[Polední zprávy] • BTC propadá pod 8 800 USD • OKEx pod DDoS útokem • a další novinky

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Vítejte u našich pravidelných poledních zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během posledních 24 hodin událo v kryptosvětě.

TRHY

Bitcoin se propadl pod 8 800 USD a altcoiny ho až na výjimky následují do červených čísel. Začínají se vynořovat úvahy o tom, že kryptoinvestoři v Asii vybírají své fondy kvůli problémům na místních trzích, způsobených výpadky v dodávkách a karanténami. A protože Asie je pro kryptoměny jeden z nejdůležitějších trhů, způsobilo to globální masivní pokles cen.

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat i na Kryptomagazinu – zde.

Naše NEJNOVĚJŠÍ analýzy a přehled nejzajímavějších coinů za včerejšek najdete zde: BTC/USD, LTC/USD a tady přehled dění na trzích za včerejší den.

Kryptoměny

Kryptoburzy, banky

Blockchain, technologie

Digitální peníze poprvé v prestižním výběru MIT Top 10 průlomových technologií

Čínští vůdci očividně považují Libru, která měla být zajištěna košem měn, včetně USD, jako hrozbu: mohla by posílit nepřiměřenou moc Ameriky nad globálním finančním systémem, který pramení z role dolaru jako světové de facto rezervní měny. Nyní Čína hodlá propagovat své digitální renminbi na mezinárodní úrovni. Libra od Facebooku se tak stala geopolitickým nástrojem. V říjnu 2019 CEO Facebooku Mark Zuckerberg slíbil americkému kongresu, že Libra „rozšíří americké finanční vedení a naše demokratické hodnoty a dohled nad světem“. Začala tak válka o digitální peníze. Proč na tom záleží? S klesajícím využíváním fyzické hotovosti dochází i ke ztrátě svobody během transakcí. Digitální měny nabízí transakce bez prostředníka. Technologie digitálních měn by mohla být použita k novému rozdělení globálního finančního systému.

Revolut přinese kryptoměny do 50 států USA

Poté, co Revolut získal 500 milionů USD od investorů a tím se zvedlo celkové ocenění tohoto fintech jednorožce na 5,5 miliardy USD, je Revolut jednou z největších fintech firem v Evropě. Revolut je v Evropě již zavedený, umožňuje uživatelům nakupovat a prodávat bitcoiny (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC), Bitcoin Cash (BCH) a Ripple (XRP) za jednu z 29 fiat měn. Revolut nyní plánuje, že začne nabízet stejnou službu svým klientům ve všech 50 státech USA.

Coinbase testuje kontroverzní technologii pro rozpoznání obličeje Clearview

Coinbase, americká kryptoburza s více 30 miliónů celkových účtů, testovala technologii rozpoznávání obličeje Clearview AI, podle BuzzFeed News. Coinbase však popřela, že test zahrnoval údaje o zákaznících. Kontroverzní software je předmětem intenzivního zkoumání, protože článek v New York Times odhalil databázi společnosti s více než třemi miliardami obrázků, pořízenými z „milionů“ webových stránek a platforem sociálních médií bez souhlasu uživatelů nebo vydavatelů. Některé z těchto společností a platforem, včetně Facebooku, Google a Twitteru, vyhrožují nyní společnosti Clearview AI právními kroky.

OKEx pod DDoS útokem, klientské fondy nejsou v ohrožení

Kryptoburza OKEx zažila včera v noci útok DDoS (Distributed Denial-of-Service), ale tvrdí, že žádná uživatelská aktiva nebyla útokem ovlivněna. Mluvčí OKEx sdělil, že útok byl zlomyslným pokusem narušit normální provoz serveru burzy. Generální ředitel OKEx Jay Hao označil útok jako “rozsáhlý” na svém účtu Weibo s tím, že za ním stojí konkurenti. Tým technické podpory OKEx útok odhalil a reagoval “rychle”.

Prohlížeč Brave integroval WayBackMachine, internetový archiv

Prohlížeč Brave integroval do své platformy WaybackMachine, internetový archiv, aby přivedl zpět “mrtvé stránky”, které uživatelům dávají chybovou zprávu. Nová verze prohlížeče Brave v počítači zjistí, že uživatel obdržel chybovou hlášku – včetně slavné chyby 404 – a pošle uživateli rozbalovací oznámení s dotazem, zda by se chtěl podívat na archivovanou verzi této stránky.

Kaspersky testuje blockchainovou aplikaci pro volby

Volby na blockchainu získávají ve Spojených státech více pozornosti, a to navzdory propastnému selhání mobilního hlasování ve státě Iowa začátkem tohoto měsíce. Společnosti v popředí blockchainové technologie si uvědomují potenciál produktů, které vyvíjejí, aby nejen transformovaly globální ekonomiku, ale také způsob, jakým voliči odevzdávají své hlasovací lístky. Tento týden to udělala společnost Kaspersky Lab, zabývající se kybernetickou bezpečností. Společnost představila nový typ hlasovacího nástroje, založeného na blockchainu, pomocí systému Polys, který byl spuštěn v listopadu 2017 a jehož cílem je účinný a bezpečný způsob hlasování online. Podle Polys budou voličům vydány jedinečné QR kódy nebo tokeny. Z kryptografického hlediska by volby probíhající v tomto systému fungovaly jako technologie distribuované knihy; hlas by byl šifrován a spojení mezi voličem, který ho odevzdal, by bylo ověřeno. Voliči by si pak mohli potvrdit, že jejich hlas byl zaznamenán na blockchainu.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img