernérů centrálních bank zastupujících Evropskou unii a 19 zemí na všech kontinentech – uvedla ve své úterní zprávě, že spolupracuje s Mezinárodním měnovým fondem (MMF), Světovou bankou a Bankou pro mezinárodní platby (BIS) na formalizaci používání digitálních měn centrální banky (CBDC) v bankovních systémech. Podle zprávy do konce roku 2022 členové G20, MMF, Světová banka a BIS dokončí regulační rámce stablecoinů a výzkum a výběr návrhů, technologií a experimentů CBDC.

Kolem 100 italských bank je už na blockchainu

Po posledním přírůstku 42 bank celkem cca 100 italských bank oficiálně působí v bankovní blockchainové síti země s názvem Spunta, postavené na R3 Corda. Zprávu v úterý oznámila Italská bankovní asociace (ABI). Banky se k blockchainovému projektu, jehož cílem je zlepšit mezibankovní přenos dat a rychlosti vypořádání, poprvé připojily v březnu 2020 a do května se do sítě připojilo 55 bank. Podle oznámení ABI bylo od března zpracováno 204 milionů transakcí na infrastruktuře Spunta a asociace předpovídá, že tento počet do konce roku překročí 350 milionů. Blockchain urychluje komplikovaný proces mezibankovního vyrovnání, kdy se banky musí dohodnout na tom, kolik peněz dluží jedna banka druhé. Začátkem tohoto roku představitel ABI uvedl, že vyrovnání tradičně trvalo několik týdnů, ale protože blockchain uchovává ověřený protokol mezibankovního převodu, zpracování lze provést do jednoho dne. Spunta je projekt vytvořený společností ABI Labs, která začala testovat mezibankovní převody na Corda již v roce 2018.

Ruská centrální banka plánuje digitální rubl

Ruská centrální banka v nové zprávě, kterou dnes zveřejnila, navrhla možnost vydávat vlastní digitální měnu centrální banky, digitální rubl. Digitální rubl bude elektronickou verzí ruské národní měny a bude doplňovat hotovost. Banka uvedla, že uživatelé budou moci používat digitální peněženky pro CBDC a také převádět své peníze „volně“ mezi digitálními rubly na hotovost nebo bankovní účet a zpět. Banka usoudila, že chce zavést CBDC, protože používání „digitálních finančních technologií“ se rozšířilo v Rusku i jinde, protože rostoucí počet jejích občanů nyní upřednostňuje bezhotovostní platby.

První indická kryptoburza navrhuje sandbox pro kryptoregulace

Kryptoburza BuyUcoin prosazuje v Indii regulační sandbox pro kryptoměny. Návrh izolovaného prostoru vyžaduje daňový rámec pro kryptoměny. Navrhuje také otevřenou platformu, která by slučovala data z burz a směrovala je indickým regulačním orgánům pomocí API.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

3 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře