[Polední zprávy] • CEO Morgan Creek: Prodejte akcie Amazonu a kupte Bitcoin • Binance US zalistovala QTUM • a další novinky

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Nová kryptoměnová burza dnes oznámena • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Meme token zalistován na kryptoburze Poloniex, cena vyletěla o 100 % • a další články

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě.  TRHY Bitcoin se nyní obchoduje v...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Zde najdete stručné shrnutí těch nejdůležitějších zpráv za posledních 24 hodin. Pod shrnutím potom získáte ke každé zprávě další informace. 

Trhy

Od včerejšího dne nedošlo v ceně Bitcoinu k výraznému posunu ani na jednu stranu. Trh je zatím spíše klidný a vyčkává. Altcoiny oproti tomu jsou dnes nyní spíše lehce v červených číslech, nejvíce se propadl Bitcoin SV (-4,27%). Dominance BTC je dnes zatím také na 65,9%. Naše aktuální analýzy najdete zde: IOTA/USD a BNB/USD a BNB/BTC.

Tip: Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat i na Kryptomagazinu – zde.

Kryptoměny

Burzy / Banky

Technologie / Mining

Regulace

CEO Morgan Creek: Prodejte akcie Amazonu a kupte Bitcoin

CEO společnosti Morgan Creek Capital Mark Yusko dnes přednášel během summitu o digitálních aktivech a poskytl publiku několik jednoduchých, ale možná kontroverzních rad: „prodejte své akcie Amazonu a nakupte bitcoiny.“ Yusko řekl během přednášky, že Bitcoin je další průkopnickou technologií a že je v současné době největší příležitostí k vytvoření bohatství, jaká existuje.

Nyní můžete platit kryptem za letenky od 650 aerolinek

13. listopadu oznámil švýcarský zpracovatel digitálních plateb Utrust nové partnerství s průkopníkem v oblasti cestovního průmyslu, firmou Alternative Airlines. Obě společnosti plánují poskytnout zákazníkům možnost rezervovat si lety a platit kryptoměnami, jako jsou Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Dash, DigiByte (DGB) a nativní token Utrustu, UTK. Spolupráce mezi oběma společnostmi představí klientům okamžité přeshraniční transakce, ochranu kupujících a vypořádání krypto-peněžních transakcí. Webové stránky cestovní kanceláře umožní zákazníkům vyhledávat a rezervovat letenky od 650 leteckých společností, jako jsou např. Delta, United, British Airways, Virgin a Emirates.

Binance US zalistovala QTUM

Binance.US, obchodní platforma Binance pro zákazníky se sídlem v USA, oznámila ve čtvrtek (14. listopadu), že bude přidávat podporu pro další kryptoměnu: QTUM.

Huobi Chain je nyní open source network

Huobi Chain – blockchain, vytvořený touto společností, se stal open source sítí. Projekt ve spolupráci s Nervos umožní společnostem založit vlastní blockchainovou síť, tokenizovat aktiva nebo vytvořit decentralizované finanční služby (DeFi).

Čínská blockchain a fintech firma zažádala o IPO na newyorské burze

OneConnect Financial Technology, blockchain a fintech pobočka čínského pojišťovacího gigantu Ping An, požádala o počáteční veřejnou nabídku (IPO) v USA. Společnost se sídlem v Shenzhenu vyvíjí technologie AI, velká data a blockchain jako součást pojištění obří fintech strategie. OneConnect provozuje proprietární blockchain, FiMAX, který byl nasazen HongKong Monetary Authority k vybudování blockchainové obchodní finanční platformy s názvem eTradeConnect.

Canaan chce vybrat až 100 mil. USD během americké IPO

Hangzhou, čínský výrobce minerů Avalon, ve středu aktualizoval svoji žádost o IPO u americké komise pro cenné papíry a burzy (SEC). Jeho cílem je nabídnout 10 milionů amerických depozitářských akcií (ADS), v ceně v rozmezí 9 až 11 USD za každou. Pokud by Canaan získal dostatečný investiční zájem, tato IPO by vynesla na 100 milionů dolarů.

EU musí koordinovat regulace kryptoměn, pokud chce být lídrem

Evropa má potenciál stát se globálním lídrem v oblasti kryptoměn, pokud se jí podaří vytvořit společný přístup k regulaci tohoto odvětví. Alespoň tolik vyjádření Asociace pro finanční trhy v Evropě (AFME), v nové zprávě zveřejněné 14. listopadu. Nová zpráva AFME uvádí pět doporučení pro dosažení koordinovaného dohledu a regulace kryptoaktiv. Hlavním z nich je zavedení celoevropského schématu klasifikace kryptoaktiv, které může podpořit společné porozumění různým pojmům a činnostem, vztahujícím se k kryptoaktivům ve finančních službách.

Co číst dále?

[Večerní souhrn článků] • Ripple a Nium spolupracují se společností VISA • Správce burzy MT Gox pozdrží distribuci Bitcoinu

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře