[Polední zprávy] • Homeland Security považuje krypto za problém • Estonská firma vyvíjí kvantově odolný blockchain • a další novinky

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Zde najdete stručné shrnutí těch nejdůležitějších zpráv za posledních 24 hodin, pod shrnutím potom získáte ke každé zprávě další informace. 

Trhy

Dnes došlo na kryptotrzích k menším korekcím, Bitcoin neprorazil onu už snad zakletou hranici 9 500 USD a nyní se pohybuje okolo 9 200 USD a spíše klesá. Altcoiny tentokrát následují a také se pohybují spíše v červených číslech. Zatím není propad nijak dramatický. Naše aktuální analýzy najdete zde: BTC/USD a komodita zlato. A aby vám neutekly dnešní analýzy, dejte follow naší FB stránce nebo si aktivujte upozornění zvonečkem vlevo dole.

Tip: Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat i na Kryptomagazinu – zde.

Kryptoměny

Burzy / Banky

Technologie

Regulace

Obchodní válka mezi Čínou a USA je i důvod odložení oběda Justina Suna s Warrenem Buffetem

Akce se měla konat 25. července v San Franciscu. Těsně před tím však Nadace TRON oznámila, že Justin Sun onemocněl s ledvinami a oběd musel být odložen. Až do dnešního dne však nebylo pro vysoce očekávanou událost stanoveno nové datum. Podle zdroje blízkého této záležitosti se objevily nové informace o skutečném důvodu odložení události. Čínská státní správa se údajně zapojila a vyvinula extrémní tlak na některé zaměstnance TRONu, vyhrožovala jejich zadržením a požadovala, aby Justin Sun zrušil charitativní oběd. Podle zdroje BlockTV byla hlavním důvodem, proč se Čína zapojila, obchodní válka mezi zemí a USA, která byla v létě na vrcholu.

Square Cash App zavádí poplatek 1,76% za nákup BTC

Aplikace Square Cash App má potenciál pro růst v sektoru bitcoinů, protože zákazníkům ze Spojených států usnadňuje nákup bitcoinů přímo pomocí jejich debetních karet. Spolu se zprávami o rostoucích objemech Square oznámil, že za nákup bitcoinů bude nyní účtován poplatek 1,76 %. Tento poplatek však byl zjevně přítomen již ve formě spreadu mezi nákupní a prodejní cenou. Nyní je spread pryč a tento paušální poplatek ho nahradil, což zvyšuje transparentnost. Aplikace Square Cash App je podle výpočtů levnější pro nákup bitcoinů až do částky 171 USD, ale pro nákupy větší než 171 USD je Coinbase levnější.

Nová hongkongská kryptoburza bude konkurovat BAKKTu? Nabízí futures v BTC a další služby

Po 19 měsících vývoje byla spuštěna AAX, hongkongská kryptoburza, která využívá technologii londýnské burzy (LSE). AAX se zaměřuje na retailové a institucionální investory prostřednictvím spotových, futures a mimoburzovních peer-to-peer obchodů. LSE dříve uvedla, že AAX bude první kryptoburza, která využije jejich Millennium Exchange. Významné akciové trhy, jako jsou Londýnská a Hongkongská burza, také používají technologii obchodní platformy z LSE. Kromě obchodování krypto-krypto párů nabízí společnost AAX trh derivátů, kde se zaměří na nabídku tzv. perpetual futures kontraktů,  vypořádaných v bitcoinech. Tyto smlouvy, které nemají datum vypršení platnosti, budou vázány na výkon pěti digitálních aktiv – Bitcoinu, Etherea, Ripple, Litecoinu a EOS – a bude možné využít obchodování až se 100x pákou.

Čínské banky s vládou v Šanghaji připravují společný projekt na blockchainu na obchodování

Městská vláda v Šanghaji spojila své síly s finančními institucemi, aby vytvořila alianci na podporu využívání blockchainu pro globální obchod. The Global Times informoval 7. listopadu, že během čínského mezinárodního dovozního veletrhu Expo městská obchodní komise v Šanghaji, celní úřad v Šanghaji a zástupci šesti poboček bank – včetně Čínské lidové banky a Bank of Communications – podepsali návrh Blockchain Alliance pro oblast e-přístavu města.

Estonská firma vyvíjí kvantově odolný blockchain

Quube, společnost registrovaná v Estonsku, bude údajně první, kdo vyvinul kvantově rezistentní blockchainová řešení s cílem zabránit potenciálním kvantovým počítačovým útokům, které jsou podle společnosti hrozbou v blízké budoucnosti.

Americký úřad Homeland Security považuje kryptoměny za vážný problém

Nedávno na jednání Výboru Senátu USA pro vnitřní bezpečnost a vládní záležitosti přednesl americký senátor Mitt Romney (R-UT) své obavy ohledně kryptoměn a toho, zda ohrožují vnitřní bezpečnost. Na otázku rychle reagoval ředitel FBI Christopher Wray, který důrazně prohlásil, že kryptoměna „je již významná záležitost“ a že se „stane větší a větší.“

Co číst dál?

CryptoMood – česká aplikace dobývající svět

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img