Technická analýza 27.02.20 [BTC] Na dnešek se propad zastavil, ale o víkendu čekáme znovu pohyb

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Dogecoin pumpuje po videu na Tik Toku • Telegram ukončí provoz TON sítě v srpnu • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Trhy mají...

[Polední zprávy] • Profi trader: Žádná pozice není nyní nejlepší pro Bitcoin • Ethereum se stává dominantním u evropských krypto startupů • a další...

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého víkendu v kryptosvětě událo. TRHY Bitcoin zůstává...
Jan Kopil
Jan Kopil
Živím sa obchodovaním s kryptomenami na základe fundamentov, TA a indikátorov. Začalo to ako hobby, následne part time a momentálne už viac než 2 roky full time. Tento druh trejdingu a analyzovania je nekonečná denná práca. Znamená to zahodiť všetky predošlé analýzy do koša a začínať denno-denne odznova. Vďaka mnohým stratám ale aj ziskom som svoje skúsenosti z obchodovania vložil do vlastnej školy na TA predikcie, ktorá je dostupná pre širokú verejnosť.

Bitcoin včera až v 5% propadu! Neskutečný útok vyšel včera bears i díky panice na světových trzích. Dnes jsme se zastavili na 8 630 USD, ale bude to stačit na odraz?

Vítejte tradeři a traderky u naší další aktualizace analýzy na BTC/USD. Včera jsme pro vás analyzovali ETH/USD a BNB/USD a nenechte si ujít tuto analýzu.

Nepromeškejte ani náš pravidelný přehled trhu: [Přehled trhu] 27.02.20 [BTC] -4,62% [ETH] -7,29% [BCH] -3,44% Světové trhy krvácejí stejně jako kryptoměny!

[BTC/USD] V roce 2020 k současné hodnotě: +22,95 %

Aktuální cena: 8 770 USD

• Hlavní úrovně odporu: 10 000 $, 10 500 $, 11 000 $
• Hlavní úrovně podpory: 8 000 $, 7 500 $, 7 000 $

Světové trhy krvácejí stejně jako kryptoměny, včera se Bitcoin propadl až k 8 630 USD.

Bears může i nadále vyvíjet více tlaku směrem dolů, aby se cena dotkla hlavní úrovně podpory ve výši 8 000 USD. Bitcoin momentálně vytváří menší konsolidaci a (alespoň na pár hodin) jsme ten propad zastavili. Jak vidíme na grafu Bitcoinu, tak ten se zastavil na krátké podpoře, no nic nemusí být rozhodnuto. Na topu jsme v roce 2020 byli při ceně 10 500 USD, od této hodnoty jsme již odepsali 1 900 USD na jednom kusu BTC. Těžko říci, zda bears stačilo takové krvácení, nebo chtějí 8 000 USD.

Jak budou reagovat bulls, nevíme. Věříme, že budou odolávat a velryby by mohly využít tento pokles k dokoupení, ale kde mají buy order? Mají ho na 8 000 USD nebo jim 8 600 USD bude stačit? Hodnotí se mi to těžko, no prostor pro propad do oblasti 8 000 USD tam je. Naopak bulls se budou snažit co nejrychleji dostat znovu od oblasti předešlé podpory 9 100 – 9 500 USD. Na dnes bych ale velké propady nečekal, situace se alespoň pro dnešek uklidní a investoři budou mít čas si rozmyslet, jak dál. Zřejmě o víkendu uvidíme větší pohyb ať už nahoru nebo dolů na úrovně výše zmíněného supportu anebo odporu. Nezbývá než si o víkendu udělat čas a mít graf zapnutý pro rychlou reakci.

Možná příčina propadu?

Nebudeme si lhát, situace je špatná a propadům nemusí být konec. Čekali jsme, že 10 000 USD za Bitcoin nebudou chtít bears pustit jen tak snadno. Toto ale předčilo naše očekávání.

Čína dezinfikuje bankovky z obavy nakažení koronavirem. Z počátku roku 2020 tato zpráva vyvolala obavu z používání papírových peněz, logicky stoupl počet transakcí a na Bitcoinu přišly nové vklady a počet adres s BTC vzrostl a tato situace se promítla do růstu Bitcoinu. Tento růst ale nyní investoři nevidí jako výhodu, ale mají obavu, zda Korona nezpůsobí kolaps v obchodní dopravě a neohrozí businees mnoha firem. V posledních dnech jsme svědky toho, jak se z obav z nakažení ruší konference i v kryptosvětě, stejně jako konference velkých firem. Ruší se významné eventy, akce, zavírají se školy, obchody, v Itálii i fotbalové stadiony. Omezuje se pohyb a cestovní ruch v tomto roce by měl klesnout o 15 % právě jako důsledek obav z nákazy. Tyto věci nepříznivě působí na velké společnosti, které jsou závislé na zahraničním obchodě a zákaznících. Včera zaznamenaly světové trhy velký otřes, když v tomto týdnu poklesly o 8-10 % v průměru. DOW JONES klesl i dnes o další procenta, a pokud se virus nepodaří zastavit, může to i nadále velmi nepříznivě působit na trhy nejen světového charakteru, ale i na ty kryptoměnové.

Děkujeme, že jste si i dnes našli čas na přehled trhu. Těšíme se na vaši přízeň během celého roku.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

4 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře